Istoriniame seriale vaidmenį kurianti Toma Vaškevičiūtė atsidūrė meilės trikampyje

Jokūbas Bareikis, Toma Vaškevičiūtė, Saulius Balandis / „Videometros“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Talentinga jaunosios kartos aktorė Toma Vaškevičiūtė savo vasarą paskyrė darbui. Kartu su kitais garsiais aktoriais ji filmuojasi rudenį ekranus pasieksiančiame seriale „Laisvės kaina. Savanoriai“. Įstabaus grožio aktorei seriale patikėtas pagrindinis dviejų vyrų geidžiamos moters vaidmuo. Paklausta, ką jos gyvenime reiškia meilė, T.Vaškevičiūtė tikino, kad tai jos didžiausias įkvėpimo šaltinis.

Naujas prodiuserių kompanijos „Videometra“ darbas „Laisvės kaina. Savanoriai“ LRT televizijos žiūrovus nukels šimtmečiu atgal ir pasakos apie 1918 m. Nepriklausomybės Akto pasirašymą ir po jo sekusius svarbius istorinius įvykius. Tai – istorija apie du draugus, kuriuos išskyrė fronto linija, suvienijo šalis, o vyrišką draugystę išbandė mylima moteris.

Fatališkąją, savo žavesiu vyrams galvas apsukančią moterį – Marcelę – vaidins daugybę įsimintinų vaidmenų teatre, kine ir televizijoje sukūrusi Toma Vaškevičiūtė. Jos teigimu, šis personažas – itin įkvepiantis: „Ji turi labai didelį tikėjimą laisva Lietuvos valstybe, manau, tai yra jos pamatas, variklis. Darbe ji labai ryžtinga, protinga, nebijo veikti, drąsiai priima užduotis, o šeimoje ji labai švelni, moteriška, tokia, iki kurios norisi pasistiebti, elegantiška.“

Toma Vaškevičiūtė ir Nerijus Gadliauskas / „Videometros“ nuotr.

Nenuostabu, kad dėl tokios ypatingos moters istoriniame seriale užvirs tikros aistros. Du save draugais vadinantys pagrindiniai herojai, kurių personažus kuria aktoriai Mykolas Vildžiūnas ir Jokūbas Bareikis, kovos dėl Marcelės meilės. Tačiau T.Vaškevičiūtė juokiasi, kad jos kuriamo personažo širdis priklauso tik vienam iš jų: „Ji myli tik vieną vyrą. Stengiamės sukurti tokią skaidrią, taurią meilę, be jokio egoizmo.“

Aktorė prisipažino, kad jai, kaip ir jos herojei, meilė yra didžiausias įkvėpimo šaltinis. „Aš manau, kad labai svarbu yra mylėti – tiek save, tiek savo vyrą, tiek savo aplinką – tai labai daug padeda. Meilė man labai daug reiškia, ji yra didelis įkvėpimo šaltinis, didelė jėga“, – šypsosi Toma.

Toma Vaškevičiūtė ir Nerijus Gadliauskas / „Videometros“ nuotr.

„Laisvės kaina. Savanoriai“ besifilmuojanti aktorė tikina, jog darbas seriale jai teikia malonumą dėl įvairių dalykų: „Man įdomu tai, kad čia Lietuvoje mes dar nebuvome išbandę tokio žanro – istorinio serialo. Tai turi savo žavesio, ir ta aplinka, ir tos filmavimo aikštelės yra autentiškos, ir kostiumai. Įdomu įsijausti į to laikmečio žmonių aplinką“, – džiaugėsi aktorė.

Save patriote vadinanti T. Vaškevičiūtė prisiminė nors ir skaudžią, tačiau meilę tėvynei įskiepijusią šeimos istoriją. „Mano senelis buvo partizanas, buvo ištremtas į Sibirą ir buvo Plechavičiaus kariuomenės narys, todėl iš jo turiu labai stiprų pagrindą. Tai yra mano kraujyje. Dar mano tėtis dirbo Televizijos bokšte per Sausio 13-ąją. Man kovų už laisvę tema yra natūralus dalykas“, – prisiminimais dalinosi aktorė.

Pastaruoju metu aktorė paskendusi darbuose. Gastrolės su teatro trupe, tebesitęsiantys serialo filmavimo darbai, o kur dar jau prasidėjusios repeticijos teatre. Aktorė apgailestavo šią vasarą teturėjusi vos dešimt laisvų dienų, kurias galėjo skirti atostogoms.

Istorinio serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ filmavimo užkulisiai (10 nuotr.)
+4

„Iš bėdos atradau šiaip ne taip dešimt dienų – tai buvo mano paskutinis šansas pailsėti. Buvau išvykusi ir tai buvo mano vienintelės atostogos. Man norisi savo laiką maksimaliai išnaudoti, todėl jeigu esu aikštelėje, tai atsiduodu tam šimtu procentu. Einu kasdien kaip kareivis ir tiek“, – pasakojo T.Vaškevičiūtė.

Kelis mėnesius filmavimo aikštelėje plušanti kūrybinė komanda jau nufilmavo didžiąją serialo dalį. „Laisvės kaina. Savanoriai“ scenos filmuojamos daugelyje unikalių, praėjusio amžiaus pradžios laikmetį atitinkančių Lietuvos vietų, o daugelis herojų kostiumų buvo siūti specialiai šiam projektui. Be T. Vaškevičiūtės, istoriniame seriale vaidmenis kuria tokie aktoriai, kaip Mykolas Vildžiūnas, Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Jokūbas Bareikis, Marius Repšys, Josifas Baliukevičius ir kiti.

Istorinis vaidybinis serialas „Laisvės kaina. Savanoriai“, režisuojamas Sauliaus Balandžio, jau rudenį pasieks LRT ekranus.

Skaitykite daugiau