Kurių šalių žiūrovai ir komisijos „Eurovizijos“ finale balsavo už M.Linkytę: atskleisti balai

Monika Linkytė „Eurovizijos“ finale / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Monika Linkytė „Eurovizijos“ finale / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-14 03:50
AA

Liverpulyje vykusioje 67-ojoje „Eurovizijoje“ Monika Linkytė pelnė 11 vietą. Šeštadienio naktį pasibaigus finalo transliacijai, tapo aišku ne tik tai, iš kurių šalių komisijų žiuri sulaukėme palaikymo, bet ir kurių šalių žiūrovams turėtume būti dėkingi už gautus balus.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Jungtinės Karalystės mieste Liverpulyje vykusio finalo metu paskelbta 2023-iųjų „Eurovizijos“ nugalėtoja – ja tapo Švedijos atstovė Loreen su daina „Tattoo“. Tuo metu Lietuvos atstovė Monika Linkytė su kūriniu „Stay“ finale pelnė 11 vietą.

Pasirodymus vertino ne tik žiūrovai, bet ir žiuri. Ją sudaro iš visų konkurse dalyvaujančių šalių išrinkti atstovai. Beje, nors žiūrovai balsavo tiesiogiai finalo metu, komisija savo verdiktą tarė dar finalo išvakarėse, stebėdama generalinę repeticiją.

Monika Linkytė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Beje, šiemet pirmą kartą už savo mėgstamiausius pasirodymus galėjo balsuoti ir konkurse nedalyvaujančių šalių žiūrovai. Tai padaryti jie galėjo internetu.

Pasibaigus finalui, oficialiame „Eurovizijos“ puslapyje Eurovision.tv paviešinta, kam šiemet turėtume dėkoti už finale pelnytus balus.

Žiūrovų balai Lietuvos atstovei finale susidėliojo taip: Latvija (10), Jungtinė Karalystė (10), Airija (10), Estija (5), Ukraina (4), Sakartvelas (4), San Marinas (2), Lenkija (1).

Užsienio komisijos narių balai Lietuvos atstovei finale išsidėstė taip: Ukraina (10), Australija (10), Slovėnija (8), Jungtinė Karalystė (8), San Marinas (8), Austrija (7), Latvija (7), Sakartvelas (6), Danija (4), Malta (4), Lenkija (3), Italija (3), Estija (1), Vokietija (1), Airija (1).

Kurios šalys ir kaip „Eurovizijos“ finale balsavo už Moniką Linkytę / Eurovision.tv

Iš viso Monika Linkytė per finalą surinko 127 balus – 81 iš komisijos ir 46 iš žiūrovų.

Monika Linkytė „Eurovizijos“ finale (8 nuotr.)
+2
2023-iųjų „Eurovizijos“ finalas Liverpulyje (163 nuotr.)
+157
Stebėti „Eurovizijos“ finalo rinkosi pasipuošę gerbėjai (56 nuotr.)
+50