V.Diawara pasipiktino dėl buvusios žmonos Živilės sulaikymo: „Privažiavo policija ir ėmė kratyti“

Živilė Diawara ir Viktoras Diawara / Viganto Ovadnevo nuotr.
Živilė Diawara ir Viktoras Diawara / Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-11-23 07:49
AA

Pirmadienį Lietuvą apskriejo žinia, kad verslininkė, menų fabriko „Loftas“ bendrasavininkė Živilė Diawara praėjusį ketvirtadienį buvo sulaikyta dėl, kaip įtariama, narkotinių medžiagų ir naktį praleido areštinėje. Jos buvęs vyras Viktoras Diawara neslepia pasipiktino dėl visos situacijos ir tikina nesuvokiantis, kad tokie dalykai vis dar vyksta Lietuvoje. „Tai kažkoks kosmosas“, – sako jis.

Antradienį LNK laidoje „Laba vakaras, Lietuva“ muzikantas, buvęs Živilės Diawaros vyras Viktoras Diawara pakomentavo situaciją ir atskleidė daugiau detalių, kas įvyko praėjusį ketvirtadienį, kai buvo sulaikyta Živilė.

„Kaip patys vertinam... Yra kaip yra. Tiesiog labai kvaila situacija. Net nežinau, ką pasakyti. Aš tiesiog galiu pasakyti, kad kažkada buvo normalu baudžiava, kažkada buvo normalu, kad moterys negali balsuoti, kad tualetai lauke buvo be kanalizacijos. Aš labai tikiuosi, kad kada nors reakcija į tokius dalykus bus nenormalu. Reakcija į tokius dalykus daug kur pasaulyje pasaulyje jau yra visai kitokia“, – LNK komentavo V.Diawara.

Viktoras Diawara ir Živilė Diawara / Luko Jonaičio nuotr.

Atlikėjas taip pat prabilo ir apie tai, kaip iš tiesų viskas vyko tą vakarą, kai buvo sulaikyta Živile Diawara. Jis teigė nesuprantantis tokios situacijos absurdiškumo.

„Nesupratau, kas nutiko. Būtų žmogus rūkęs suktinę, girtas šlaistytųsi... O žmogus tiesiog stovėjo, rūkė cigaretę, kalbėjo telefonu, o privažiuoja policija ir tiesiog pradeda kratyti. Ta prasme, kokioje mes šalyje gyvename, kas čia per nesąmonė? Kas čia iš viso yra?“ – piktinosi V.Diawara ir patikino, kad sulaikymo metu Živile buvo adekvati. Pasak jo, buvusi pora turi šį faktą pagrįsiančių įrodymų.

„O dėl to, kad teko areštinėje praleisti naktį, tai čia iš viso yra kosmosas. Taip, Živilė yra mano žmona, gal aš emociškai reaguoju, bet Lietuvoje žmonės už 0,1 gramų, pusę gramo turi bylinėtis pusmetį. Atrodo, kad policija neturi, ką veikti. Kiek žinau, tokios bylos mokesčių mokėtojams kainuoja“, – pridūrė jis.

„Živilė yra labai stipri moteris, ji nėra nusikaltėlė, tad viskas bus gerai. Ta prasme bus procesas, viskas praeis ir tikiuosi greit pamiršime šią nesąmoningą istoriją. Tikiuosi, kad greitu metu apie tokius dalykus Lietuvoje nebereiks kalbėti“, – LNK laidoje sakė V.Diawara.

Viktoras savo poziciją trečiadienio rytą išdėstė ir feisbuke:

Primename, kad Živilė Diawara pirmadienį, kai įvykis buvo paviešintas, portalui Žmonės.lt telefonu neatsiliepė. Antradienį ji situaciją trumpai pakomentavo portalui lrt.lt.

„Dabar nenoriu komentuoti, noriu atsigauti po visko, po šoko, po to, kas buvo uždrėbta man. <...> Nenoriu komentuoti, nenoriu pakenkti tyrimui. Manau, viską sužinosite vėliau“, – portalui lrt.lt sakė Ž.Diawara.

Faktą apie verslininkės sulaikymą pirmadienį portalui 15min patvirtino Vilniaus policija. Ž.Diawara nakčiai buvo uždaryta į areštinę dėl, kaip įtariama, narkotinių medžiagų.

„Taip, buvo toks įvykis. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR Baudžiamojo kodekso (BK) 259 straipsnio 1-ąją dalį“, – 15min komentavo Vilniaus apskrities policija.

Teigiama, kad lapkričio 17-osios vakarą sulaikyta verslininkė į laisvę išleista tik kitą dieną apie 10 val.

Živilė Diawara / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirminiais bylos duomenimis, lapkričio 17 d., apie 22 val. Vilniuje, Švitrigailos gatvėje, vidiniame namo kieme pareigūnai pastebėjo moterį (gim. 1979 m.). Ji esą įtartinai elgėsi, tad nuspręsta ją patikrinti.

Dalinės apžiūros metu jos rankinėje rasta metalinės spalvos dėžutė, kurios viduje, kaip įtariama, buvo augalinės kilmės narkotinės medžiagos likučių bei polietileninis maišelis su galimai narkotine medžiaga (įtariama, kad haliucinogeniniais grybais). Dėl radinio moteris buvo sulaikyta ir uždaryta į areštinę, jai teko naktį praleisti laikino sulaikymo kameroje.

Apžiūros metu verslininkės rankinėje rasta metalinės spalvos dėžutė.

Minėtas BK straipsnis „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti“ reglamentuoja, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

„Vykstant ikiteisminiam tyrimui, daugiau informacijos kol kas negalime suteikti“, – 15min minėjo Vilniaus policijos atstovė.