I.Andrejevaitė deportuota iš PAR: prašė prieglobsčio dėl karo Ukrainoje, bet šventė milijardieriaus fiestoje

Ieva Andrejevaitė / BNS nuotr. ir kadras iš filmo „Operacija „O2“
Ieva Andrejevaitė / BNS nuotr. ir kadras iš filmo „Operacija „O2“
Žmonės.lt, 15min
Šaltinis: Žmonės
2022-06-13 16:08
AA

Garsi lietuvių aktorė, filmų „Emilija iš Laisvės alėjos“ ir „Operacija „O2“ žvaigždė Ieva Andrejevaitė įsivėlė į skandalą: Pietų Afrikos Respublikos (PAR) Vidaus reikalų ministerija praneša, kad moteris šių metų balandžio pabaigoje išgalvojo istoriją, esą prieglobsčio šalyje prašo dėl karo Ukrainoje. Dėl melagingos priežasties pateikimo ji buvo deportuota.

Į Keiptauno tarptautinį oro uostą Ieva Andrejevaitė su grupe žmonių atvyko privačiu Rusijos oligarcho Leno Blavatniko lėktuvu be vizos, rašo news24.com. Imigracijos pareigūnai atsisakė ją įleisti, tačiau tuomet ji pamelavo imigracijos pareigūnams, išgalvodama istoriją, kad nori prašyti prieglobsčio.

Pagal vietinius įstatymus imigracijos pareigūnams šioje situacijoje buvo surištos rankos – jie privalėjo I.Andrejevaitę įleisti į šalį, kad ji per penkias dienas galėtų pateikti prašymą dėl prieglobsčio. Jai buvo išduota prieglobsčio prašytojo viza.

Tačiau per visą buvimo šalyje laikotarpį I.Andrejevaitė nepasirodė nė viename pabėgėlių priėmimo centre ir nė karto nebandė prašyti prieglobsčio. Todėl ji tapo nelegalia atvykėle, kaip apibrėžta Imigracijos įstatyme, nes penkių dienų laikotarpis baigėsi.

Ieva Andrejevaitė / BNS foto nuotr.

Tuo metu leidiniuose ir socialinės žiniasklaidos platformose pasirodė vaizdai, kuriuose matyti, kad Ieva dalyvavo Keiptaune vykusiame vakarėlyje „Hersov 100“, kurį organizavo Pietų Afrikos Respublikos milijardierius, verslininkas ir privatus investuotojas Robas Hersovas su žmona Kate. 

2022 m. birželio 5 dieną buvo oficialiai įformintas I.Andrejevaitės  deportacijos procesas, o imigracijos pareigūnai paskelbė aktorę nepageidaujamu asmeniu. Dabar jai uždrausta atvykti į Pietų Afrikos Respubliką penkerius metus.

Vėliau aktorė pateikė atsiprašymą dėl savo poelgio ir sakė, kad į Pietų Afriką atvyko nesupratusi, jog reikės vizos.

„Tikėjausi atvykti į PAR ir mėgautis čia praleistu laiku, tad man klaidingai patarė teigti, kad esu prieglobsčio prašytoja ir prašyti išduoti reikiamą vizą“, – tikino Ieva.

Ji nenurodė, kas jai patarė meluoti, kad yra prieglobsčio prašytoja.

„Tai buvo akivaizdžiai neteisingas ir neteisėtas būdas man bandyti patekti į PAR. Suprantu, kad taip elgdamasi sukėliau didelį stresą ir įžeidžiau šią šalį, Vidaus reikalų departamentą ir jo pareigūnus“, – apgailestavo aktorė.

Ieva Andrejevaitė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Ji taip pat atsiprašė už paniekinančius komentarus apie prieglobsčio prašytojų sistemą ir vidaus reikalų ministeriją.

„Be išlygų atsiimu tokius kaltinimus ir atsiprašau už juos. Būdama lankytoja, turėjau pripažinti šalies įstatymus ir sutikti, kad nesu už juos viršesnė“, – atsiprašė lietuvių aktorė.

Ieva Andrejevaitė taip pat sutiko atlyginti departamento patirtas išlaidas.

Aktorė Ieva Andrejevaitė (27 nuotr.)
+21