Kaip išvalyti namų energiją

Rami namų energija / Fotolia nuotr.
Rami namų energija / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-04 07:00
AA

Švarūs namai – sveiki namai. Tačiau švarūs namai – ne tik tvarkingi. Svarbu, kad juos gaubtų gera energija. Kaip pasirūpinti savo namais, kad juose visada būtų gera?

Namai – veidrodis, atspindintis jūsų nuotaiką, charakterį, sveikatą, požiūrį į gyvenimą. Išmanančiam žmogui jie byloja apie tai, kaip jaučiatės ir vertinate aplinką. Namai gali būti jūsų užuovėja ir sveikatos šaltinis, ramybės oazė skubančiame pasaulyje. Savo namuose galite pradėti kurti mažytį pasaulėlį, kokį visada norėtumėte turėti aplink. Ar jis toks ir bus, labiausiai priklauso nuo jūsų noro ir pastangų.

Kad namuose būtų jauku ir gera, neužtenka juos tvarkyti ir puoselėti. Svarbiausia – kokia energija čia sklando. Juk ne kartą esate pastebėję – gražūs, jaukūs namai, o kažkodėl negera.

Kad namuose būtų jauku ir gera, neužtenka juos tvarkyti ir puoselėti. Svarbiausia – kokia energija čia sklando. Juk ne kartą esate pastebėję – gražūs, jaukūs namai, o kažkodėl negera, žmonės čia pykstasi, dažnai serga, juos persekioja įvairūs negalavimai ir kitokios bėdos. Kai energija gali laisvai judėti po namus, ir jūs esate gerai nusiteikę, sveiki.

Energiją skleidžia visi daiktai. Tačiau ne visada ji būna gera. Galbūt kas nors atėjęs į jūsų namus mintyse nusistebėjo, kiek visko turite, arba pavydėjo vieno ar kito daikto, o gal pagalvojo ką nors negero žiūrėdamas į veidrodį. Štai jums ir neigiama energija, kurią ne taip lengva išsklaidyti. Kada reikėtų namų energiją išvalyti?Kai susipykstate su šeimos nariu, kai sergate. O jei atsikraustėte į naujus namus, energijos harmonizavimas padės greičiau apsiprasti, geriau čia jaustis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interjeras, kuris gydo: ką reikia žinoti, norint namie jaustis gerai

Dažnai ir patys namuose patiriame įtampą, kai susiginčijame su artimu žmogumi arba susipykstame su vaikais. Rodos, fiziškai aplinka nepasikeičia, tačiau galime justi aplink tvyrančią įtampą. Žinoma, ilgainiui ji išsisklaidys, tačiau argi nenorėtumėte savo erdvės apvalyti. Taip greičiau atsipalaiduotumėte, o ir neutralizuotumėte neigiamą energiją.

Kvapiosios žvakės / „Fotolia“ nuotr.

Kaip išvalyti namų energiją?

  • Pirmiausia sutvarkykite namus. Netvarka skleidžia neigiamą energiją.
  • Nelaikykite namuose nereikalingų, nenaudojamų daiktų. Daugybė lentynas puošiančių suvenyrų ilgainiui tampa daiktais, kurie tik dulka. Keiskite juos naujais arba atsikratykite. Praktiškai nenaudojamas daiktas laikui bėgant ima kaupti blogą energiją.
  • Greičiausias ir paprasčiausias energijos išvalymo būdas – žvakės deginimas. Ją užsidekite ne tik tada, kai prastai jaučiatės ir manote, kad kambario energija pasikeitė, ar po barnio. Gerai būtų kiekvienąkart išėjus svečiams išvalyti savo namus nuo svetimų minčių, energijų.
  • Jei prieškambaryje yra veidrodis, kiekvienąkart svečiams išėjus prie jo uždekite žvakę. Veidrodžiai sugeria energijas, todėl mūsų senoliai neturėdavo atvirų veidrodžių. Jie būdavo įtaisyti spintų viduje arba pakabinti pašaliečio akiai nematomoje vietoje.
  • Užuot naudoję dirbtinius oro gaiviklius, smilkykite smilkalus. Jie puikiai gerina patalpų energiją.
  • Užsistovėjusią kambario energiją išjudinkite įvairiose kambario vietose suplodami delnais, skambindami varpeliais ar afrikieriškais būgneliais. Specialiai šiam tikslui šio instrumento įsigyti nebūtina, užteks suploti rankomis, pasmilkyti visus kampus.
  • Kambarį galite pašlakstyti vandeniu su aromaterapiniu levandų, rozmarino ar arbatmedžio aliejumi, kurie veikia antimikrobiškai.
  • Užsidekite aromaterapinę lempą, į ją įlašinę jau minėto eterinio ar mėgstamo kvapo aliejaus. Kambario oras pasidarys gaivesnis. Taip pat ir energija čia laisviau tekės.

