Įvertino Willo Smitho smūgį scenoje: ar prarasta savitvarda gali jam kainuoti „Oskarą“?

Willas Smithas ir Jada Pinkett Smith, incidentas su Chrisu Rocku / „Scanpix“ nuotr.
Willas Smithas ir Jada Pinkett Smith, incidentas su Chrisu Rocku / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-03-28 14:07
AA

Apie kovo 27-ąją Los Andžele įvykusius 94-ąją „Oskarų“ apdovanojimus bus kalbama dar ilgai: ceremonijos metu įsiplieskęs aktoriaus Willo Smitho ir komiko Chriso Rocko konfliktas, paženklintas smūgiu pastarajam, pribloškė ir renginyje dalyvavusius svečius, ir jame dirbusius asmenis, ir jį stebėjusius žiūrovus. Internetas ūžia nuo diskusijų: ar „Oskaro“ laureato elgesys – deramas?

Šių metų „Oskarų“ ceremoniją paženklino netikėtas incidentas, kurio metu įpykęs aktorius Willas Smithas vožtelėjo apie jo žmoną pajuokavusiam komikui Chrisui Rockui. Tiesa, viskas iš pradžių atrodė nekaltai: jaudinančių kalbų, svarbių pareiškimų ir juokelių, susijusių su Holivudo atstovais, netrūksta kasmet. Vis tik aktoriaus C.Rocko, turėjusio paskelbti geriausio dokumentinio filmo kategorijos nugalėtoją, pokštas įplieskė skandalingą konfliktą.

Jo centre atsidūrė aktorė Jada Pinkett Smith, serganti alopecija ir dėl to netekusi plaukų. Kalbėdamas apie trumpai skustą J.P.Smith galvą, komikas pasakė: „Jada, negaliu sulaukti G.I. Jane 2“. Tai – aliuziją į 1997 m. filmą „G.I. Jane“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka skustagalvė Demi Moore.

Willas Smithas ir Jada Pinkett Smith / Scanpix nuotr.

Toks pasakymas smarkiai įsiutino jos vyrą, aktorių Willą Smithą, kuris pakilo iš savo vietos ir, užlipęs ant scenos, tiesioginio eterio metu vožtelėjo jo žmoną paminėjusiam C.Rockui. Sugrįžęs atgal jis piktai pasakė, kad komikas „netartų jo žmonos vardo savo purvina burna“.

Šis incidentas šokiravo į apdovanojimų ceremoniją susirinkusias žvaigždes ir tapo bene labiausiai aptarinėjamu „Oskarų“ elementu. Socialiniuose tinkluose įsiplieskė diskusijos – ar galima toleruoti tokį prestižinio apdovanojimo laureato elgesį?

Kino industrijos atstovai „The New York Post“ sakė, kad Willo Smitho gali būti paprašyta grąžinti geriausio aktoriaus „Oskaro“ statulėlę, pelnytą už teniso legendų Venus ir Serenos Williams tėvo vaidmenį filme „King Richard“, mat JAV Kino meno ir mokslo akademija laikosi griežto elgesio kodekso.

Vienas įtakingas Holivudo atstovas, norėjęs išlikti anonimu, po incidento leidiniui pasakė: „Iš esmės tai yra užpuolimas. Visi buvo tiesiog šokiruoti, buvo taip nejauku. Manau, kad Willas nenorėtų grąžinti savo „Oskaro“, bet kas žino, kas dabar bus.“

Nors kai kurie šį W.Smitho poelgį palaikė, kiti sureagavo labai kritiškai. Režisierius Juddas Apatowas „Twitter“ paskyroje paskelbė pranešimą, kuriame supeikė savitvardą praradusį aktorių.

„Jis galėjo jį nužudyti. Tai yra grynas nekontroliuojamas pyktis ir smurtas. Per pastaruosius tris dešimtmečius apie savo jie (Willas ir Jada Pinkett Smith, red. past.) girdėjo milijonus juokelių. Jie ne pirmakursiai Holivudo ir komedijos pasaulyje. Jis išprotėjo“, – rašė J.Apatowas, tiesa, vėliau įrašą ištrynė.

94-oji „Oskarų“ ceremonija / Scanpix nuotr.

„The New York Post“ susisiekė su Kino meno ir mokslo akademija, tačiau kol kas komentaro, kaip ši ketina reaguoti į „Oskaro“ laureato elgesį, negavo.

Vis tik Akademijos elgesio kodeksas, paskelbtas 2017 m. po skandalo dėl netinkamo seksualinio elgesio pramogų industrijoje, pabrėžia Akademijos vertybių – įsitraukimo, palankios aplinkos puoselėjimo ir „pagarbos žmogaus orumui" laikymosi svarbą.

JAV Kino meno ir mokslo akademijos generalinė direktorė Dawn Hudson tuomet teigė, kad „narystė akademijoje yra privilegija, suteikta tik keletui išrinktųjų iš pasaulinės kino kūrėjų bendruomenės“.

„Siekdami tobulumo kino meno ir mokslo srityse, nariai taip pat privalo elgtis etiškai, puoselėdami Akademijos vertybes – pagarbą žmogaus orumui, įsitraukimą ir palankią, kūrybiškumą skatinančią aplinką“, – tikino D.Hudson.

Willas Smithas ir Jada Pinkett Smith / „Scanpix“ nuotr.

Ji pridūrė, kad Akademijoje nėra vietos žmonėms, kurie piktnaudžiauja savo statusu, valdžia ar įtaka tokiu būdu, kuris pažeidžia pripažintus padorumo standartus: „Akademija kategoriškai pasisako prieš bet kokią prievartą, priekabiavimą ar diskriminaciją dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, etninės priklausomybės, negalios, amžiaus, religijos ar tautybės. Valdytojų taryba mano, kad šie standartai yra labai svarbūs Akademijos misijai ir atspindi mūsų vertybes.“

Los Andželo policijos departamentas „The New York Post“ patikino, kad su įvykiu „Dolby“ teatre yra susipažinęs.

„Los Andželo policijos departamentas žino apie incidentą tarp dviejų asmenų per Akademijos apdovanojimų programą“, – sakė policijos atstovas. – „Įvykio metu vienas asmuo pliaukštelėjo kitam. Šis asmuo atsisakė pateikti pareiškimą policijai“.

Fotogalerija:

„Oskarų“ raudonojo kilimo svečiai (121 nuotr.)
+115
94-oji „Oskarų“ ceremonija (56 nuotr.)
+50