Jauskitės gerai su naujuoju žurnalo „Ji“ numeriu!
Mielosios, nesvarbu, kiek mums metų, svarbu, kaip jaučiamės! Šįkart nutarėme pasidalyti moteriškomis paslaptimis, kaip jaustis komfortiškai visais amžiaus tarpsniais. Apie tai skaitykite naujajame – 20-ajame žurnalo „Ji“ numeryje!
Nors dalis moterų tikina, kad su amžiumi jų gyvenimas tik gerėja ir šiandien jaučiasi laimingesnės nei jaunystėje, daugumai artėjanti senatvė kelia nerimą. O kaipgi kitaip, kai ima prastėti sveikata, o atvaizdas veidrodyje vis mažiau džiugina?.. Ir vis dėlto, anot psichologų, žmonės įvairius gyvenimo etapus vertina skirtingai. Nuo ko tai priklauso ir ką daryti, kad kiekvieni metai dovanotų tik laimę, skaitykite numerio temą „Pamilkime savo amžių“.
Jūsų taip pat laukia pažintis su Vaikų ligų klinikos vadovu, vaikų intensyviosios terapijos ir reanimacijos gydytoju prof. Rimantu Kėvalu, kuris neseniai buvo išrinktas nuoširdžiausiu Kauno mediku ir metų gydytoju. „Stebuklai savaime nevyksta. Kai sako, kad ligonis, kurio prognozė atrodė beviltiška, per stebuklą išgijo, aš visada pabrėžiu, kad tuos stebuklus padaro gera, vieninga medikų komanda. Vienas lauke – ne karys. Ypač mūsų skyriuje ir klinikoje. Ne kartą per ilgus darbo metus džiaugėmės, kai po sunkios traumos ar ligos, kai išgyventi vaikui nebuvo šansų, pavyko jį prikelti iš komos ir grąžinti į gyvenimą. Tai pačios laimingiausios akimirkos tiek medikams, tiek ligoniuko artimiesiems“, – sako gydytojas, kurį pasveikusių ligoniukų tėvai vadina stebukladariu. Plačiau apie tai – interviu „Stebuklai savaime neįvyksta“.
Kita mūsų žurnalo viešnia – projekto „Pozityvus dienoraštis“ koordinatorė Viktorija Stasiukynaitė. Pašnekovė sako, kad VšĮ „Iniciatyvos fondas“ siekia nufilmuoti 1000 teigiamą žinią skleidžiančių istorijų, kurios įkvėptų žmones matyti gėrį ir juo dalytis. „Noriu, kad neigiamų žinių sraute neliktų nepastebėti gražūs ir nuoširdūs dalykai, kuriuos žmonės daro kasdien. Mums visiems reikėjo erdvės, kur nebūtų rašoma apie korupciją, blogį, nusikaltimus ar žmogžudystes“. Apie tai skaitykite interviu „Tegul pozityvūs dalykai nelieka nepastebėti“.
Išrinkus Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną, internautai sujudo. Ar tai reiškia, kad Kanados premjerui Justinui Trudeau mestas iššūkis dėl karščiausiojo valstybės lyderio titulo? Jei smalsu sužinoti daugiau apie šiuos du žavius šalių vadovus, atsiverskite straipsnį „Karščiausi lyderiai – prancūzai“.
Netrukus prasidėsiančios vaikų vasaros atostogos daugeliui tėvų – tikras iššūkis. Kuo užimti atžalas po mokyklos? Ar svarbu labai kruopščiai suplanuoti mažųjų vasarą, ar leisti vaikams daryti tai, ko jie nori?
Daugelyje šeimų įprasta, kad vasaros atostogas vaikai leidžia pas senelius kaime. Deja, ne visi seneliai turi laiko anūkams, nes patys dar dirba. Tada kyla virtinė klausimų: „Gal leisti vaikus į stovyklas?“, „Gal prašyti giminaičių pagalbos?“, „Gal patiems pasiimti ilgesnes atostogas?“, „Gal vaikai pabus namuose vieni?“ Apie tai, kaip išrinkti stovyklą, suorganizuoti vaikams turiningą savaitgalį ir atostogas, skaitykite straipsnyje „Vasaros atostogos. Kuo užimti vaikus?“.
Pavasarį ir vasarą saulės skleidžiami spinduliai gali pakenkti akims – sukelti ūmias ar lėtines ligas, net nudeginti rageną. Kas padeda apsisaugoti, kokius akinius nuo saulės rinktis ir kuo jie skiriasi, konsultuoja „Fielmann“ optikos oftalmologė Jolita Vailionienė straipsnyje „Saulės pavojai akims“.
Šiais laikais net didelio išsilavinimo nereikalaujančioms pareigoms užimti darbdaviai neretai ieško darbuotojų su aukštuoju, turinčių įvairių įgūdžių. Kas svarbiau – būti universaliam darbuotojui ar profesionaliam tik savo srities specialistui?
Pasak VšĮ „Bene esse“ psichologės Lauros Bratikaitės, darbdaviai dažniausiai linkę rinktis darbuotoją pagal panašumą į save. Tačiau tai ne visada būna geriausias pasirinkimas įmonei, organizacijai. Kai kurie burdami sau komandą remiasi tik asmeniniais kriterijais. Arba renkasi universalų, t. y. neprofesionalą tam, kad sutaupytų pinigų. Natūralu, kad vardą ir patirties turintis specialistas nori ir geresnių darbo sąlygų, ir didesnio atlyginimo. Nelygu, kokie darbdavio prioritetai, įmonės finansinė padėtis ir tikslai. Plačiau apie tai skaitykite straipsnį „Apie profesionalumą ir universalumą“.
Mėgstantiems keliauti siūlome susipažinti su Sankt Peterburgu. Birželį čia prasidės baltosios naktys. Jei maga savo akimis pamatyti, kaip atrodo miestas prie Nevos, naktį apgobtas švelnių sutemų, stebėti, kaip pakeliami tiltai, dar yra laiko susiorganizuoti kelionę ir jį aplankyti. Kuo jis traukia turistus iš viso pasaulio, sužinosite atsivertusi straipsnį „Aplankykite Sankt Peterburgą!“.
Kai įprastas maistas atsibosta ir norisi aštresnių pojūčių, kartais labai smagu išbandyti kitų šalių receptus. Meksikiečių virtuvės patiekalai skanūs, greitai ir lengvai pagaminami. Tad pasikvieskite draugų ir bent ragaudami nusikelkite į tolimąją Meksiką (straipsnis „Meksikos skonis“).
Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo!