Įpusėjo festivalis „MidsummerVilnius“: intymi „FINK Orchestra“ hipnozė ir kiti stebuklai

„FINK Orchestra“ koncertas Valdovų rūmuose / Simono Lukoševičiaus nuotr.
„FINK Orchestra“ koncertas Valdovų rūmuose / Simono Lukoševičiaus nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Penktąjį festivalio „MidsummerVilnius“ vakarą intymią hipnozę scenoje kūrė „FINK Orchestra“. „Looking Too Closely“, „Perfect Darkness“, „Sort Of Revolution“, „Yesterday Was Hard On All of Us“ bei kiti pamilti „Fink“ kūriniai suskambėjo taip, kaip niekada iki šiol.

Šiltą, gilų, intymų akustinį skambesį šiam koncertui pasirinkę „Fink“ – Fin Greenall ir Thomas Moked Blum – programą atliko drauge su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru. Specialiai festivalio pasirodymui orkestrinę aranžuotę kūrė talentingas kompozitorius, trombonininkas Jievaras Jasinskis. Tarptautinė kolaboracija tarp šių atlikėjų įvyko pirmą kartą.

„Labai džiaugiuosi neeiline patirtimi. „Fink“ muzika man labai patinka savo jautrumu ir nuoširdumu. Gavau nemažai kūrybinės laisvės, aranžuojant orkestrinę partitūrą pagal akustinę „Fink“ versiją, ir tai labai vertinu. Taip pat džiaugiuosi galimybe Lietuvos kameriniam orkestrui pritaikyti tris kūrinius iš „Fink“ orkestrinės programos, kurią aranžavo mano labai mėgiamas aranžuotojas Jules Buckley, – po pasirodymo kalbėjo J.Jasinskis, kuris ir pats grojo šiame koncerte. – Labai šiltą įspūdį paliko Finas – draugiškas ir pozityvus žmogus.“

FINK Orchestra-Fin Greenall_org. nuotr.
FINK Orchestra-Fin Greenall_org. nuotr. / Giedrė Gedeikytė nuotr.

Ne kartą Lietuvoje koncertavęs F.Greenallas yra sakęs, jog mėgaujasi ne tik buvimu mūsų šalyje, bet ir mūsų šalies publika, kuri, jo manymu, yra išskirtinė. „Niekada netikėjau, kad galiu turėti tiek fanų Lietuvoje. Tai – nuostabu. Kaskart atvažiuodamas čia jaučiuosi praktiškai kaip namie“, – kalbėjo muzikantas.

Nuo operos, elektronikos iki džiazo

Liepos 17-ąją prasidėjęs aštuntasis „MidsummerVilnius“ festivalis per pirmąsias penkias dienas sulaukė daugiau nei aštuonių tūkstančių melomanų bei kultūros mylėtojų.

Renginį atidarė ilgai lauktas operos primadonos Violetos Urmanos GALA pasirodymas. Klausytojus džiugino aistra pulsuojanti muzika bei staigmenos. Vakaro pabaigoje į sceną žengė ir dainininkės širdies draugas, italų operos solistas Alfredo Nigro. Pora kartu atliko duetą – kompozitoriaus Ernesto de Curtis dainą „Non ti scordar di me“.

Violeta Urmana su Alfredo Nigro
Violeta Urmana su Alfredo Nigro / Midsummer Vilnius nuotr.

Antrąjį festivalio vakarą kartu su ištikimų muzikų grupe scena dalinosi violončelės virtuozas Justas Kulikauskas-Future Cello.

Dinamiškoje atlikėjo bei kompozitoriaus programoje nuskambėjo mistikos įkvėpta autorinė kūryba, populiari kino muzika bei savitai aranžuoti šokių muzikos hitai, tokie kaip „Alors On Danse“, „Intoxicated“. Vokalines partijas žinomų dainų perdirbiniams atliko dainininkė ir dainų autorė Migloko.

