J.Anusauskienė – apie pirmuosius metus su mylimuoju Nerijumi: „Juose – labai daug rokenrolo“

Jurga Anusauskienė ir Nerijus Vernickas / Asmeninio albumo nuotr.
Jurga Anusauskienė ir Nerijus Vernickas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-02-05 09:04
AA

„Tai buvo aktyvūs ir nuostabūs metai tiek jam, tiek man“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt sako fotomenininkė Jurga Anusauskienė, jau antrą žiemą besimėgaujanti tolimųjų reisų vairuotojo Nerijaus Vernicko meile. Per pirmuosius santykių metus pora sugebėjo baigti bendro būsto remontą, patirti gausybę linksmų nuotykių, atrasti bendrų pomėgių ir būdų, padedančių išlaikyti harmoniją.

Vos pažvelgus į Jurgą Anusauskienę tampa akivaizdu, kad moteris – labai laiminga ir mylima. Prieš daugiau nei metus jos gyvenime atsiradęs tolimųjų reisų vairuotojas Nerijus jį praturtino – įnešė pakilių jausmų, juoko, džiaugsmo ir įkvėpimo.

„Juokaujame, kad esame pasmerkti sėkmei, tačiau šis juokas kartu yra mūsų kryptis. Viskas taip ir dėliojasi“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt džiaugiasi J.Anusauskienė.

Jurga Anusauskienė ir Nerijus Vernickas / Asmeninio albumo nuotr.

Kokia yra Jurgos ir Nerijaus sėkmingų santykių paslaptis? Pašnekovė sako, kad su mylimuoju yra atradusi formulę, kaip ramiai išspręsti iškilusias problemas, konstruktyviai prieiti prie sprendimų, kurie tinka abiems ir padaryti išvadas. Tai – didelis judviejų pasiekimas.

„Mudu labai daug šnekame – nėra nieko, ką nutylėtume. Aišku, nėra taip, kad nuo ryto iki vakaro sėdime ir tik kalbame apie savo santykius. Juose tikrai yra daug šviesos ir rokenrolo, bet jeigu iškyla koks nors klausimas, diskutuojame ir nelaikome to ginču. Svarbu mokėti ir išsikalbėti, ir įsiklausyti į kitą, nes santykiuose visada yra dvi pusės. Manau, kad jei lieka kokios drumzlės, jos kaupiasi ir anksčiau ar vėliau įvyksta sprogimas, – įsitikinusi Jurga. Ji neabejoja, kad santykių palaikymas – kasdienis darbas ir kūryba. – Jei jie geri, nereiškia, kad tokie ir bus – kiekvieną dieną turi įdėti pastangų, kad jie tokie liktų ir vyktų progresija. Jei ingredientų neįdėsi, santykiai nebus sėkmingi.“

Jurga Anusauskienė ir Nerijus Vernickas / Asmeninio albumo nuotr.

Jurgos ir Nerijaus draugystė tikrai neprimena klaidžiojimo tamsoje – jie susitiko meilės srityje būdami anaiptol ne naujokai. Mylimieji turi brandos, gyvenimiškos patirties ir ankstesnių santykių pamokų.

„Mes abu turėjome santuokas, kurios, deja, nesusidėliojo. Po jų bandėme kurti naujus santykius, tačiau jie nebuvo sėkmingi. Labai svarbu tiksliai suprasti, ko ieškai, nes jeigu laišką mesi ne į tą pašto dėžutę, jis adresato nepasieks“, – sako J.Anusauskienė.

Žinoma, porą suartina ne tik gilūs ir dažni pokalbiai – linksmas asmenybes sieja ir gausybė bendrų pomėgių. Jų toli ieškoti nereikia: tiek Jurga, tiek Nerijus žavisi ir domisi vienas kito profesijomis.

„Nerijus labai mėgsta fotografuoti ir jam puikiai sekasi, o aš galiu pasidalinti patarimais ir dėl to mums labai smagu. Lygiai taip pat man smagi ir įdomi jo profesija, patinka kartu keliauti ir viską stebėti“, – šypsosi pašnekovė, kartu su mylimuoju keliavusi po Šiaurę ir Airiją.

Kadangi jie abu jaučia didžiulę aistrą kulinarijai, meilę vienas kitam išreiškia ir per maistą. Moteris džiaugiasi, kad širdies draugas puikiai gamina ir gali ją palepinti mėgstamiausiais patiekalais, o nuo jo neatsilieka ir ji pati.

„Nors vyrai kartais gamina pagal labai supaprastintus receptus, Nerijus daro priešingai – jam patinka, kad reikia įdėti triūso ir visokių gudrybių. Jis visada ruošia fantastiškus pusryčius – stebuklingą kiaušinienę, kurią dar ir labai gražiai patiekia. Dievinu jo barščius su rūkytais šonkauliukais, ruošiamus pagal specialų receptą, – šypsosi ji. – Jam pačiam labai patinka tai, kaip paruošiu šonkauliukus ir karką, o greitpuodyje iškeptus vištos sparnelius tiesiog dievina.“

Jurgos Anusauskienės ir Nerijaus Vernicko butas / Asmeninio albumo nuotr.

Porai svarbus balansas: jie mėgsta ne tik gaminti ir ragauti vienas kito paruoštus šedevrus, bet ir sportuoti. Judrūs žmonės žaidžia futbolą, krepšinį, eina pasivaikščioti į miestą ir apsilanko kine. Realizuoti visus šiuos pomėgius padeda naujasis poros butas Vilniuje, esantis strategiškai patogioje miesto vietoje. Šalia jo – miškas ir stadionas, tad panorus pajudėti toli keliauti nereikia, o užsinorėjus skanaus maisto tereikia įžengti į virtuvę, kuri suprojektuota taip, kad vienu metu galėtų gaminti abu.

„Manau, kad su butu mums labai pasisekė – greitai bėgdami spėjome įšokti į važiuojantį traukinį prieš pat ekonomikai sudėtingą laikotarpį. Nors šio rajono nežinojau, kol nenusipirkau buto, čionykštė aplinka žiauriai veža. Tai – visiškas kurortas: miškas, netoli ežeras, dešimt metrų nuo namo – modernus stadionas. Mums tai labai svarbu. Pavyzdžiui, kartą Nerijus negalėjo užmigti ir man pasidarė labai jo gaila, tad ketvirtą ryto pasiūliau palošti krepšinį. Nors pliaupė lietus, buvo labai linksma“, – dalijasi fotomenininkė.

Jurga Anusauskienė ir Nerijus Vernickas / Asmeninio albumo nuotr.

Naujo buto privalumais Jurga ir Nerijus džiaugiausi jau daugiau nei tris mėnesius. Tiesa, remontas gerokai patikrino jų kantrybę – 2021-ųjų lapkričio pabaigoje pradėti darbai turėjo būti baigti per 14 dienų.

Man buvo pažadėta, kad už dviejų savaičių jau gyvensiu savo bute, bet jos pavirto dviem mėnesiais, tad buvo labai linksma, kai pirmųjų bendrų Kalėdų ir Naujųjų Metų šventėms teko batelių ir suknelių ieškoti skirtingose dėžėse, – kalbėdama su Žmonės.lt juokiasi J.Anusauskienė. – Žinot, kaip yra su remontais: pirkdamas statybines medžiagas nejučia imi dairytis šaudymo ginklų. Nors darbininkus rinkausi pagal rekomendacijas, tikrai turėjau daug vargo – jie šitą kompaktišką butą įrenginėjo nesąmoningai ilgai.“

Įdomu tai, kad jos ir Nerijaus pažintis įvyko būtent kraustantis į dabartinį jų butą – vyras su didžiuliu glėbiu rožių atvyko iš Anykčių Jurgai padėti. „Nerijus tuomet tikrai nenutuokė, kad neša daiktus į savo paties namus“, – kvatoja Jurga.

Simpatija užgimė iškart, tad, kol laukė remontų finišo, jiedu apsigyveno laikiname bute. Anot Jurgos, ten, kaip ir priklauso pažinties pradžioje, jie gyveno kaip studentai.

Jurga Anusauskienė ir Nerijus Vernickas / Asmeninio albumo nuotr.

„Praėjome visą studentiško gyvenimo erą su buitiniais nepatogumais. Esu labai dėkinga savo giminaičiams, kad suteikė mums butą, bet jis – socializmo pasekmė: visiškai nerekonstruotas, neveikė vanduo. Vis tik mums buvo labai linksma. Žiūrėjome į tai kaip į nuotykį ir labai šiltai prisimename tuometinį laikotarpį“, – kikena pašnekovė.

Į naują būstą pora įsikėlė gerokai po Naujųjų metų, tačiau darbai dar nebuvo baigti – teko remontuoti toliau. Likusius darbus, kurie truko dar penkis mėnesius, perėmė Nerijus. Jurga sako – be mylimojo pagalbos ji niekaip nebūtų susitvarkiusi ir net nenori įsivaizduoti, kad galėjo būti kitaip.

Jurgos Anusauskienės ir Nerijaus Vernicko butas / Asmeninio albumo nuotr.

„Nerijus turi ne tik auksinę širdį, bet ir auksines rankas. Labai džiaugiuosi, kad jis daug ką darė ir gražino pats, nes dabar butas turi savo aurą. Man tai labai svarbu, jauku ir miela“, – šypsosi moteris.

