Kada augalai darko namų erdvę, o ne ją puošia

Gėlės balkone / „Fotolia“ nuotr.
Gėlės balkone / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-04-28 09:00
AA

Augalai namams suteikia jaukumo, gyvumo, erdvė atrodo išties dailiau. Tačiau ne visada augalai puošia – kai kada ją tiesiog darko.

Atsižvelkite į savo namų ypatumus

Kad augalai puoštų, o ne darkytų namus, reikia atsižvelgti į daugybę šiuolaikinio būsto apželdinimo ypatumų. Visų pirma, į namų planą.

Jei gyvenate daugiabutyje, tikėtina, kad namuose yra palangės, ant kurių puikiai atrodytų gėlės. Tačiau po palangėmis yra radiatoriai, kurie joms gėlėms. Tokiu atveju vertėtų pasirinkti vertikalų sprendimą: vazonus su augalais tvirtinti ant laikiklių ar dekoratyvinių grotelių, prie sienų. Jei įmanoma, kabinti augalus į sienų nišas, arkas, langų angas. Kartasi sėkmingas sprendimas – prie lubų pakabinti vazonus su svyrančiais augalais.

Gėlės / Interjero dekoro idėjos / Gamintojo nuotr.

Daug ir didelių gėlių – tik erdvioje patalpoje

Kita auksinė taisyklė – daug ir didelių augalų gali būti ir puošti būstą tik tokiu atveju, jei yra daug vietos. Erdvioje patalpoje puikiai atrodys didesni, masyvių lapų augalai. Jie puikiai užpildys didesnę tuščią erdvę. Tad būkite sąžiningi su savimi – jei jūsų namai nėra dideli, nepaverskite jų šiltnamiu. Juk nei jūs jausitės gerai gėlėmis apstatytuose namuose, nei gėlėms bus užtektinai vietos.

Jei jūsų palangės, grindys ir spintelės nudėliotos vien augalais, turėtumėte susimąstyti, ar jų nėra per daug.

Jei jūsų palangės, grindys ir spintelės nudėliotos vien augalais, turėtumėte susimąstyti, ar jų nėra per daug. Jei nebėra kur padėti kojos, nes visur vien gėlės, dalį jų reikėtų atiduoti ar padovanoti.

Plastikiniai augalai: taip ar ne?

Kurį laiką buvo manyta, kad estetiškai ir gražiai gali atrodyti tik gyvos gėlės, o dirbtinės laikytos prasto skonio pavyzdžiu. Visgi gyvenimo tempas vis labiau greitėja ir ne visi turi laiko prižiūrėti augalus: laistyti, tręšti, persodinti ir kitaip rūpintis. Ypač, jei jų namie yra ne vienas.

Tačiau dabar, kai gaminami itin tikroviškai atrodantys augalai, kuriuos net iš arti sunku atskirti, tikri jie ar ne, požiūris į dirbtines gėles yra pasikeitęs. Be abejo, dirbtinė gėlė niekada neatstos tikros, tačiau jei nėra kitos galimybes, rinkitės kokybiškas dirbtines. Visgi jie namuose turite senoviškų, margų ir tokių, kurios tikrai neatrodo tikroviškai, pats laikas jų atsikratyti – jos tik darko jūsų namus. O nedideli plastikiniai augalėliai, kuriais galima papuošti tamsias, erdves, vietas, kuriose nėra saulės (vonios kambariai, koridoriai ir kitos erdvės), tikrai puiki išeitis. Tačiau reikėtų nepersistengti ir tokių namie turėti saikingą kiekį.

Prižiūrėkite

Jei namuose yra nemažai gėlių, jos tikrai nepuoš erdvės, jei jomis nesirūpinsite. Jei lapai pageltę, o žiedai nuvytę – patikėkite, tai nekokia namų puošmena. Tad net jei labai mėgstate gėles, tikitės, kad jos atsigaus, pamąstykite, ar verta laikyti tokias, kurios gadina ir vaizdą, ir nuotaiką.

4 ženklai, rodantys, kad jūsų namus gėlės darko

  • Jūsų palangės nukrautos gėlėmis ir per jas jums net sunku atidaryti langus.
  • Jūsų namuose gėlės užima daugiau vietos nei baldai, jos visur: ant palangių, kėdžių, grindų...
  • Gėlių, kurios yra nuvytusios yra daugiau, nei tų, kurios žydi.
  • Būkite garantuoti, kad senos dirbtinės gėlės, kurios traukia dulkes, tikrai nepuošia jūsų namų.