Po R.Viršilos skandalo – kovotojo M.Rimdeikos reakcija: tai ne kovinis sportas, o Pravieniškės

Mantas Rimdeika ir Remigijus Viršila / BNS nuotr.
Ugnė Martusevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
AA

Po nuaidėjusio skandalo „Jungle King“ renginyje, kai vienas iš organizatorių Remigijus Viršila smurtavo prieš nepilnametį, pasisakė ir profesionalus Lietuvos kikboksininkas Mantas Rimdeika, 2016-aisiais tapęs pasaulio kikbokso taurės čempionu. Jis pabrėžė, kad tokio tipo renginių negalima painioti su kovų menų sportu ir išreiškė didelį nusivylimą tiems, kurie tokius šou organizuoja ir juose lankosi.

Profesionalus sportininkas Mantas Rimdeika portalui Žmonės.lt išdėstė savo poziciją apie sekmadienio vakarą vykusį „Jungle King“ renginį, kuriame vienas iš organizatorių Remigijus Viršila sužalojo nepilnametį. Pirmiausia Mantas pabrėžė, kad tokio tipo renginiai nieko bendro neturi su kovos menu:

„Pirmas dalykas, nepavadinčiau tokio dalyko kovų renginiu. Nežinau, kodėl žmonės galvoja, kad šiame renginyje dalyvaujantys yra sportininkai, nes taip nėra. Jie yra artistai, šou atlikėjai, ten lyg koks cirkas.

Jie nepriklauso jokiai sportinei federacijai – yra Lietuvos Muaythai, bokso ir kikbokso federacijos. Nors yra traktuojamas kaip sporto renginys, tačiau tai nėra tiesa ir labai klaidina visuomenę, iškraipo suvokimą apie kovinį sportą ir kovotojus, kurie sunkiai ruošiasi profesionalioms kovoms, garsina Lietuvos vardą savo pasiekimais, kovinio sporto kultūra, kurioje pagrindas yra pagarba vienas kitam, sportininkams bei priešininkams.

Kaip matėme iš šio žemo lygio renginio, nepilnamečiai mušėsi su ne kokios reputacijos asmenimis. Tai buvo labiau gatvės muštynės. Juk kai kažkas 5 ryto mušasi prie klubo, mes jų nevadiname sportininkais.

Viskas labai iškraipyta ir netinkamai pateikta, todėl jaunimas yra klaidingai apšviestas kovos menų tema. Tas yra pikčiausia“, – portalui Žmonės.lt išdėstė M.Rimdeika.

Pavelas Beszteridas ir Mantas Rimdeika / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Paklaustas, kaip reagavo į žinią, kai buvo smurtaujama prieš nepilnametį, Mantas sakė, kad buvo sunku suvokti. „Buvo ne kokia reakcija ir į įvykį, ir į patį renginį, kuris jau vyksta ne vienerius metus.“

Neseniai pasirodė žinia, kad į šiuos renginius bus kviečiami ir nuomonės formuotojai bei kiti garsūs žmonės, pavyzdžiui, atlikėjas Minedas. M.Rimdeika teigė nesuprantantis, kodėl taip vyksta.

„Man čia kažkokia anomalija, kodėl žmonės tiek dėmesio skiria tokiems renginiams ir artistams, man yra nesuvokiama. Geriau tais pinigais remtų tokius kaip Eimantas Stanionis, olimpiečius, kurie paskutinį prakaito ir kraujo lašą lieja tam, kad garsintų Lietuvą, jie yra tikri sportininkai ir tikri kovotojai. Parama padėtų jų pasiruošimui.

Remigijus Viršila / Asmeninio albumo nuotr.

Bet ne, žmonės skiria savo energiją ir pinigus už transliacijas, kuriose rodomos gatvės muštynės. Kur galų gale atvažiuoja policija ir pareiškimus susirenka. Taip vyksta dėl to, kad Lietuvos jaunimas yra, matyt, patraukiamas tokiais garsiais žmonėmis, nenoriu minėti jų vardų. Tai yra šou dalis. Tiesa, renginiuose būna ir vyresnių žmonių.

Lietuvoje yra vienos populiariausių laidų 24 valandos, Farai, kur visokie gatviniai mušasi, jos rodomos dažnai ir jau ilgai. Reiškia, kad visuomenei įdomu, jie žiūri. Gal jiems juokinga, neįsivaizduoju, bet gaila, kad į tokį sportą, kuris yra tikrai sunkus ir reikalauja daug savęs, įmaišomas va toks cirkas – gatvių lygio muštynės.

Daugumai dėl to pikta, mano draugai, kurie yra olimpiečiai, sako, kad tai yra nesąmonė. Bet, organizatoriai darosi iš to pinigus, tačiau žmonės turėtų po truputį keisti požiūrį, kad tai nėra sportas ir jaunimą tokie renginiai auklėja ne ta linkme, kuria turėtų: neskiepija kovinio sporto kultūros, disciplinos, pagarbos vienas kitam. Daro visiškai atvirkščiai – skatina agresiją, patyčias, sako, kad sveikatos sužalojimas yra kieta, ragina nusifilmuoti ir įkelti į socialinius tinklus. Žmonės turi į tai reaguoti ir keisti, blokuoti, nežiūrėti bei nesuteikti tam sąlygų“, – tęsė pašnekovas.

Pamažu atsiranda vis daugiau žmonių, pasirašančių peticiją už tai, kad „Jungle Kings“ nebeorganizuotų renginių. Mantas tikisi, kad žmonės pradeda mąstyti.

„Tai turi pasibaigti ir reikia sankcionuoti tokius renginius. Čia lygiai tas pats, kas padarytų tokį renginį Pravieniškėse, kur susirinktų visi kaliniai ir pradėtų daužytis lauke, į jį įleistų vaikus, paauglius, kurie galėtų daryti statymus, gerti alų ir panašiai. Kokioj aplinkoj tada augtų jaunimas? Man čia yra tolygu tam renginiui, jame buvo tikrai prastos reputacijos veikėjai, kurie yra teisti ar net kalėję. Žmonės turėtų pradėti nuo savęs, atkreipti dėmesį ir užkirsti tam kelią, nesuteikti sąlygų vystytis tokiems renginiams“, – portalui Žmonės.lt sakė profesionalus sportininkas.

Portalas Žmonės.lt dėl komentaro bandė susisiekti su „Jungle King“ organizatoriais, tačiau nurodytas telefono numeris neveikė.

Skaitykite daugiau