Išdalyti „Auksiniai svogūnai“: L.Suodaitis nurungė V.Siegel, skambėjo skandalingų sukčių ir politikų pavardės
Po kelerių metų pertraukos politikos ir šou verslo atstovams vėl išdalyti „Auksiniai svogūnai“. Nors Klaipėdoje renginys nufilmuotas dar kovo pabaigoje, visai visuomenei šiųmečiai laureatai tradiciškai paaiškėjo dabar, balandžio 1-ąją.
Klaipėdos „Švyturio“ arenoje praūžusioje humoro ceremonijoje buvo pristatyta dešimt nominacijų. „Auksinius svogūnus“ atsiėmė jų nusipelnę politikai ir visuomenės veikėjai.
Šįkart išrinktas „Metų verslininkas“, „Metų posakis“, „Metų lošėjas“, „Metų siurprizas“, „Metų atlikėjas“, „Amžiaus statybos“, „Metų atsisveikinimas“, „Metų aktorius“, Metų renginys“ ir „Metų Gražulis“.
Nominantai ir laimėtojai (paryškinti):
„METŲ VERSLININKAS“
- Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys – už išskirtinius gebėjimus nekilnojamojo turto versle ir už biudžeto pinigus iš savęs išsinuomojęs butą.
- Energijos skirstymo operatorius – ESO – už išradingumą: kaip pavogus 160 milijonų eurų, juos grąžinti vartotojams, padidinus paslaugų tarifą 3 centais, ir uždirbti milijardą. Skūpus moka 2 kartus, o elektros vartotojas – tris.
- Savivaldybių tarybų bei Seimo nariai – už tai, kad sukūrė naują verslą ir įrodė, kad sąžinės likučius galima sėkmingai iškeisti į benzino čekučius. Projekto autorius ir kuratorius – Andrius Tapinas.
„METŲ POSAKIS“
- Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė – už higienos pamokas Agnei Širinskienei: „Šūde maudytis yra Jūsų asmeninis pasirinkimas, nors ir kas vakar tą darykit, jeigu Jums malonu.“
- Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, pasidalinęs gyvenimišku patarimu gėjams apie tai, kad Konstitucijos turinys „neturi būti išplaunamas per užpakalines duris“.
- Kandidatas į LR Prezidentus Ignas Vėgėlė – matyt, supainiojęs maldininką Asyžietį su bolto vairuotoju iš Uzbekistano iškilmingai pareiškė: „Užsukau į Klaipėdą ir negaliu neprasukti pro švento Pranciškaus Azijiečio bažnyčią...“
„METŲ LOŠĖJAS“
- Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, visus savo Prezidento rinkimų žetonus pastačiusi ant šūkio „Stipri prezidentė – stipri šalis“. Ką gali žinoti, jei Vladimirui Putinui su šūkiu – „Stiprus prezidentas – stipri Rusija“ pavyko, tai gal ir Ingridai Šimonytei pavyks?.. Jeigu nelaimėti, tai bent suklastoti.
- Seimo narys Artūras Skardžius – nusprendęs lošti kitoje komandoje ir ryte, įstojęs į Lietuvos socialdemokratų partiją, vakare ją paliko ir tapo trumpiausiai – apie 12 valandų – buvusiu partijos nariu.
- Verslininkas, investitorius ir tiesiog finansų genijus – Šarūnas Stepukonis, kuris net 50 milijonų eurų, skirtų Vilniaus nacionalinio futbolo stadiono statyboms, kuriuos iš savo santaupų susimetė pensininkai, pastatė ant raudonos ir labai nustebo, kai išrito juoda. Tiesiog Stendalio „Juoda ir raudona“. O gal „Raudona ir juoda“?.. Dabar jokio skirtumo, pralošė ne Stendalis, o Stepukonis.
„METŲ SIURPIZAS“
- Arvydas Anušauskas – palikęs krūvą tankų ir krašto apsaugos ministro postą, kad galėtų įgyvendinti savo svajonę – tęsti „Tiktoko“ rūbų modelio karjerą.
