I.Budrienės nepilnametį sūnų sužalojęs R.Viršila stos prieš teismą: gresia ir laisvės atėmimas

Inga Budrienė, Remigijus Viršila /  Loretos Kondratės ir asmeninio albumo nuotr.
Inga Budrienė, Remigijus Viršila / Loretos Kondratės ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Lietuvos Respublikos prokuratūra, Žmonės.lt
2023-08-21 09:54
AA

Kauno apylinkės prokuratūros prokuroras teismui kartu su kaltinamuoju aktu perdavė bylą, kurioje sportininkas ir nuomonės formuotojas 31 metų Remigijus Viršila kaltinamas viešosios tvarkos pažeidimu.

Bylos duomenimis, 2023 m. kovo 12 d. viešo pramoginio renginio metu Kauno pramogų ir laisvalaikio centre „Oazė“, įžūliu elgesiu kitų asmenų akivaizdoje, be jokio pateisinamo motyvo ir priežasties agresyviai užpuolė nepilnametį (verslininkės, renginių organizatorės Ingos Budrienės sūnų – Žmonės.lt past.). Tyčia kumščiu vieną kartą smogdamas nepilnamečiui į veidą, padarė jam odos nubrozdinimus skruoste. Tokiais veiksmais kaltinamasis nežymiai sutrikdė nepilnamečio sveikatą.

Kaltinamajame akte pažymėta, kad tokiu būdu Remigijus Viršila demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, bei sutrikdė visuomenės rimtį bei tvarką.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Santakos policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai.

Byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams. ​

Remigijus Viršila / Asmeninio albumo nuotr.

​Baudžiamajame kodekse už šią nusikalstamą veiką numatyti viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Žmonės.lt primena, kad kovo viduryje Kaune vykęs kovų renginys „Jungle King“ neapsiėjo be nemalonumų – vienas iš organizacijos įkūrėjų Remigijus Viršila stipriai smogė nepilnamečiui, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, yra Ingos Budrienės sūnus, ir jį sužalojo.

Incidentas „Jungle King“ renginyje įvyko tuomet, kai jaunuoliams buvo suteikta proga ringe parodyti savo repo improvizacijas. Vieno iš jų aštrių žodžių neatlaikęs Remigijus Viršila žengė į sceną ir trenkė nepilnamečiui į veidą, po kurio paauglys suklupo ant žemės.

Vyras buvo tą patį vakarą suimtas policijos, o, I.Budrienės sūnus buvo išvežtas greitosios automobiliu.

„Smūgis buvo nemažas, tad važiavome pas medikus. Gydytojai jam išrašė vaistų, pasiūlė psichoterapeuto pagalbą, nes jis yra tokiam šoke, neprisimena detalių apie įvykį“, – portalui Žmonės.lt sakė I.Budrienė.

Inga pasakojo, kad tą vakarą apie 22 valandą ji pasigedo sūnų, pradėjo jiems skambinti, bet jų mobilieji telefonai neveikė.

„Galvoju – kodėl taip ilgai vyksta tas renginys? Vėliau gavau žinutę iš vyruko, pas kurį Mantas lanko didžėjavimo pamokas, kad jis yra blogoje aplinkoje, vyksta muštynės ir kad nuvažiuotume jo pasiimti. Aišku, aš išsigandau. Paskui visi pradėjo siųsti video, iš draugų telefono paskambino ir vaikai, papasakojo, kas ten įvyko“, – apie to vakaro įvykius pasakojo I.Budrienė. ​

Inga Budrienė / Mariaus Vizbaro nuotr.

​ Kai Inga su vyru Dariumi pasiekė įvykio vietą, jau buvo atvykę policijos pareigūnai ir greitosios medicinos pagalbos specialistai. Nukentėjusio paauglio šeima iš karto parašė pareiškimą, mat draugiškai spręsti konflikto nebuvo įmanoma. Inga stebėjosi, kad jų niekas neatsiprašė, nepasidomėjo Manto būkle, o šalia smurtavusio kovotojo buvusi jo draugė, dirbanti pradinių klasių mokytoja, taip pat neparodė jokio rūpesčio.

„Kol mes atvažiavom, vaikas buvo apsiverkęs, drebantis, išsigandęs, veidas visas ištinęs, akiniai palūžę. Visgi trenkė dvigubai didesnis suaugęs žmogus, o smūgis buvo nemažas, bet Viršila dar bandė jį apkaltinti, neva jį išprovokavo, nors buvo akivaizdu, kad Mantas pats neprisilietė, tik gynėsi išsigandęs. Mes supratome, kad bandoma išvengti atsakomybės ir turi įsikišti kas nors rimčiau“, – portalui Žmonės.lt tvirtino I.Budrienė.

Inga atskleidė jau po incidento iš sūnaus sužinojusi, kad jį ir R.Viršilą sieja priešistorė. Pasirodo, kovotojas paaugliui grasino ir anksčiau – socialiniuose tinkluose svaidėsi įžeidimais, ketino jį sutikęs susidoroti.

„Mantas gal kažką pakomentavo po Viršilos daina ar įrašais, bet, kaip pats sakė, tai buvo bajerio forma. Mantas net jam rašė, kad čia prikolas, bazaras, o jis tiesiog puolė įvairiais negražiais žodžiais, – pasakoja I.Budrienė. – Kadangi Mantas yra kovotojas už tiesą, pasakė, kad jo neįžeidinės. Jis sugalvojo iškviesti Viršilą į repo dvikovą ir žodžiais „atsakyti už savo bazarą“, bet ne muštis. Nesugalvotum, kad suaugęs žmogus gali per viešą renginį trenkti vaikui. Viršila apsimeta, kad nežinojo, kiek Mantui metų, bet jis viską žinojo, tikrai jį atpažino.“