Joniškyje suspindo išskirtinė Kalėdų eglė: papuošta 200 rankų darbo žaisliukų

Joniškio Kalėdų eglės įžiebimas / Joniškio kultūros centro ir Laimono Vingrio nuotr.
Šaltinis: Joniškio rajono savivaldybė
AA

Gruodžio 2-ąją Šiaurės Lietuvos širdyje, Joniškyje, įžiebta natūrali ir miesto istoriją menanti Kalėdinė eglė. Tradiciškai puošiama gyva eglutė, auganti prie Joniškio kultūros centro esančios estrados.

Šiais metais buvo sumanyta idėja, kad prie Joniškio miesto eglutės puošybos prisidėtų visa rajono bendruomenė. Tokiu būdu skatinamas bendruomeniškumo jausmas, patys gyventojai galės didžiuotis prisidėję prie šventiniu laikotarpiu džiuginsiančios eglės. Visos rajono įstaigos bei organizacijos, pavieniai gyventojai buvo kviečiami savo rankomis pagaminti žaisliuką miesto Kalėdinei eglei. Kultūros centre vyko žaisliukų dekoravimo edukacija. Iš viso padaryta per 200 šventinių žaisliukų, kurie buvo sukabinti ant miesto eglės.

Joniškio Kalėdų eglės įžiebimas / Joniškio kultūros centro nuotr.

Kaip ir kasmet, Joniškio kultūros centras miesto parke kuria magišką kalėdinę atmosferą su daug šviesų, instaliacijų, šviečiančių supynių ir stebuklingų kampelių. Miesto mokyklos buvo kviečiamos prisidėti prie parko puošimo ir pagaminti specialius šviečiančius Kalėdinius burbulus, kurie švies miestelėnams ir miesto svečiams kelią nuo apšvietimo stulpų. Taip pat Joniškio miesto aikštės ir skverai pasipuošė nutūpusiais baltais mokyklų ir Joniškio kultūros centro gamintais angelais.

Kalėdų eglės įžiebimo šventės metu įžiebtas ir magiškas miesto parkas. Visą gruodžio mėnesį vyks įvairios Advento-Kalėdų nemokamos edukacijos bei užsiėmimai, žaidimai, šokiai vaikams ir suaugusiems. Kaip ir kasmet, miestelėnus džiugins „Kalėdos ant ratų“ – Kalėdų senio ir svitos pasivažinėjimas miesto gatvėmis, sustojimai ir pasibuvimai įvairiuose gyvenamuosiuose Joniškio kvartaluose bei aikštėse, vaikus džiugins ir Kalėdinio traukinuko atrakcija. Kalėdinių renginių maratoną vainikuos Joniškio kultūros centro sukurtas šventinis miuziklas „​Metų laikai ir kitos subtilybės“. Šis miuziklas bus išskirtinis, nes tiek pjesės autoriai tiek muzikos autoriai yra kultūros centro darbuotojai. Miuzikle vaidins apie 100 Joniškio kultūros centro darbuotojų bei meno mėgėjų kolektyvų atstovų.

Šiais metais tiesioginė Kalėdų eglės įžiebimo renginio transliacija feisbuko paskyroje nebuvo numatyta. Po užsitęsusio karantino laikotarpio gyventojai yra skatinami atkurti socialinius ryšius, bendrauti gyvai ir sugrįžti prie tradicinio, gyvo dalyvavimo renginiuose.

Joniškio Kalėdų eglės įžiebimas (22 nuotr.)
+16
Skaitykite daugiau