I.Martinkėnaitė dietomis savęs nekankina: vietoje to – kelios paprastos mitybos taisyklės

Ingrida Martinkėnaitė / Asmeninio albumo ir Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Ingrida Martinkėnaitė / Asmeninio albumo ir Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-12-09 10:17
AA

Garsios lietuvių pop grupės „69 danguje“ narė Ingrida Martinkėnaitė scenoje jau daugybę metų. Tai moterį skatina ne tik atidžiai rūpintis savo sveikata, bet ir puoselėti išvaizdą – toks gyvenimo būdas jau seniai tapo žinomos moters kasdienybe. Tačiau ji atvira – dietomis savęs tikrai nekankina.

Žinoma moteris pasakoja, kad nuo jos gyvenimo būdo neatsiejami sotūs pusryčiai, o ypač ji mėgsta vieną sveiką patiekalą. „Pusryčiams dažniausiai valgome košes su mamos uogienėmis, prisigalvojame įvairiausių pagardų. Esu didelė košių mėgėja“, – pasakoja Ingrida.

Be sočių pusryčių, anot atlikėjos, yra ir kitų svarbių taisyklių, kaip palaikyti norimas kūno linijas. „Kartais reikia save kontroliuoti – atsistoti ant svarstyklių arba užsidėti prieš porą metų dėvėtus džinsus. Tuomet viską labai gerai pastebi. Priaugti daug svorio dažniausiai sau neleidžiu, nes labai nemėgstu badauti. Žinau, kad tai organizmui yra blogai, o aš tuomet patiriu didelį stresą. Jeigu esu alkana, negaliu nei galvoti, nei dirbti“, – atvirauja Ingrida.

Ingrida Martinkėnaitė / S.Čirbos nuotr.

Siekdama to išvengti, savo maisto racioną dainininkė stengiasi palaikyti maksimaliai sveiką, o kai turi ūpo, mielai gamina – tiek sau, tiek kitiems.

„Per pietus dažniausiai gaminu sriubas, o vakare – salotas. Kas nori prisijungia, kas nenori – gamina savo patiekalus. Kalbant bendrai, jeigu turiu laiko ir įkvėpimo, gaminti mėgstu. Pavyzdžiui, viešint užsienyje, kai galima rasti daug šviežios žuvies, daržovių, gaminti man yra vienas malonumas. Žiemą pas mus rasti šviežių daržovių yra kiek sunkiau. Aš mėgstu gaminti sveiką ir šviežią maistą“, – apie maisto gamybą pasakoja moteris.

Ingrida Martinkėnaitė su dukromis Eva ir Marija

Tiesa, kaip ir visi žmonės, Ingrida taip pat turi pagundų... Anot jos, svarbiausia jausti ribas. „Apetito tikrai nestokoju ir valgau viską – savęs neriboju. Kartais tiesiog reikia atkreipti dėmesį į porcijų dydį“, – sako dainininkė.

Taip pat žinoma moteris retkarčiais linkusi taikyti trijų dienų organizmo detoksikaciją, kuri leidžia pasijusti geriau. „Tuomet reikia gerti tik šviežią, žalią, neapdorotą maistą. Galima pasidarytus glotnučius iš kale, visų kitų žalių salotų, bananų, avokadų ir kokosų vandens. Taip maitindamasi naikini savo blogąsias bakterijas ir maitini gerąsias. Svarbu paminėti, kad detoksikaciją užbaigti reikia atsargiai, palaikant sveiką mitybą ir po to“, – apie kūno linijų priežiūrą pasakoja dainininkė.

Kaip teigia Ingrida, sveiką mitybą inspiruoja ir gyvenimas šeimos namuose Ispanijoje. Išvykus į šiltus kraštus, žinoma moteris stengiasi mėgautis tos šalies privalumais.

„Išvažiavusi iš Lietuvos atsisakau mėsos, nes ten yra didelis žuvies ir jūros gėrybių pasirinkimas. Man labai patinka Viduržemio jūros virtuvė. Ji man – ideali“, – atviraus I.Martinkėnaitė.

„Virtuvės istorijos“ – šeštadieniais, 10 valandą per TV3.

Fotogalerijos:

Ingridos Martinkėnaitės atostogos Gran Kanarijoje (38 nuotr.)
+32
Ingrida Martinkėnaitė (30 nuotr.)
+24