Į Živilės Diawaros sulaikymą sureagavo Vaiko teisių tarnyba: atskleidė, kokių priemonių imsis

Viktoras ir Živilė Diawaros / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Viktoras ir Živilė Diawaros / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-11-23 13:39
AA

Jau kelias dienas nerimsta aistros dėl, kaip įtariama, su narkotinėmis medžiagomis sulaikytos ir naktį areštinėje praleidusios verslininkės, menų fabriko „Loftas“ bendrasavininkas Živilės Diawaros. Į situaciją galiausiai sureagavo ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Po to, kai Živilė Diawara buvo pagauta policijos su, kaip įtariama, narkotinėmis medžiagomis, netrūko teigiančių, kad tuo turėtų susirūpinti ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė trečiadienį portalui Žmonės.lt patvirtino, kad jie jau domisi šia situacija ir siūlys šeimai pagalbą.

Viktoras Diawara ir Živilė Diawara / Luko Jonaičio nuotr.

„Vaiko teisių gynėjai reaguoja į visus gaunamus pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Jūsų minimu atveju pranešimo nebuvo gauta, tačiau reaguodami į viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją vaiko teisių gynėjai registravo pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą.

Artimiausiu metu su šeima ir vaikais susisieksime, pasiūlysime jiems pagalbą“, – komentavo I.Skuodienė.

Ji pridūrė, kaip reikėtų elgtis susidūrus su panašia situacija: „Norime atkreipti dėmesį, kad tokiose sudėtingose situacijose labai svarbu nepamiršti vaikų ir laiku suteikti pagalbą, jie lygiai taip sunkiai išgyvena tokius įvykius. Tad reikėtų juos palaikyti, paaiškinti situaciją jiems suprantama kalba, o jeigu reikia, kreiptis pagalbos į specialistus.

Pažįstamus ir aplinkinius pastebėjus galimą vaiko teisių pažeidimą, kviečiame nelikti abejingais ir padėti rasti pagalbą. Praneškite vaiko teisių gynėjams skambindami į artimiausią vaiko teisių apsaugos skyrių arba bendruoju pagalbos telefonu 112.“

Živilė Diawara su buvusiu vyru Viktoru Diawara (pora apie skyrybas paskelbė 2021-aisiais) turi du nepilnamečius vaikus.

Primename, kad Ž.Diawara pirmadienį, kai įvykis buvo paviešintas, portalui Žmonės.lt telefonu neatsiliepė. Antradienį ji situaciją trumpai pakomentavo portalui lrt.lt.

„Dabar nenoriu komentuoti, noriu atsigauti po visko, po šoko, po to, kas buvo uždrėbta man. <...> Nenoriu komentuoti, nenoriu pakenkti tyrimui. Manau, viską sužinosite vėliau“, – portalui lrt.lt sakė Ž.Diawara.

Faktą apie verslininkės sulaikymą pirmadienį portalui 15min patvirtino Vilniaus policija. Ž.Diawara nakčiai buvo uždaryta į areštinę dėl, kaip įtariama, narkotinių medžiagų.

„Taip, buvo toks įvykis. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR Baudžiamojo kodekso (BK) 259 straipsnio 1-ąją dalį“, – 15min komentavo Vilniaus apskrities policija.

Teigiama, kad lapkričio 17-osios vakarą sulaikyta verslininkė į laisvę išleista tik kitą dieną apie 10 val.

Pirminiais bylos duomenimis, lapkričio 17 d., apie 22 val. Vilniuje, Švitrigailos gatvėje, vidiniame namo kieme pareigūnai pastebėjo moterį (gim. 1979 m.). Ji esą įtartinai elgėsi, tad nuspręsta ją patikrinti.

Živilė Diawara / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dalinės apžiūros metu jos rankinėje rasta metalinės spalvos dėžutė, kurios viduje, kaip įtariama, buvo augalinės kilmės narkotinės medžiagos likučių bei polietileninis maišelis su galimai narkotine medžiaga (įtariama, kad haliucinogeniniais grybais). Dėl radinio moteris buvo sulaikyta ir uždaryta į areštinę, jai teko naktį praleisti laikino sulaikymo kameroje.

Minėtas BK straipsnis „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti“ reglamentuoja, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

„Vykstant ikiteisminiam tyrimui, daugiau informacijos kol kas negalime suteikti“, – 15min minėjo Vilniaus policijos atstovė.