I.Martinkėnaitė apie nuovargio akimirkas: „Trūksta ir miego, ir gero maisto, ir laiko sau“

Ingrida Martinkėnaitė  / Asmeninio albumo nuotr.
Ingrida Martinkėnaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-24 14:06
AA

Nuovargis – bene dažniausiai pasireiškianti sveikatos problema. Tačiau kartais net nesusimąstome, kad tai gali būti ne tik įtempto gyvenimo pasekmė, bet ir užklupusių ar besiformuojančių ligų pranašas.

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ kalbėjusi dainininkė Ingrida Martinkėnaitė pripažino, kad negali sau leisti jaustis pavargusi ar išsekusi, ypač šiuo metu, kai planuoja naują grupės koncertų turą. Kiekvieną dieną vyksta daug pasiruošimo darbų – ir grupės repeticijos, ir fotosesijos, o kur dar intensyvios treniruotės sporto klube. Be to, vakare namuose mamos dėmesio laukia ir dvi dukros, rašoma pranešime spaudai.

Tačiau nepaisant nuovargio, žinoma dainininkė teigia, kad aktyvus gyvenimo būdas jai padeda jaustis kur kas žvaliau.

Ingrida Martinkėnaitė / Asmeninio albumo nuotr.

„Po 4 metų pertraukos vėl pradėjau sportuoti. Tokia pertrauka yra didelė, bet pajutau, kad mane vėl kamuoja miego trūkumas, o sportas man padeda atsistatyti. Sportuojant aš jaučiuosi geriau. Sporto metu pasigamina daugiau adrenalino, pasidarau žvalesnė, daugiau nuveikiu. Nors kartais ir atrodo, kad trūksta ir miego, ir gero maisto, ir laiko sau“, – laidoje kalbėjo I.Martinkėnaitė.

Nepasiduoti užklupusiam nuovargiui ir puoselėti sveikatą moteriai padeda ne tik sportas. Kaip teigė Ingrida, svarbu laiku įsiklausyti į savo kūną, pajausti jo siunčiamus signalus ir pajutus nuovargį leisti sau pailsėti.

Ingrida Martinkėnaitė / Asmeninio albumo nuotr.

„Kartais mes net nejaučiame to nuovargio ir einame pirmyn naudodami visus savo organizmo rezervus. Bet, jeigu jau pajaučiame nuovargį, tai rekomenduočiau sustoti. Tokia yra mano taisyklė. Jei pajaučiu nuovargį, stengiuosi bent porą dienų pabūti namuose ar išvykti kažkur, kur gera, ramu, šilta“, – pasakojo žinoma dainininkė.

Kalbėdama apie sveikatos puoselėjimo taisykles, Ingrida atskleidė, kad visa jos šeima laikosi ir vienos iš pagrindinių prevencinių priemonių, padedančių užbėgti ligoms už akių.

„Tu gali išvengti daugelio ligų – nuovargio, depresijos ir panašiai – vien atlikęs teisingą tyrimą. Mes kraujo tyrimus atliekame mažiausiai vieną kartą per metus, o kartais ir daugiau. Kraujo tyrimus atliekame ir vaikams. Randame tokių dalykų, kurių net negalvojome, kad yra. Pavyzdžiui, šią vasarą dukroms atlikus kraujo tyrimą pas vyresnę dukrą radome labai didelį vitamino D trūkumą. Nors atrodytų, kad vasaros metu jo turėtų būti prisikaupę“, – pasakojo I.Martinkėnaitė.

Kaip teigė pašnekovė, norint, kad organizmas tinkamai funkcionuotų, svarbu atsižvelgti ir į mitybos taisykles bei klimatą, kuriame gyvename.

Ingrida Martinkėnaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Anot dainininkės, jos mityba kardinaliai pasikeičia išvažiavus pagyventi į šiltus kraštus.

„Mes, lietuviai, gyvename tokioje teritorijoje, kurioje turime tikrai ilgą šaltąjį laikotarpį. Dėl to mums norisi valgyti mėsą. Pavyzdžiui, kai išvažiuoju žiemoti į Gran Kanariją, mėsos aš net nevalgau, jos visiškai atsisakau. Tuomet valgau jūrų gėrybes, žalumynus ir panašiai. Man to pilnai pakanka. Bet pas mus, kai šalta, tikrai norsi sočiau ir daugiau pavalgyti“, – apie mitybos taisykles pasakojo moteris.