Žinoma, visus sprendimus jie priimdavo kartu – pirmiausia tarpusavyje aptardavo galimus variantus, juos derindavo ir diskutuodavo, kuris pasirinkimas – geriausias. Vis tik Jurga patikina, kad ginčų statybų metu tikrai nebuvo, nes Nerijus turi puikų skonį, kuris dažnai sutampa su jos, o ir ji pati visada įsiklausydavo į jo vyriškus, logiškus pamąstymus.

Jie sutarė, kad jų namuose vyraus skandinaviška stilistika, lydėjusi juos pirmoje bendroje kelionėje po šiaurę. „Skandinavų kultūra, sąmoningas ir jaukumas man padarė labai didelį įspūdį. Nors ten yra labai šalta ir būna poliarinės naktys, skandinavai sugeba tą jaukumą išlaikyti“, – žavisi J.Anusauskienė.

Minimalistiniams sprendimams įtakos turėjo ir daugiau veiksnių. „Užaugome net po kelias šeimas susijungę socialistinėse dėžutėse, o kai jau turėjome laisvę ir galimybes, ėmėme statytis didelius namus su baseinais, kurių nelabai reikia. Iš to išplaukia milijonai problemų ir tampi savo buities įkaitu – reikia pjauti žolę, valyti dulkes. Vartotojiškumas nėra privalumas. Yra būdų, kaip džiaugtis neapsikraunant nereikalingais dalykais. Tai mums labai artima konceptualiai“, – sako pašnekovė.

Jurga Anusauskienė ir Nerijus Vernickas / Irmanto Gelūno nuotr.

Tai lėmė, kad dabartinis poros būstas – labai kompaktiškas, šiuolaikiškas ir itin ekonomiškas. Bute nėra centralizuoto šilumos ar vandens valdymo – viskas valdoma autonomiškai, o tai jiems suteikia visišką laisvę ir nepriklausomybę.

„Kai visi patamsiuose ir prisukę šilumą skaičiuoja kiekvieną kapeikytę, mums, nors ir žiūrime savo sąnaudas, šitie dalykai nekelia grėsmės ir nerimo. Esame ramūs ir manau, kad šiais laikais tai yra labai svarbu“, – džiaugiasi Jurga.

Pastaraisiais mėnesiais Jurga ir Nerijumi gali ramiau kvėpuoti ir didžiuotis savo darbo vaisiais. Pirmieji draugystės metai jiems buvo be galo aktyvūs, tad dabar labai smagu atsigręžti atgal ir pamatyti, kiek jiems kartu pavyko padaryti. Judviejų pasiekimai santykiuose ir buityje moteriai suteikia vidinę ramybę, pasitikėjimą ir tikrumo jausmą.

„Buvo svarbu susitvarkyti būstą iki triusikų gumyčių. Remontuojant namus yra tokia liga – visada paliekama koks dešimt procentų darbų ateičiai, kurie užsilieka amžiams. Pas mus to nėra – pasidarėme absoliučiai viską, ką buvome suplanavę. Niekas nedirgina akių ir tai yra labai smagu, – tikina Jurga. Tas pats – ir jų santykiuose. – Yra sudėti visi pamatai, kad juos būtų galima kurti ir statyti toliau“.

Jurga Anusauskienė ir Nerijus Vernickas / Asmeninio albumo nuotr.

Kodėl bendro gyvenimo pamatus pora nusprendė statyti sostinėje, o ne Nerijaus mieste Anykščiuose? Jurga sako, kad tokių minčių net nebuvo, nes priežasčių ateitį kurti Vilniuje – daugybė.

„Vis tik sostinė yra sostinė. Čia yra kitas mastelis, judesys, galimybės. Su visa derama pagarba Anykščiams manau, kad nors šis miestas yra nuostabus kurortas, jį reiktų labai stipriai kelti iš miego, kuriame jis dabar yra. Kai teko lankytis Anykščiuose, pastebėjau, kad labai trūksta gero šeimininko, visiškai neišvystyta infrastruktūra. Tie dalykai labai svarbūs, kai turi įprotį ryte aštuntą nueiti į miestą pavalgyti ir atsigerti kavos“, – mintimis dalijasi J.Anusauskienė.

Tiesa, pora ne tik džiaugiasi dabartimi ir vienas kito draugija – jie tiesia svajonių tiltus į ateitį.

„Šalia to, kad esame rokenrolai ir, kaip Nerijus gražiai įvardija, svaigalai, turime ir brandumo, tad svarstome, ko mes norime ir kaip galime tai realizuoti. Praėjome visas privalomas jaunystės stadijas, o dabar mūsų draugystė ir nuotykiai su Nerijumi tęsiasi“, – juokiasi Jurga Anusauskienė.

Fotogalerija:

Jurgos Anusauskienės ir Nerijaus Vernicko gyvenimo akimirkos (39 nuotr.)
+33
Jurgos Anusauskienės ir Nerijaus namai: prieš ir po (7 nuotr.)
+1