Gydomosios arbatos 12 Zodiako ženklų

Arbata. / Fotolia nuotr.
Arbata. / Fotolia nuotr.
2017-11-25 12:00
AA

Peršalus ar užpuolus kitiems negalavimams, net gydytojai visų pirma siūlo išbandyti natūralius preparatus ir tik po to gydytis cheminiais vaistais. Ar žinote, kokios žolelės jums tinkamiausios pagal Zodiako ženklą?

Anot medikų, tinkamai vartojamos vaistažolių arbatos, preparatai su augaliniais ekstraktais veiksmingai gydo įvairias ligas, taip pat padeda nuo jų apsisaugoti. Mat kiekvienas augalas turi daug biologiškai aktyvių medžiagų (vitaminų, mineralų, bioflavonoidų ir kt.), kurios stiprina organizmą ir gydo vienu metu net keletą negalavimų. Tačiau, anot medikų, net gydantis žolelėmis, ypač ilgai ir rimtas ligas, reikia pasikonsultuoti su šios srities žinovu ar gydytoju.

Tos pačios rūšies arbatos nepatartina gerti ilgiau kaip 3–4 savaites be pertraukos (nebent gydytojo paskirta kitaip).

Taip pat gydantis vaistažolėmis reikia laikytis jų ruošimo receptūros ir vartoti taip, kaip nurodyta. Nuoviras, kuris gaunamas kaitinant vandenį su vaistažolėmis, būna labiau koncentruotas, todėl veikia stipriau. Dažniausiai nuovirai geriami nedideliais kiekiais. O ištrauka, kurią gauname plikydami vaistinius augalus, turi silpnesnį poveikį.

Svarbu žinoti

Tos pačios rūšies arbatos nepatartina gerti ilgiau kaip 3–4 savaites be pertraukos (nebent gydytojo paskirta kitaip). Prieš vartojimą patikrinkite, ar nesate alergiška kuriam nors mišinio komponentui.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokią arbatą vertina miestiečiai ir patyrę žolininkai? Naudingi patarimai iš pirmų lūpų

Žolelių arbata / Fotolia nuotr.

Avinas

Šio ženklo atstovai linkę krimstis dėl nesėkmių. Įtampą bei psichinį nuovargį padės pašalinti valerijonų, melisų, jonažolių ir čiobrelių mišinio arbata. Malšina galvos skausmą ir stresą. 2 šaukštus šio mišinio užplikykite puse litro vandens. Gerkite nukoštą po stiklinę prieš miegą.

Jautis

Darbštiesiems Jaučiams po sunkaus darbo visada norisi pasmaližiauti, desertas padeda atgauti energiją. Tačiau dažnai trinka virškinimas, auga svoris. Jums derėtų pavartoti virškinimą gerinančios arbatos. Sumaišykite po šaukštelį mairūnų, bazilikų, rozmarinų, gelsvių, čiobrelių ir žiupsnį tarkuotų imbierų. Šaukštą mišinio užplikykite 2 stiklinėmis vandens. Gerkite nukoštą po stiklinę dusyk per dieną pusvalandį prieš valgį.

Dvyniai

Be poilsio dirbantiems ir energijos daug netenkantiems Dvyniams atgauti jėgas labiausiai padeda ir įtampą slopina mairūnų, melisų, bazilikų, jonažolių ir valerijonų arbata. Galite plikyti vienos rūšies vaistažoles arba gerti jų mišinius. Vartokite 10 dienų prieš miegą, paskui darykite 5 dienų pertrauką ir kursą vėl kartokite.

Vėžys

Jautriesiems Vėžiams dvasios pusiausvyrą padeda išsaugoti ir nervus ramina mairūnai, ąžuolų žievės, raudonėliai, jonažolės, mėtos, pipirmėtės ir gudobelės. Šaukštą mišinio užplikykite puse litro vandens. Gerkite po puodelį tris kartus per dieną.

Liūtas

Širdis dažnai kenčia dėl persidirbimo, tad su pertraukomis gerkite ją stiprinančios arbatos (gudobelių, jonažolių, sukatžolių, valerijonų ir gelsvių). Mėgstantiems pasmaližiauti Liūtams reikėtų vartoti medžiagų apykaitą spartinančios arbatos: erškėtuogių, trispalvių našlaičių, čiobrelių, beržų lapų, žaliosios, verbenų ir žemuogių.

Mergelė

Daug iš savęs reikalaujantiems ir smulkmeniškiems šio ženklo atstovams įtampą padeda numalšinti nervus stiprinanti arbata. Sumaišykite po žiupsnį mairūnų, dilgėlių, muskatų, jonažolių ir šalavijų. Arbatinį šaukštelį užplikykite 200 ml vandens. Gerkite 2–3 kartus per dieną.

Svarstyklės

Inkstai – jautrioji Svarstyklių vieta, be to, šio ženklo atstovai turi polinkį į opaliges. Tad tinkamiausia būtų gysločių, piliarožių, taukių, bruknių lapų, meškauogių, jonažolių, trispalvių našlaičių, mėlynių, melisų ir rozmarinų arbata. Raminamąjį poveikį turinčią arbatą gerkite prieš miegą.

Skorpionas

Savo sveikatos nesaugantiems ir maksimalistams skorpionams reikėtų reguliariai su pertraukomis gerti imuninę sistemą stiprinančios arbatos. Tam ypač tinka erškėtuogės, serbentų lapai, mėlynės, raudonėliai, dilgėlės, jonažolės, žalioji arbata ir kt.

Gerkite žolelių mišinius dusyk per dieną dvi savaites. Po penkių dienų pertraukos kursą pakartokite.

Šaulys

Šaulių jautrioji vieta – kepenys, todėl jiems būtina sveikai maitintis ir gerti šį organą stiprinančios arbatos (šlamučių, medetkų, ramunėlių, margalapių margainių). Jei sunegalavote, jums padės, jei sumaišysite po šaukštelį trispalvių našlaičių, erškėtuogių ir serbentų lapų. Šaukštelį mišinio užpilkite 250 ml vandens ir pavirkite 3 min. ant silpnos ugnies. Gerkite 2–3 kartus per dieną.

Ožiaragis

Darbomanams Ožiaragiams dėl nervinės įtampos dažnai trinka virškinimas. Pagelbėti gali kmynų, melisų, imbierų, gysločių arbata. Jėgas atgausite gerdama žaliąją ir ženšenių arbatą. Vartokite po pusę stiklinės pusvalandį prieš valgį.

Vandenis

Vandenių dažnai būna sutrikusi kraujotaka, šąla galūnės, krečia drebulys. Ši arbata kaipmat sušildys. Pusę šaukštelio smulkinto imbiero šaknies, šaukštelį ginkmedžių, žiupsnelį gvazdikėlių ir cinamono užplikykite stikline vandens. Gerkite dusyk per dieną, pagardinusi šaukšteliu medaus.

Žuvys

Šio ženklo atstovų jautri širdis ir kojos, dažnai kamuoja nervinės kilmės galvos skausmai ir sutrikęs virškinimas. Galvos skausmą numalšinsite gerdama mairūnų, jonažolių, kalendrų, žemuogių, jonažolių ar mėtų arbatą. Tinka ir pipirmėčių, ginkmedžių lapų, kiaulpienių šaknų, valerijonų, apynių spurgų. Arbatos mišinius gerkite du kartus per dieną.

TAIP PAT SKAITYKITE: Norite būti lieknos ir sveikos? Atsižvelkite į savo tipą pagal stichiją!