JK policija pateikė kaltinimus vyrui, įtariamam mėčius kiaušinius į karalių Charlesą III

Jorke – išpuolis prieš Karolį III ir karalienę konsortę Kamilą / „Scanpix“ nuotr.
Jorke – išpuolis prieš Karolį III ir karalienę konsortę Kamilą / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-12-21 08:47
AA

23 metų vyrui iš Jorko šiaurės rytų Anglijoje pirmadienį buvo pateikti kaltinimai dėl „grasinančio elgesio“ po to, kai praėjusį mėnesį per vizitą mieste į karalių Charlesą III (Karolį III) buvo mesti keli kiaušiniai.

Patrickas Thelwellas kitų metų sausio 20 dieną stos prieš Jorko magistratų teismą, pranešė Karališkoji prokuratūra (CPS), atlikusi tyrimą dėl lapkričio 9 dieną įvykusio incidento.

Remiantis bausmių skyrimo gairėmis, jei jis bus pripažintas kaltu, jam gresia iki šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Policija pranešė, kad P.Thelwellas buvo suimtas įtariant viešosios tvarkos pažeidimu ir vėliau tą pačią dieną paleistas po to, kai keli kiaušiniai nukrito netoli monarcho, kai jis keliavo po Jorką.

Policija suėmė protestuotoją, kuris į Charlesą III mėtė kiaušinius / „Scanpix“ nuotr.

Universiteto studentas liko laisvėje už užstatą, o viena iš laikino paleidimo sąlygų buvo ta, kad jis negalėjo viešai nešiotis kiaušinių, išskyrus tuos atvejus, kai apsipirkinėjo maisto prekių parduotuvėse.

„CPS leido Šiaurės Jorkšyro policijai apkaltinti Patricką Thelwellą grasinančiu elgesiu, pažeidžiančiu 1986 metų Viešosios tvarkos įstatymo 4 straipsnį“, – sakė CPS Specialiųjų nusikaltimų ir kovos su terorizmu skyriaus vadovas Nickas Price'as.

„Policija pradėjo tyrimą dėl incidento, kurio metu 2022 metų lapkričio 9 dieną Jorke į Jo Didenybę karalių buvo mėtomi kiaušiniai“, – jis pridūrė.

Jis pažymėjo, kad P.Thelwellas turi „teisę į teisingą bylos nagrinėjimą“ ir kad galioja apribojimai dėl to, ką galima pranešti apie Jungtinėje Karalystėje nagrinėjamą baudžiamąją bylą.

„Labai svarbu, kad internete nebūtų pranešama, komentuojama ar dalijamasi informacija, kuri galėtų kaip nors pakenkti šiam procesui“, – sakė CPS.

Karalius Charlesas III / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pietinio Bedfordšyro policija pranešė, kad anksčiau šį mėnesį apkaltino vieną 28-erių vyrą viešosios tvarkos pažeidimu po to, kai Lutono mieste, į šiaurę nuo Londono, pasivaikščiojimo metu į Charlesą III galimai buvo mestas kiaušinis.

Jis buvo paleistas už užstatą ir sausio 9 dieną pasirodys teisme.

74-erių Charlesas tapo karaliumi po savo motinos karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) mirties rugsėjo mėnesį. Ji buvo palaidota per valstybines laidotuves, taip pat buvo paskelbtas 10 dienų trukęs nacionalinis gedulas.

Tačiau būta protestų prieš paveldimumo principą monarchijoje, pagal kurį Charlesas tapo valstybės vadovu.

Jorke – išpuolis prieš Karolį III ir karalienę konsortę Kamilą (22 nuotr.)
+16