Į Vilnių koncertuoti atvykstantis BØRNS – apie Lietuvą, Taylor Swift ir populiarumo kainą

„BØRNS“ lyderis Garrettas Bornsas / Asmeninio albumo nuotr.
„BØRNS“ lyderis Garrettas Bornsas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-08-16 14:00
AA

Tai, kad rugpjūčio 18-ąją „Piano.lt“ vasaros terasoje Vilniuje koncertuos amerikiečių „indie pop“ muzikos viltis „BØRNS“, melomanams yra sensacija. Pasaulis dėl šiuo pseudonimu prisistatančio charizmatiškojo Garretto Bornso (24) eina iš proto, susižavėjimą atlikėju jau deklaravo būrys didžiausių žvaigždžių. Kiti apie tokį populiarumą svajoja, o G.Bornsas juo jau mėgaujasi. Kaip jam pavyko?

Šiuo metu amerikiečių „BØRNS“ laikas suskaičiuotas kone minučių tikslumu. Neseniai kultiniame JAV festivalyje „Coachella“ minias pakerėję muzikantai šiuo metu leidosi į turą po Europą, kur pristato debiutinį albumą „Dopamine“.

Interviu Žmonės.lt Garettas Bornsas davė būdamas Bukarešte, pakeliui į Vengriją, kur laukė koncertas festivalyje „Sziget“.

Kaip jis surado kelią į šlovę? Kodėl scenoje atrodo toks keistas? Ar rūpi jam simpatizuojanti Taylor Swift? Su Žmonės.lt G.Bornsas šnekėjosi atvirai.

Atvykstate į Lietuvą. Ką žinote apie mūsų šalį?

Tiesą sakant, nieko. Bet iš dalies man tai net patinka... Dalyvauju ture, aplankau daugybę pasaulio valstybių, viskas vyksta labai greitai ir į daugelį vietų važiuoju tarytum būčiau visai aklas.

Kiek laiko čia būsite ir kokių planų turite?

Atvyksime ryte, taigi tikiuosi, kad pasitaikys proga pasivaikščioti ir pamatyti bent kažkokią dalį miesto. Tačiau nesu tikras... Išvyksime iškart po koncerto.

Grupės „BØRNS“ lyderis Garrettas Bornsas / Asmeninio albumo nuotr.

Taip skubate jau ilgą laiką – iš vienos šalies į kitą...

Tikrai. Praėjusią savaitę koncertavome Rumunijoje, ten vyko festivalis. Tiesiai iš jo važiavome į Budapeštą, Vengriją, kur irgi koncertavome festivalyje. Vėliau keliavome į Prahą, kur pasisekė pasidžiaugti ir laisvadieniu. Po to Varšuva, tiesiai iš jos – į Lietuvą.

Pristatote debiutinį albumą. Papasakokite apie jį.

Albumą „Dopamine“ įkvėpė retro/pop/contemporary formatas. Visą muziką įrašiau aš ir dar vienas vaikinas. Mums abiems patinka „Beach Boys“, klausomės jų muzikos... Bet patys nenorėjome skambėti senamadiškai. Siekėme šiuolaikiško skambesio. Sakyčiau, tai šiuolaikinė retro muzika.

Kai dainuojate, dalis klausytojų mano, kad girdi moters balsą. Ar tai nenervina?

Aš niekuo prieš. Man tai net šiek tiek patinka... Tai priverčia įsiklausyti. Šiais laikais muzikoje nebėra daug paslapties, nes viską gali rasti internete. Taigi jei kažkas sudvejoja, man smagu.

BØRNS: A Life In Pictures​ (51 nuotr.)
+45

Jums vos 24, bet esate pasaulinė žvaigždė. Kaip jums pavyko?

Labai daug koncertuojame. Jau pusantrų metų važinėju su turu... Tiek laiko nebuvau namie, vien kelyje. Žinoma, muzikantams dabar daug padeda tas pats internetas. Ypač Europos atžvilgiu. Žmonės iš Europos mane jau žino, nors niekada nematė, negirdėjo gyvai.

Ar kada nors tikėjotės tokios sėkmės?

Taip. Kai buvau mažas, visada svajojau keliauti ir pasirodyti. Niekad neturėjau abejonės, kad būtent tai noriu veikti gyvenime. Tačiau niekad nenorėjau skubinti įvykių – žinojau, kad tai savaime nutiks anksčiau ar vėliau. Svarbiausia man buvo, kad viskas įvyktų tinkamu laiku. Manau, dabar tinkamas laikas.

