Jūros šventėje – „Eurovizijos“ žvaigždės S.Ryderio koncertas: „Space Man“ pakerėjo Klaipėdą

Samo Ryderio koncertas Jūros šventėje / Skirmanto Lisausko nuotr.
Samo Ryderio koncertas Jūros šventėje / Skirmanto Lisausko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-07-22 13:14
AA

Pirmąjį Jūros šventės vakarą – liepos 21-ąją – didžiojoje Kruizinių laivų terminalo scenoje pasirodė įspūdingo vokalo savininkas, „Space Man“ dainos autorius ir milijonus sekėjų socialiniuose tinkluose turinti britų muzikos žvaigždė – Samas Ryderis. Didžiosios Britanijos atlikėjas surengė nepamirštamą koncertą ir tapo viena didžiausių žvaigždžių, kada nors koncertavusių Klaipėdoje.

Visų laikų sėkmingiausio Didžiosios Britanijos atstovo „Eurovizijoje“ Samo Ryderio koncertas – ryškiausia ir ambicingiausia šių metų Jūros šventės muzikinė dovana. Jo koncertas buvo bene laukiamiausias visos šventės akcentas, kuris tikrai nenuvylė – charizmatiškasis atlikėjas šiltai bendravo su publika, o neeiliniu balsu palietė visų susirinkusiųjų širdis.

Be to, tai – vienintelis atlikėjo pasirodymas šiais metais Baltijos šalyse, todėl nemokama galimybė pamatyti „Eurovizijos“ žvaigždę penktadienį suviliojo tūkstančius svečių iš visos Lietuvos ir užsienio.

Samo Ryderio koncertas Jūros šventėje / Skirmanto Lisausko /15min nuotr.
Samo Ryderio koncertas Jūros šventėje / Skirmanto Lisausko /15min nuotr.

Pusmetį trukusios derybos, detalių tikslinimas, o galiausiai įvykęs šou Klaipėdoje tapo vienu didžiausių pastarojo Jūros šventės dešimtmečio akcentų. Panašaus kalibro žvaigždė viešėjo daugiau nei prieš 10 metų.

Viena ryškiausių „Eurovizijos“ žvaigždžių Klaipėdos padangėje skambėjo ilgamečių Jūros šventės partnerių – Klaipėdos valstybinės jūro uosto direkcijos – dėka.

Fotogalerija:

Eurovizijo žvaigždės Samo Ryderio pasirodymas Jūros šventėje (25 nuotr.)
+19

33-ejų atlikėjas Samas Ryderis yra profesionalus dainininkas, gitaristas ir dainų autorius. Jis išgarsėjo 2020-ųjų kovą, kai prasidėjus pirmajam karantinui dėl COVID-19 pandemijos ėmė kelti įvairių populiarių dainų perdirbinius savo „TikTok“ paskyroje. 2020 metų pabaigoje jis tapo populiariausiu atlikėju šiame socialiniame tinkle, o dabar Samas Ryderis čia turi beveik 15 milijonų sekėjų. Jis ne tik turi daugybę sekėjų – atlikėjo įrašais žavisi ir pasaulinės žvaigždės, tokios kaip Justinas Bieberis ir Alicia Keys.

2022 m. S.Ryderis dalyvavo „Eurovizijoje“ ir su savo kūriniu „Space Man“ nuo pat pradžių buvo laikomas vienu realiausių konkurso laimėtoju. Įspūdingas atlikėjo vokalas lėmė, kad pagal „Eurovizijos“ komisijos balsus S.Ryderis užėmė 1-ąją vietą ir surinkęs 466 taškus „Eurovizijos“ finale tapo daugiausiai balų gavusiu Didžiosios Britanijos „Eurovizijos“ dalyviu.

Samo Ryderio koncertas Jūros šventėje / Skirmantas Lisauskas nuotr.

Pakeitęs Jungtinės Karalystės likimą „Eurovizijoje“, atlikėjas juda tik aukštyn. Prieš pusmetį atlikėjo kelias susikirto su geriausiais pasaulio didžėjais Sigala ir Davidu Guetta, o klausytojų ausis pasiekė puikus rezultatas – patrauklus šokių kūrinys „Living Without You“. Jaunas ir ambicingas atlikėjas jau turėjo garbės koncertuoti su visų laikų populiariausia roko grupe „Queen“ žymiajame Vemblio stadione (Londone). Koncertas buvo skirtas „Foo Fighters“ būgnininko Taylor Hawkinso atminimui.

Atlikėjas pradėjo dainuoti vaikystėje, o muzikinės karjeros įkvėpimo sulaukė pamatęs, kaip koncertuoja Kanados roko grupė „Sum 41“. Kaip atlikėjas debiutavo 2009 metais, o būdamas 19 metų jis įkūrė roko grupę „The Morning After“ ir kartu su ja išleido du studijinius albumus. Po dalyvavimo „Eurovizijoje“ dėl savo išskirtinės išvaizdos atlikėjas pelnė tokias pravardes kaip – hipis, Jėzus, vikingas.