Kas trukdo gerai jaustis

Kartais tiesiog intuityviai jaučiame, kad namus reikėtų sutvarkyti. Štai keli dalykai, kuriuos vertėtų žinoti, jei norite, kad namuose sroventų gera energija.

  • Dulkės – ne tik sukuria netvarką. Jos kaupia neigiamą energiją, kuri tų namų gyventojų santykius padarys šaltus, abejingus, nuobodžius.
  • „Negyvi“, kitaip sakant, nereikalingi daiktai, užkrečia apatija, tinguliu, abejingumu.
  • Miegamajame kabantys veidrodžiai atima iš miegančiojo energiją. Todėl galite jaustis nuolat pavargę, išsekę.
  • Nelaikykite namuose įskilusių indų. Fengšui specialistai pataria atsikratyti ir įskilusių klozetų, kriauklių ir vonių…
  • Neauginkite augalų, jeigu jie suteikia rūpesčių, vargstate juos prižiūrėdami. Augalai yra gyvi, todėl jausdami prastą jūsų nuotaiką atsilygins tuo pačiu.
Kvapiosios žvakės / „Fotolia“ nuotr.

Namams valyti pasitelkite valyti stichijas

Tai ugnis, vanduo, oras ir žemė. Visos šios stichijos reikalingos žmogui egzistuoti.

Ugnis – permainų katalizatorius, iš esmės galintis pakeisti įvykius ar energijas. Norėdami namų energiją išvalyti ugnimi, uždekite žvakę.

Viena galingiausių priemonių valyti namų, kambario ar savo erdvės energiją – vanduo. Jį dvasinėse ceremonijose žmonės naudojo nuo senų laikų, nes manyta, kad vanduo susijęs su žmogaus egzistencijos paslaptimi. Vandeniu išvaloma neigiama ar užsistovėjusi energija, sugrąžinamas ramybės ir aiškumo jausmas. Namus galite purkšti vandeniu, į jį įpylę eterinio aliejaus. Svarbu, kad niekur nebūtų palikta užsisenėjusio vandens. Puikus dalykas – akvariumas. Jis mažina stresą, šalina įtampą, padeda atsipalaiduoti.

Oras – tai laisvė, bendravimas. Ši stichija padeda į susidariusią situaciją žvelgti su perspektyva. Valydami namų energiją oru, padedate sau užsiauginti sparnus, kurie jums padės aukščiau pakilti. Bent porą valandų per dieną vėdinkite namus, deginkite smilkalus. Leiskite pakilti savo dvasiai ir mintims aukščiau.

Nė viena iš keturių stichijų nėra taip gerai ištyrinėta kaip žemė. Senosios kultūros gerbė žemę, lenkėsi jai lyg gyvai, vadino ją Motina. Valyti namus žemės stichija galite kambarių kampuose paberdami druskos. Jei norite pasiturimai gyventi, parsineškite žemės saujelę iš turtingų žmonių gyvenamosios vietos ir laikykite kur nors surištą į ryšulėlį. Savo organizmą žemės stichija valykite maudydamiesi vonioje su jūros druska.