Grupės „BØRNS“ lyderis Garrettas Bornsas / Asmeninio albumo nuotr.

Jus vadina Taylor Swift numylėtiniais. O jums ji ar patinka? Kas patinka?

Taip, man patinka Taylor. Manau, ji labai talentinga, tikra popmuzikos karalienė. Labai ją gerbiu. Kalbant apie kitus... Man labai patinka M83. Pastarasis jų albumas tiesiog puikus. O šiaip muzikos klausau tiesiog atsitiktinai... Sunku įvardinti atlikėjus. Nors pastaruoju metu man ima patikti repas. Dar – senuose kino filmuose skambanti muzika.

Besidomėdama jumis nesyk radau pristatymų spaudoje, neva turite visas žvaigždei reikalingas savybes. Kokios, jūsų nuomone, jos yra?

Oi, nė neįsivaizduoju. Bet kai atlikėjus vertinu pats, visad sureikšminu tai, kaip jie atrodo scenoje. Man atrodo, kad mada, sceniniai kostiumai yra svarbu. Šioje vietoje mano ikona – David Bowie. Pats stengiuosi save reprezentuoti ne tik muzika, bet ir vizualiai. Taip pat, žinoma, svarbu ir geros melodijos. Reikia, kad jos įsimintų, įstrigtų galvoje.

Grupės „BØRNS“ lyderis Garrettas Bornsas / Asmeninio albumo nuotr.

Žmonės jus laiko ne tik muzikos, bet ir mados ikona. To ir siekėte?

Madą visada sureikšmindavau ir drabužius renkuosi labai atsakingai. Turiu gerą draugę, jos vardas Katy. Ji man suranda daug labai originalių drabužių.

Anksčiau buvote magas. Ar tai pasitarnauja prisistatant kaip muzikantui?

Manau, taip. Iš dalies tai net kažkiek panašu. Kai pasirodydavau kaip magas, įgavau labai daug praktikos scenoje. Ir dabar lipdamas į sceną atlieku kai kuriuos mentalinius triukus. Bet klausytojai apie juos nežino.

Žinoma, turite daugybę gerbėjų. Kaip palaikote ryšį su jais?

Nesistengiu nuo jų pasislėpti. Pavyzdžiui, jei esu festivalyje, tai būnu su visais. Taip pat po koncertų kartais pasiliekame pabendrauti su gerbėjais. Pasisveikiname, pasikalbame. Bet labiau pasistengti sunku. Kai važinėji iš vieno koncerto į kitą ir visur skubi... Vis dėlto aš stengiuosi atiduoti duoklę.

Grupės „BØRNS“ lyderis Garrettas Bornsas / Asmeninio albumo nuotr.

O ar gerbėjai Vilniuje gali turėti viltį su jumis pabendrauti po koncerto?

Manau, kad taip. Mes pasistengsime.

Nejau niekad neteko sutikti pakvaišusių gerbėjų?

Tikrai teko. Bet to irgi neišvengsi. Niekad nebuvo kažko tokio, kad būtume labai išgąsdinti. Dauguma tų pakvaišusių gerbėjų drąsūs tik internete. Juk ten gali sakyti ką tik nori, nėra jokių filtrų.

Daug gerbėjų, vadinasi, ir daug merginų. Ar turite tą vienintelę?

Šiuo metu ne. Kai tiek keliauji, tiek važinėji... Manęs tiesiog nuolat nėra. Kokie santykiai galėtų būti?

Apie asmeninį gyvenimą nesate linkęs atvirauti. Kodėl?

Asmeninis gyvenimas neturi nieko bendro su mano pasirodymais scenoje. Savo muzikiniams projektams pasitelkiu savo alter ego. O visa kita nėra įdomu.

Grupės „BØRNS“ lyderis Garrettas Bornsas / Asmeninio albumo nuotr.

Šiuo metu jūs – visiškai ant bangos. O nesinorėtų kartais imt ir pagyvent paprastą normalaus žmogaus gyvenimą?

Nelaikau savęs didžiule žvaigžde. Man vis dar liko dalelė privatumo... Nors metai ir buvo pašėlę. Per juos daug išmokau, sužinojau, kaip viskas atrodo iš tos kitos pusės. Populiarumas vargina. Dažnai norisi tiesiog atsipalaiduoti ir... nesidaryti asmenukės.

Ko gali tikėtis jūsų gerbėjai Lietuvoje?

Tai tikrai bus ypatingas, melodingas šou. Stengsimės, kad publika jaustųsi gerai, vyrautų gera atmosfera. Tikėkitės, kad viskas bus gerai.