Kaip 2023-iųjų „Eurovizijoje“ balsavo Lietuva: žiūrovų ir komisijos favoritas nesutapo

Monika Liu skelbė eurovizinius balus / Stopkadras
Monika Liu skelbė eurovizinius balus / Stopkadras
Šaltinis: Žmonės
2023-05-14 03:41
AA

Gegužės 13-ąją Liverpulyje nugriaudėjo 67-osios „Eurovizijos“ finalas, kuriame triumfavo Švedijos atstovė Loreen. Su žiūrovais transliacijos metu pasisveikinusi Monika Liu pranešė, už kurias šalis šįsyk balsavo Lietuvos komisija, o renginiui pasibaigus paaiškėjo ir tai, kas labiausiai patiko mūsų šalies žiūrovams.

Pasibaigus 67-osios „Eurovizijos“ konkursinei programai, o vėliau ir balsavimui, visų dalyvaujančių šalių parinkti pranešėjai tradiciškai skelbė savo šalių žiuri eurovizinius balus.

Iš Lietuvos su žiūrovais šįkart sveikinosi 2022-aisiais Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusi Monika Liu. Ji pasirodė pasipuošusi ta pačia suknele, kurią vilkėdama dainavo dainą „Sentimentai“, pelniusią 14 vietą.

Monika Liu skelbė eurovizinius balus / Stopkadras

Monika Liu pranešė, už kurias šalis ir kaip šįsyk balsavo Lietuvos komisija. Paaiškėjo, kad 1 balą mūsų šalies žiuri davė Kiprui, 2 – Ukrainai, 3 – Suomijai, 4 – Australijai, 5 – Estijai, 6 – Prancūzijai, 7 – Belgijai, 8 – Austrijai, 10 – Izraeliui, 12 – Švedijai.

O pasibaigus transliacijai, oficialiame „Eurovizijos“ puslapyje Eurovision.tv atskleista ir tai, kaip šiemet balsavo Lietuvos žiūrovai. Finale 1 balą jie skyrė Prancūzijai, 2 – Moldovai, 3 – Izraeliui, 4 – Kroatijai, 5 – Estijai, 6 – Italijai, 7 – Švedijai, 8 – Lenkijai, 10 – Ukrainai, 12 – Suomijai.

Kaip 2023-iųjų „Eurovizijoje“ balsavo Lietuva / Eurovision.tv

Taigi, Lietuvos žiūrovų ir komisijos nuomonės dėl favorito išsiskyrė: žiūrovai pirmą vietą skyrė Suomijos atstovui Käärijäi, žiuri – laimėtoja galiausiai ir tapusiai švedei Loreen.

O štai antrajame pusfinalyje Lietuvos žiūrovai balsavo taip: 1 balą skyrė Armėnijai, 2 – Islandijai, 3 – Sakartvelui, 4 – Kiprui, 5 – Belgijai, 6 – Austrijai, 7 – Slovėnijai, 8 – Australijai, 10 – Estijai, 12 – Lenkijai.

Kaip 2023-iųjų „Eurovizijos“ antrajame pusfinalyje balsavo Lietuva / Eurovision.tv

Primename, kad šiais metais „Eurovizijoje“ triumfavo Švedijos atstovė Loreen su daina „Tattoo“.

Lietuvos atstovė Monika Linkytė su daina „Stay“ užėmė 11 vietą.

2023-iųjų „Eurovizijos“ finalas Liverpulyje (163 nuotr.)
+157
Stebėti „Eurovizijos“ finalo rinkosi pasipuošę gerbėjai (56 nuotr.)
+50