Trečiadienį gausiai susirinkusi melomanų publika mėgavosi šiuolaikinio džiazo kompozicijomis. Į Lietuvą po ilgesnės pertraukos sugrįžo publikos pamilta džiazo legenda – saksofonininkas, kompozitorius Kenny Garrettas.

Kenny Garrettas
Kenny Garrettas / Midsummer Vilnius nuotr.

Drauge su gausia muzikantų grupe jis atliko improvizuotą dviejų valandų trukmės programą, kurią lydėjo fragmentai iš naujausio K.Gerreto albumo „Sounds From The Ancestors“ (2021).

Ketvirtąjį festivalio vakarą dainininkė Evgenya Redko surengė iki šiol didžiausią koncertą savo karjeroje. Įspūdingą „Grand show“ scenoje ji kūrė drauge su 25-iais atlikėjais, įskaitant ir žinomus kviestinius svečius – „Daddy Was A Milkman“, Lilą bei chorą „Singphonics“.

„Šiam pasirodymui ruošiausi apie pusę metų: tiek muzikinę programą, tiek choreografiją. Manau, kad koncertas pavyko puikiai. Labai džiaugiuosi, kad su visa grupė spėjome juo ir patys pasimėgauti. Šio vakaro dar ilgai nepamiršiu“, – vos nulipusi nuo scenos šypsojosi Evgenya.

Evgenyos Redko koncertas Valdovų rūmuose
Evgenyos Redko koncertas Valdovų rūmuose / Joanos Suslavičiūtės nuotr.

Ateinančios savaitės pasirodymai

Festivalis „MidsummerVilnius“ truks iki liepos 28-tos dienos.

Liepos 23-24 dienomis publikos laukia net du premjeriniai Anželikos Cholinos šokio spektaklio „Jaunystė“ pasirodymai. Naujausiame savo darbe režisierė gilinasi į aktualias šeimyninio gyvenimo dramas ir perteikia jas šokio kalba, jungiant su galinga Johano Sebastiano Bacho muzika.

Aštuntąjį festivalio vakarą vizualų pasirodymą surengs Alina Orlova. „Kursime paslaptingą ir pasakišką vasarvidžio nakties sapno nuotaiką, pasitelkdami įvairias vizualines priemones“, – pasakoja atlikėja. Koncerte skambės žinomiausi jos kūriniai bei klausytojų pamiltos dainos iš naujausio albumo „Laumžirgiai“.

Devintasis „Midsummer Vilnius“ pasirodymas – dar viena tarptautinė kolaboracija: Francesco Tristano (LUX) su Gedimino Gelgoto Vilniaus miesto Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO. Vienetinis jų pasirodymas peržengs ne tik tradicinių, bet ir šiuolaikinių žanrų ribas. Tai bus lyg J.S.Bacho ir A.Vivaldžio apsilankymas šokių muzikos klube, kuriame skamba eksperimentiniai techno ir džiazo improvizacijų miksai.

Priešpaskutinį festivalio vakarą scenoje širdį atiduos romantiško alternatyvaus roko poetai – „Garbanotas“. Jie pasirodys neįprasta, iki šiol negirdėta sudėtimi – drauge su styginių kvartetu ir arfomis. Ypatingame koncerte skambės kūriniai iš naujausio pilno metro albumo „Kūnas dangaus“, kurie klausytojus panardins į svaigią lengvosios muzikos ir poezijos ekstazę.

Įspūdingu koncertu 8–tąjį „Midsummer Vilnius“ festivalį uždarys po pertraukos į sceną pirmą kartą žengsianti Justė Arlauskaitė-Jazzu. Įkvėpta meilės, tarsi atgimusi iš naujo, liepos 28-osios vakarą Valdovų rūmų kieme ji atvers visą sukauptą kūrybinę energiją. Eksliuzyvus, intymus, aukščiausias emocines stygas kabinantis – toks bus pirmasis Jazzu susitikimas su gerbėjais po sūnaus gimimo.