„Cirque du Soleil“ spektaklį „Varekai“ rodo nuo 2002 m. Pagaliau jį išvysti galės ir lietuviai. Cirko artistai surengs net septynis pasirodymus. Pirmasis jų – birželio 8 d.
„Varekai“ buvo parodytas per 5000 kartų, jį matė daugiau nei 10 mln. žiūrovų visame pasaulyje. „Cirque du Soleil“ viešnagė itin domina ir lietuvius – jau išpirkti trys iš septynių „Varekai“ seansų. Tikimasi, kad šou Vilniuje pamatys apie 18 tūkstančių žiūrovų.
Ketvirtadienį „Siemens“ arenoje talentingieji menininkai surengė itin sudėtingą generalinę repeticiją. Spektaklio atlikėjų drabužinėje – virš 600 vienetų specialiai sukurtų kostiumų, batų, perukų ir aksesuarų, tačiau per repeticiją jie pasirodė kasdieniais rūbais. Tokius artistus išvysi ne kiekvieną dieną.
Neatskiriama atlikėjų kostiumo dalis – veido ir kūno grimas. Kiekvienas spektaklio artistas prieš pasirodymą grimuojasi pats, o tai padaryti užtrunka nuo 45 minučių iki pusantros valandos.
Kalbintas vienas iš trupės artistų François Gravel prieš pasirodymą sakė besijaučiantis puikiai. Kiekvieną kartą vaikinas pasirodymą atlieka kiek kitaip. Tai jau antroji artisto viešnagė Lietuvoje. F. Gravel dar nespėjo pasimėgauti Vilniaus teikiamais džiaugsmais. „Šiandien visą laiką repetuosime. Apkeliavau tiek daug pasaulio šalių, tačiau savo pirmąjį kartą Lietuvoje prisimenu. Įsiminė arena. Vos atvykus aplankė jausmas: o, esu čia buvęs!"
Vyras prisipažino, jog meilė tarp artistų įsiliepsnoja retai ir mergina jo laukia kitur. Dažnas turi susitaikyti su visiškai ekstremaliu gyvenimo ritmu ir suprasti, kokį darbą renkasi.
François apie makiažą, kurį turi darytis pats, kalbėjo su šypsena: „Per tiek metų jau žinau, kuris akių apvadas geriausias ir turiu apie ką pasikalbėti su merginomis." „Cirque du Soleil“ spektakliui kiekvieną kartą visur vežiojamasi atsarginio makiažo saugykla. Tiesa, François prisipažino, kad dabar jo ranka kur kas labiau įgudusi ir vyras gali savo sceninį įvaizdį susikurti greičiau.
Kanadiečio kolegė Kerren McKeeman pasirodymus drauge su trupe laiko savo svajonės išsipydymu: „Kai kurie žmonės laukia visą savo gyvenimą, kad galėtų patekti ir dibti čia. Iš pradžių reikėjo dalyvauti atrankoje net į perklausą. Prisimenu, kad pabandžiau laimę, mane pasirinko ir leido pasirodyti. Po septynių mėnesių mane pakvietė prisijungti." Kerren tai atrodė tarsi didžiausia dovana. Taip greitai patekti į savo svajonių grupę ji nesitikėjo.
Mergina išdavė, kad šiandiena iš žiūrovu ji laukianti didžiulio palaikymo. Visur jis skirtingas, tačiau jai, kaip artistei, visuomet malonu susijungti su publika, išgirsti ovacijas.
Scenarijų, kostiumus ir muziką į harmoningą visumą sujungia Stephanie Roy kurta scenografija. Menininkė „Varekai“ pasaulį sukūrė iš keturių pagrindinių dalių: „miško“, scenos, podiumo ir pakylos aikštelės. Miškas – tai 300 stulpų, kurių viršūnės siektų ketvirto aukšto langus. Šalia įkurta erdvi scena – pagrindinė akrobatų pasirodymo vieta. Didžiulis, 30 metrų ilgio, paukščio stuburą primenantis podiumas leidžia „Varekai“ pasaulio gyventojams pasiekti dangų, o su išoriniu pasauliu juos jungia scenografijos ašis – virš žiūrovų sumontuota platforma.
Spektaklio metu naudojama virš šimto judančių šviesų, o vienam seansui reikia tiek elektros energijos galios, kiek užtektų 14-ai privačių namų.
Pasaulio klajūnų romų kalba „varekai“ reiškia „bet kur“. Parašytas ir režisuotas Dominico Champagne, šis „Cirque du Soleil“ spektaklis yra duoklė ramybės neturinčiai sielai, taip pat cirko menui ir tradicijoms. Pamatyti „Varekai“ Vilniuje bus galima vieną iš paskutinių kartų: jau 15 metų rodomas ir vienu iš mylimiausių „Cirque du Soleil“ spektaklių laikomas „Varekai“ metų pabaigoje surengs paskutinį šou.