Kaip išvengti nereikalingų pažinčių?

Rankos paspaudimas / Shutterstock nuotr.
Rankos paspaudimas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-06-26 14:37
AA

Rodos, naujos pažintys yra vienos įdomesnių mūsų gyvenimo akimirkų? Juk taip surandame draugų, sutinkame mylimuosius, atrandame hobio draugų – plečiame akiratį ir pažįstamų ratą. Tačiau kartais naujos pažintys suteikia daugiau rūpesčių ir bėdų, nei džiaugsmo ir naudos.

Taip atsitinka, kai naujieji pažįstami mezga kontaktus turėdami labai savanaudiškų ir pragmatiškų tikslų – pasinaudoti jūsų žiniomis, talentu ar ryšiais.

Dažniausiai pragmatiškų žmonių taikiniais tampa tie, kurie užima aukštas pareigas, yra paklausių profesijų ar yra tiesiog geri, altruistiški žmonės.

„Gal gali pasižiūrėti, kas yra mano vaikui (tetai, mamai, anytai)“, – išgirsta medikas. „Mes darome remontą, mano vyras toks netikęs, gal taviškis galėtų kiek pagelbėti?“ – suokia kokia nors nauja draugė. „Jūsų vaikai tokie mandagūs, gal gali maniškiai pasisvečiuoti? Iš jūsų grįžę jie būna daug geresni...“

Tokių svetimo gero medžiotojai tarsi užuodžia tuos, kurie nemoka sakyti „Ne“.

Tokios ir panašios frazės reiškia, kad patekote į žmonių, kurie geba manipuliuoti kitais, siekdami kuo didesnės asmeninės naudos, akiratį. Jie tarsi užuodžia tuos, kurie nemoka pasakyti „Ne“, labai stengiasi užmegzti ryšius, susidraugauti ir padarę kokia nors mažytę paslaugėlę jaučiasi įgiję teisę iki gyvenimo galo naudotis nemokamais patarimais, paslaugomis ar skolintis daiktus ir palikti prižiūrėti savo vaikus.

Tokių svetimo gero medžiotojų atsikratyti nelengva, todėl geriausia pasistengti, kad jie niekada netaptų jūsų „draugais“.

1. Ribokite asmeninę informaciją. Naujiems pažįstamiems visai nebūtina žinoti jūsų pareigų ar darbovietės. Jei esate tiesiai klausiamas, atsakykite, tačiau iškart užduokite analogišką klausimą savo pašnekovui. Taip siunčiate signalą, kad bet koks knaisiojimasis po jūsų CV nebus žaidimas į vienus vartus. Neretai tokia taktika pristabdo smalsuolius.

2. Neskubėkite dalyti asmeninių kontaktų. Neformalioje aplinkoje stenkitės nedalyti ir savo vizitinių, nebent žmogus jums tikrai patinka, yra įdomus ir apsikeitimas kontaktas yra abipusis. Jei, pavyzdžiui, viešite pas draugus, ten susipažįstate su žmonėmis, kurie entuziastingai siūlo kada nors susitikti (neretai siūlo konkrečią datą), išlikite šalti ir nuraminkite, kad tas „kada nors“ gali būti ir pas jūsų bičiulius, kur dabar svečiuojatės, kai jie pakvies kitą kartą

3. Jokių gerų ketinimų! Ne veltui sakoma, kad gerais norais kelias į pragarą grįstas. Jei su naujais pažįstamais bendraujate draugų šeimos šventėje ar kolegų vakarėlyje, tai ir jauskitės esantys toje vietoje, o ne savo darbo priimamajame. Juk atėjote ne gydyti, konsultuoti ar patarinėti. Jei kas nors kėsinasi į jūsų šventinę nuotaiką su dalykiniais pasiūlymais ar asmeninėmis dejonėmis – atsargiai. Visi esate pakviesti ilsėtis ir mėgautis, todėl neužkibkite ant naudingų pažinčių ieškotojų kabliuko! Į tiesmukus prašymus geriausia atsakyti taip pat be užuolankų: „Šiuo metu gurkšnoju vyną, todėl negaliu dirbti”, „Gal apie reikalus pasikalbėtume mano biure?”.

4. Klausinėkite. Prieš eidami į renginį, kur bus daug naujų veidų, pasidomėkite, su kuo teks leisti laiką. Neikite į vakarėlius, kuriuose yra abejotinos reputacijos žmonių, nes taip rizikuojate savąja. Pasvarstykite, ar verta švaistyti savo laiką, jei ten nebus įdomių pašnekovų ar tų, su kuriais mielai pasimatytumėte. Galbūt prasmingiau pabūti su šeima, aplankyti malonius giminaičius ar paprasčiausiai pasivaikščioti.

5. Būkite mandagūs. Dar vienas puikus būdas išvengti nereikalingų pažinčių – mandagus, bet kiek oficialus ir šaltas bendravimas. Neraginkite naujų pažįstamų vieni kitų tujinti, nesikeikite ir parodykite nustebimą, jei aplinkiniai taip elgiasi. Kuo neformaliau bendraujate – tuo plačiau atlapojate duris į savo asmeninį pasaulį. Ar tikrai laiku ir vietoje tai darote?

Žinoma, nereikia į visus sutiktus žmones žiūrėti įtariai, tačiau jei jaučiate, kad jūsų gerumu ar profesionalumu naudojamasi pernelyg dažnai ir nemokamai, vadinasi, šie patarimai būtent jums!