- Vytautas Gapšys – net ir kalėjime sugebėjęs išsaugoti Seimo mandatą ir tebekuriantis įstatymus už grotų. Paaiškėjo, kad nors kyšininko kepurė dega, bet Seimo nario mandatas – ne.
- Seimūnas Justas Džiugelis – už jo novatorišką požiūrį į politinę korupciją. Jis aukštyn kojom apvertė galiojusią praktiką, ir ne tik kad neėmė pinigų iš lobistų, bet pats jiems mokėjo.
„METŲ ATLIKĖJAS“
- Metų solistu pretendavo tapti Kristijonas Bartoševičius, taip ir neišmokęs konservatorių himno „Girioj Lietuvos ąžuolai žaliuos“, bet puikiai atlikęs solo partiją „Ąžuoliuko“ chore.
- Metų skaitovu pretendavo tapti Remigijus Žemaitaitis, Seime taip labai išraiškingai padeklamavęs eilėraštuką „Lipo žydas kopėčiom“, kad net susilaukė tarptautinio pripažinimo.
- Metų balerina pretendavo tapti socialdemokratų primabalerina Vilija Blinkevičiūtė – atlikusi pa de de balete „Miegančioji gražuolė“ ir padėjusi ant Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų.
„AMŽIAUS STATYBOS“
- Kelias Vilnius – Utena. Kaip toje mįslėje: Jei atsistotų, dangų paremtų, jei prakalbėtų – daug pasakytų. Kas? Kelias. ... Bet jeigu išgirstume, ką kalba betonke iš Vilniaus į Uteną važiuojantys vairuotojai, tai tikrai pagalvotume, kad kalbama apie tą, kuris atsistotų.
- Antano Boso namas Vilniaus rajone, kurį Aukščiausiasis teismas liepė nugriauti, nes „verslininkas, būdamas protingas ir atidus, jau tuo metu turėjo suvokti prisiimamą riziką“. Valdininkams, išdavusiems neteisėtą leidimą, rizikos prisiimti nereikės, nes kompensaciją mokėsime mes visi. O dar sako, kad Lietuvoje palmės neprigyja.
- Vilniaus nacionalinis stadionas, kurio statybų metu Vilniaus meras Valdas Benkunskas nusprendė pasimatuoti su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu, kieno didesnis. Jei Visvaldo – penkiolika, tai Benkunsko – net aštuoniolika!.. Čia apie tūkstančius žiūrovų stadione.
„METŲ ATSISVEIKINIMAS“
- Taip ir neįvykęs Kauno mero Visvaldo Matijošaičio atsisveikinimas su rusiškais žuvies piršteliais – kiekvieno krabo piršteliai į save lenkti.
- Čiuožėja Margarita Drobiazko – likusi ant ledo, bet atsisveikinusi su Lietuvos pilietybe, už galimybę šokti pagal Putino dūdelę.
- Seimo nario „laisviečio“ Tomo Vytauto Raskevičiaus atsisveikinimas su svajone įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę ir legaliai lankyti Seimo posėdžius su suknele.
„METŲ AKTORIUS“
- Viktorija Siegel – už aukos vaidmenį seriale „Vergė Izaura“.
- Laurynas Suodaitis – už pagrindinį vaidmenį lietuviškoje policinėje komedijoje „Gautas iškvietimas“.
- Aktorių duetas – Viktorija Siegel ir Laurynas Suodaitis – už lietuviškos pasakos „Vištytė ir gaidelis“ ekranizaciją: apie tai, kaip Vištytė internetinėje parduotuvėje Gaideliui akį išmušė, o po dar ir policiją iškvietė.
„METŲ GRAŽULIS“
- Petras Gražulis – už ilgai lauktą atsisveikinimą su Seimu, po ilgos ir varginančios kovos su gėjais.
- Petras Gražulis už šeimos vertybių skiepijimą nesantuokiniams savo vaikams.
