Ką veikti vaikams sode ir darže: parodykite, kad jame nėra nuobodu

Vaikas sode / Shutterstock nuotr.
Vaikas sode / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-10 09:00
AA

Daugeliui tėvų prasidėjus vasarai kyla klausimas ką veikti vaikams. Vieni veža juos į stovyklas, kiti palieka seneliams ir panašiai. Tačiau jei jūsų ar senelių kieme yra vietos, galima sugalvoti puikių ir įdomių veiklų, kurios vaikams bus net tik smagios, bet ir lavinančios.

Svarbu vaiką sudominti ir suteikti galimybę pačiam kažką sukurti. Tad jei turite sodą, skirkite vietos nedideliam vaiko sodeliui, darželiui, kuriuo galėtų rūpintis tik jis pats.

Nedidelis vaiko sodelis

Sodas vaikas gali atrodyti visai neįdomus, jei jis jame neturės ką veikti. Jei versite vaiką ravėti lysves, jam ne tik gali tai būti neįdomu, bet ir visai atbaidyti nuo lauko darbų. Svarbu vaiką sudominti ir suteikti galimybę pačiam kažką sukurti. Tad jei turite sodą, skirkite vietos nedideliam vaiko sodeliui, darželiui, kuriuo galėtų rūpintis tik jis pats. Darželį galite įrengti net nedideliame aptvertame plote ar lovelyje.

Kai vaikas žinos, kad tai jo daržas, jo atsakomybė, jis labiau norės laistyti tuos augalus, prižiūrėti. O prinokus vaisiams jaus pasididžiavimą ir džiaugsmą, suprasdamas, kad užaugino viską savo rankomis. Leiskite jam išsitepti, prižiūrėti sodelį, kaip jam patinka, ir atrodo geriausiai. Beje, leiskite vaikui pasirinkti, ar nori gėlių darželio, ar labiau vaisių ir daržovių. Kiekvienas priimtas sprendimas daro vaiką savarankiškesnį ir leidžia suprasti, kad yra atsakingas už savo sprendimus.

Kokia nauda? Jei vaikas turės tokį sodelį, jis supras, kad niekas neatsiranda iš niekur, kad maistą reikia užauginti, o norint tai padaryti, reikia prižiūrėti. Jei kursite gėlių darželį, lavinsite estetinį vaiko skonio pajautimą. Beje, vaikas pažins įvairias daržove, vaisius, kitus augalus. Tai lavina ir savarankiškumą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Studijoje „Kuria vaikai“ mažiesiems leidžiama tai, ko negalima daryti namuose

Kaip išvaikyti kenkėjus? / Fotolia nuotr.

Stovyklavietė

Kokie gi vaikai nemėgsta stovyklauti: palapinė, laužas, įvairūs žaidimai – tikras džiaugsmas. Deja, ne visi tėvai vaikus gali išleisti į stovyklas, kurios kainuoja nemažus pinigus. Tačiau jei turite kiemą, stovyklą galite sukurti savo namuose. Pastatykite palapinę, įrenkite nedidelę vietą laužui kūrenti (tik pasirūpinkite visomis saugumą užtikrinančiomis priemonėmis), leiskite vaikui pasikviesti draugų, galbūt net naktį miegoti palapinėje, jei norės. Vaikams tokie dalykai labai patinka, jiems tai neatrasta, nauja, intriguoja, todėl tokių pramogų jie imasi su dideliu entuziazmu.

Kokia nauda? Vaikas tam tikra prasme pakeis aplinką net būdamas savo kieme, nes susikoncentruos į visai kitus dalykus. Jis taps smalsesnis, guvesnis ir aktyvesnis, atras naujų dalykų, taps kūrybiškesnis ir savarankiškesnis. Galbūt išmoks iškepti dešreles, susikurti ugnį pasistatyti palapinę.

Kaip išvaikyti kenkėjus? / Fotolia nuotr.

Pripūskite baseiną

Vanduo ir vaikai – dažnai neatskiriami dalykai. Patikėkite, jei įsigysite kad ir nedidelį baseiniuką, vaikai turės veiklos visai vasarai. Juk neretai vaikai vandenyje gali turkštis visą dieną nė nepajausdami, kaip prabėga laikas. Tad jei norite, kad vaikai vasarą leistų smagiai, įsigykite nedidelį pripučiamą baseiną. Pamatysite, ir jums, tėvams, jis labai patiks!

Kokia nauda? Turėdamas kieme ar sode baseiną, vaikas bus fiziškai aktyvus, veiklus, daugiau judės (ko dabartiniams vaikams labai trūksta).

Kiemo dekoracijos

Kad vaikai vasarą neslankiotų iš kampo į kampą, pakvieskite juos vasariškai papuošti kiemą, susikurti dekoracijų. O jos gali būti pačios įvairiausios: nedidelį alpinariumas, dekoruoti dailūs vazonai gėlėms sodinti, apipaišyti akmenėliai, kuriais puošite sodą ir pan. Tai yra jūsų fantazijos išraiška, kuria galite pasinaudoti be jokių ribų.

Kokia nauda? Įvairių žaismingų dekoracijų gaminimas kieme ar sode lavina vaiko kūrybiškumą, estetinį pajautimą, skatina kaskart sugalvoti vis naujų dalykų ir išreikšti savo emocijas.

Kaip išvaikyti kenkėjus? / Fotolia nuotr.