Jurga Baltrukonytė. Alkoholizmo mažinimas yra darbas su galvomis, ne su parduotuvėmis

Jurga Baltrukonytė Maldyvuose / Asmeninio albumo nuotr.
Jurga Baltrukonytė Maldyvuose / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Maldyvuose, šalyje, kur draudžiamas alkoholis, aš mačiau daugybę girtų žmonių. Alkoholį gerti ten leidžiama tik kartais, kai kur ir už labai brangiai. Už alkoholio laikymą net gresia kalėjimas. Tai turistų nestabdė, netgi atvirkščiai – skatino apsirūpinti atsargomis tam atvejui, jei netyčia atsidurtum zonoje, kur nebus nė vyno taurės. Ir taip elgėsi absoliučiai normalūs, prabangiai atostogaujantys žmonės. Pradėjo išgėrinėti net moteris, kuri iki tol negėrė!

Kaip žmones veikia draudimai?
Pažiūrėkime į vaikus. Jei jiems drausime kišti rankas prie ugnies, jie jas būtinai įkiš. Tačiau jei paaiškinsime, gal net leisime pabandyti, jie patys pasirinks prie ugnies nelįsti.
Prisiminkime, kas padėjo dainininkei Džordanai mesti gerti? Kas – draudimai? Ji per savo gyvenimą jų girdėjo milijonus. Ne, padėjo žmogus, kuris žinojo, kaip padėti.

Prisiminkime, kas padėjo dainininkei Džordanai mesti gerti? Kas – draudimai? Ji per savo gyvenimą jų girdėjo milijonus. Ne, padėjo žmogus, kuris žinojo, kaip padėti.

Kuris jai nupiešė sėkmės ir laimės ateitį be alkoholio, ir jinai ją dabar turi. Pasamdykite Elegijų į tą draudimų komisiją, jis patars, kaip spręsti problemą, nes yra iš baisiausio liūno savo rankomis ištraukęs du žmones – save ir Džordaną.
Aš nežiūriu TV ir mes neturime televizoriaus, tačiau vakar pati dalyvavau laidoje ir girdėjau – Ramūnas Karbauskis tikino, kad švietimas ir edukacija mažinant alkoholio vartojimą visiškai neveikia, todėl jiems jokio dėmesio skirti nereikia. Veikia tik draudimai.
Ponai iš Seimo nieko nekalbėjo apie alkoholizmo, kaip ligos, gydymą.
Nė vienos ligos nėra išgydę draudimai. Nei anginos, nei šizofrenijos, jokios. Jie nekalbėjo ir apie kompleksinį šios milžiniškos problemos sprendimą - apie naujų centrų kūrimą, kurie padėtų geriantiems ir jų šeimoms, Minesotos programų plėtimą ir prieinamumą, apie prevenciją kaimuose, apie veiklą vaikams ir jaunimui, užimtumo skatinimą, sveiko ir įdomaus gyvenimo būdo reklamavimą, emigracijos stabdymą.


Tai nesusiję?
Dar ir kaip susiję. Jei žmogus žinos, kad po mokyklos savo kaime gali atidaryti batų taisyklą ar parduotuvėlę ir jo nesuvalgys mokesčiai, gali būti, kad jis pasirinks negerti, nes jam įdomiau taisyti batus ir už orią algą išlaikyti šeimą.
O jei jis neturės ką veikti savo kaime, jis visada ras būdų, kaip draudimą sulaužyti. Ir laužys pačiais nemaloniausiais būdais.
Kodėl galvojama, kad tėvai, negalintys sekmadienį po 15 val nusipirkti alkoholio, eis šokti rateliais, apsirengę tautinius drabužius?
Jei norės, jie jau iš ryto nusipirks trigubai daugiau. Kad neduok dieve, nepritrūktų.
Reikia padirbėti, kad jie to nenorėtų.
Alkoholizmo mažinimas yra darbas su galvomis, ne su parduotuvėmis.

O beje, geresnės alkoholio reklamos nei dabar vykstanti neįmanoma net susapnuoti.