- Ir dar vienas pretendentas – Gražulis Petras – už labai artimą ir netgi intymią draugystę su skandalinguoju Antanu Kandrotu, nes Petras Gražulis yra vienintelis Lietuvos politikas, kuris buvo suvyniotas į celofaną. Už polietileną, vyrai!
„METŲ RENGINYS“
- Švietimo ministerijos organizuoti tarpiniai moksleivių egzaminai, kurių metu paaiškėjo, kad net geriausiai besimokantys per matematikos pamokas taip ir neišmoko kinų kalbos.
- Vilniuje žemdirbių atlikta oratorija traktoriams su orkestru, kuri galingu traktorių riaumojimu sostinės centre supurtė vyriausybės langus ir kinkas.
- Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos apsilankymas „Operos fantome", kai nuvykęs į Londoną susitikti su karaliumi Karoliu III, susitiko su diplomatiniu vaiduokliu Eitvydu Bajarūnu.
Fotogalerija:
Visa šalis jau daugiau nei dvidešimt metų kuo puikiausiai žino – jei bus „Auksiniai svogūnai“ – juoko bus iki ašarų. Tuo pasirūpino išskirtinius muzikos numerius kūrusios scenos žvaigždės.
Aktorius Šarūnas Banevičius virto kandidatu į prezidentus Ignu Vėgele, aktorė Violeta Mičiulienė – legendine Kunigunda, socialdemokratų pirmininke Vilija Blinkevičiūte, viliojančia pensininku tapusį dainininką Česlovą Gabalį, protestuojančiu traktoriaus vairuotoju tapo dainininkas Žilvinas Žvagulis, o Inga Valinskienė jau ne pirmą kartą įsikūnijo į kadenciją baigusią šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę.
Seimo sandėlį „švarino“ parlamentarais tapę aktorius Marius Jampolskis, dainininkai Č.Gabalis ir Deivis. Beje, pastarajam tradiciškai teko ir iš parlamento pagaliau išvaryto skandalingojo Petro Gražulio vaidmuo. Ne vieną „Gražulį“ scenoje vaidinęs Deivis juokėsi, kad jo herojui palikus Seimą, baigsis ir paties Deivio karjera „Auksiniuose svogūnuose“.
Premjere Ingrida Šimonyte scenoje tapo praeityje garsios muzikos grupės „Junior“ lyderė Rosita Paulauskaitė. Skambant ugningiems roko ritmams „premjerė“ taip įsisiautėjo, kad scenoje net sudaužė elektrinę gitarą. Aktorius Ramūnas Rudokas scenoje virto prezidentu Gitanu Nausėda, kuriam ketureilį deklamavo netikėtai išaugęs šalies vadovo dažnai cituojamas berniukas, kurį įkūnijo sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas.
Diskoteką arenoje užkūrė grupė „DAR“, virtusi Laisvės partijos atstovais. Apie praloštas statybas dainavo Radži, o naujai gimusios grupės „Kalinam“ nariai Ramūnas Rudokas, Marius Jampolskis ir Antanas Nedzinkas apdainavo nuteistų korupcijos skandalo veikėjų dalią.
Viena didžiausių „Auksinių svogūnų“ staigmenų tapo skyrybų dramos herojų „influencerių“ Lauryno Suodaičio ir Viktorijos Siegel duetas. Savo istoriją dainos žodžiais papasakojo pats skandalo herojus L.Suodaitis, o jo vis dar žmonos Viktorijos vaidmuo teko dainininkei Natalijai Bunkei.
Pasirodymuose taip pat dalyvavo ir grupės „Bernužėliai“, „Patruliai“, dainininkė Irena Starošaitė, šokių grupės „Tina Dance“, „Leader Dance“ ir energingosios aerobikos pradininkės Lietuvoje Joanos Bartaškienės vadovaujamos auksinio amžiaus šokėjos.
„Auksiniams svogūnams“ tradiciškai dirigavo Arūnas Valinskas ir Justinas Jankevičius.
Svečių fotogalerija: