Indrė Urbanavičienė: Ko tikėtis iš grožio specialisto?

Indrė Urbanavičienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Indrė Urbanavičienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2018-01-02 12:00
AA

Beveik neabejoju: kiekvienai moteriai atrodo, kad būtina lankytis pas grožio specialistą. Vienos, priklausomai nuo galimybių ir įpročių, tai daro dažniau, kitos galbūt tik keletą kartų per metus, tačiau grožio procedūras mėgsta, ko gero, visos. Tai gana neblogas būdas pailsėti, atsipalaiduoti ir bent valandėlei pabėgti nuo kasdienės rutinos.

Tačiau man, ir kaip grožio specialistei, ir kaip moteriai, visada labai svarbi ir kita medalio pusė – ar apsilankymas pas kosmetologą yra ne tik malonus, bet ir naudingas dalykas?

Atsakymas į šį klausimą gali būti ir teigiamas, ir neigiamas. Viskas priklauso nuo to, kokią procedūrą pasirinksime ir ko iš jos tikimės. Jei mums svarbi odos būklė ir norime ilgiau išsaugoti jos jaunystę, turime visą priežiūrą vertinti absoliučiai kitaip. Visų pirma, svarbiausias faktorius, lemiantis geresnę odos būklę, yra kasdienė kokybiška priežiūra. Svarbu ją švelniai ir tinkamai valyti, drėkinti, aprūpinti aktyviomis medžiagomis, saugoti nuo oksidacijos, aplinkos poveikio bei saulės ir nuolat šalinti negyvas ląsteles nuo paviršiaus.

Jeigu visa tai darome, tinkamai maitinamės, neturime žalingų įpročių ir geriame daug vandens, galime būti ramios, kad dėl savo odos padarome kone viską. O jei esame maksimalistės, norime daugiau, tada – prašom, bet rinkimės efektyvias grožio procedūras.

Oda reikalauja nuolatinio drėkinimo, raminimo, apsaugos, antioksidantų, ji turi atsinaujinti ir tinkamai funkcionuoti, o keliomis grožio procedūromis to nepasieksime.

Taigi, apie grožio procedūras. Gal nustebsite ir nenorėsite su tuo sutikti, bet labai didelė dalis šių procedūrų turi tik laikiną poveikį: daugiausia, ką jos padaro, – odą tiesiog padrėkina, prisotina medžiagų, pamaitina ar nuramina. Tuo metu ji atrodo išties geriau, bet rezultatas dingsta po kelių dienų. O juk reikia ilgalaikio poveikio! Oda reikalauja nuolatinio drėkinimo, raminimo, apsaugos, antioksidantų, ji turi atsinaujinti ir tinkamai funkcionuoti, o keliomis grožio procedūromis to nepasieksime. Todėl jei svajojame grožio salone ne tik pailsėti, bet ir naudingai praleisti laiką, siūlau susipažinti bent su keletu veiksmingų ir ilgalaikį poveikį turinčių procedūrų.

Labiausiai norėčiau išskirti procedūras su rūgštimis: AHA, BHA, TCA ir kitomis. Jos tikrai naudingos ir reikalingos odai – kiekviena bent keletą kartų per metus privalome pereiti šių procedūrų kursą. Tyrimai rodo, kad jos labai efektyvios: šalina negyvas ląsteles, gerai valo poras, skaistina odą, skatina gilesnių odos sluoksnių atsinaujinimą ir aktyvų funkcionavimą, gali sumažinti raukšlių gylį, kovoti su pigmentinėmis dėmėmis, akne, jos paliktais randais.

Ilgalaikę naudą odai teikia ir procedūros su kraujo plazma (PRP). Efekto iškart galbūt ir nepamatysime, bet atliekant šias procedūras bent keletą kartų per metus tikrai gerėja odos būklė, nes plazmoje esantis augimo faktorius stimuliuoja naujų ląstelių gaminimą, kolageno ir elastino sintezę, vyksta odos regeneracijos procesai.

Jei pasigilinsime į procedūras su adatėlėmis, tokias kaip mezoterapija ir biorevitalizacija, pateikiama informacija apie jas itin daug žadanti, nors skirtingų tyrimų rezultatai ganėtinai prieštaringi: vieni rodo teigiamus pokyčius, kiti – jokių. Bet kokiu atveju būtent šias procedūras reikėtų rinktis atsargiau: adatėlės žaloja odą ir dažnai kartojant tokias procedūras gali būti sutrikdytas kolageno gaminimas. Antras svarbus aspektas – procedūrų metu į gilesnius odos sluoksnius patenka ne tik naudingų, bet ir kitų, odai nereikalingų, dažnai kenksmingų, preparatuose esančių medžiagų.

Ir taip prirašyčiau ne vieną lapą apie grožio procedūras ir jų poveikį – šiuolaikinė kosmetologija tikrai gali nustebinti. Tačiau nepulkime tuoj pat visų jų mėginti. Atsirinkime, pasidomėkime daugiau, tačiau niekada nepamirškime, kad ne grožio procedūros yra odos jaunystės paslaptis, bet delikati kasdienė jos priežiūra. O jei norisi pailsėti ir bent trumpam pabėgti? Tada – taip, valandėlė pas grožio specialistą tikrai gali būti naudinga gerai savijautai, kartu ir odai.

Indrė Urbanavičienė, seminarų lektorė ir knygos „Protingas grožis: švytinčios odos biblija“ autorė.