Italijos premjerė G.Meloni padavė į teismą „Placebo“ lyderį B.Molko: įsiutino akibrokštas scenoje

Brianas Molko, Giorgia Meloni / „Scanpix“ nuotr.
Brianas Molko, Giorgia Meloni / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-08-07 08:09
AA

„Placebo“ lyderiui Brianui Molko Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni pateikė ieškinį dėl šmeižto už pastabas, kurias jis išsakė praėjusį mėnesį Turine vykusio koncerto metu.

Paskelbtuose vaizdo įrašuose užfiksuota, kaip Brianas Molko italų kalba apibūdina premjerę Giorgią Meloni kaip „šūdiną fašistę, rasistę“, o po to sako „fuck you“ prieš 10 000 gerbėjų festivalyje „Sonic Park“.

Netrukus po to Turino prokurorai pradėjo tyrimą dėl B.Molko. G.Meloni kol kas nekomentavo ieškinio, praneša portalas NME.

G.Meloni yra neofašistinių šaknų turinčios partijos „Italijos broliai“ lyderė ir vadovauja dešiniųjų pažiūrų Italijos vyriausybei nuo Benito Musolinio laikų per Antrąjį pasaulinį karą. Ji laimėjo praėjusių metų rinkimus, kandidatuodama remdamasi antiimigracine politika ir planais apriboti LGBTQ teises.

G.Meloni taip pat sakė, kad nori sutelkti dėmesį į „tradicines krikščioniškas šeimos vertybes“, užkirsti kelią abortams, iš naujo derėtis dėl ES sutarčių, mažinti mokesčius ir užtikrinti, kad tos pačios lyties poros neturėtų surogatinės motinystės ar įvaikinimo teisių.

Italijos baudžiamasis kodeksas baudžia nuo 1 000 iki 5 000 eurų bauda asmenis, kurie „viešai šmeižia respubliką“, t. y. vyriausybę, parlamentą, teismus ir kariuomenę.

Pagal Italijos teisę kai kurie šmeižto atvejai gali būti laikomi baudžiamaisiais ir už juos gali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė.

NME kreipėsi į Meloni komandą. B.Molko atstovai šiuo metu atsisakė pateikti daugiau komentarų.

Neseniai, birželio 26 d., Dublino „3Arena“ salėje vykusiame „Placebo“ koncerte Molko iškeikė daugybę lankytojų, kurie naudojosi telefonais ir įrašinėjo pasirodymą, užuot gyvenę šia akimirka.

Grupė anksčiau socialinėje žiniasklaidoje pasidalijo prašymu, kad lankytojai jų koncertų metu nesinaudotų telefonais. B.Molko sustabdė pasirodymą per „Hugz“, ketvirtąją jų seto dainą, kad primintų gerbėjams apie draudimą naudotis telefonais.