Kaip kovoti su dulkėmis namuose

Moteris tvarko namus / Vida Press nuotr.
Moteris tvarko namus / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-09-18 14:24
AA

Namų tvarkymas – darbas ne iš maloniųjų, reikalaujantis ne tik kantrybės, bet ir laiko. Bene daugiausia šių resursų reikalauja dulkių valymas, mat jos kaupiasi nepastebimai greitai. Nors nuo dulkių pabėgti negali niekas, tačiau yra keli veiksmingi būdai, padedantys sumažinti ne tik jų kiekį, bet ir vargą su jomis kovojant.

Pažabokite pagrindinius dulkių šaltinius

Didžiausią dalį dulkių atsinešame iš lauko, jų galybė paprastai nusėda ne tik ant batų, bet ir drabužių, todėl vos tik nusirengiame, dulkės tuojau pat pasklinda po namus. Nusirengti striukę grįžus namo, žinoma, reikia, tačiau pasistenkite nevaikščioti po namus su batais – paskleisite ne tik dulkes, bet ir bakterijas. Beje, nemažą dalį dulkių namuose sudaro negyvos žmogaus ląstelės. Todėl norėdami švaresnės aplinkos, turime ir patys reguliariai praustis. Vanduo sėkmingai nuplauna didžiąją dalį negyvų odos ląstelių ir taip jos nepasklinda į aplinką.

Galiausiai, didžioji dalis dulkių į mūsų namus patenka iš lauko. Jos sugeba pralysti net ir pro menkiausius tarpelius, todėl turėtumėte patikrinti savo langų sandarumą ir stengtis vėdinti patalpas, kai nėra stipraus vėjo.

Valykite teisingai

Tam, kad nepraleistumėte nė dulkelės ir visas jūsų darbas nenueitų perniek, pradėkite valyti nuo aukščiausiai jūsų namuose esančių daiktų ir palaipsniui eikite žemyn. Jeigu valysite kitokia seka, teks plušėti dvigubai daugiau – valant nuo apačios į viršų dalis dulkių kris žemyn, tad valyti teks iš naujo.

Valymui naudokite tik drėgnas medžiagines arba specialiai pritaikytas servetėles tam, kad dulkės priliptų, o ne dar labiau pasklistų. Kalbant apie grindų valymą, šluotą visuomet iškeiskite į dulkių siurblį ar skudurą, kitu atveju tik sukelsite dulkes ir vargsite valydami savo namus jau kitą dieną.

Dulkių „magnetai“

Nors gražus kilimas puošia namus, atkreipkite dėmesį, kad tai gali būti pagrindinis dulkių ir jų erkučių magnetas. Jeigu namie yra kilimų ir neketinate jų atsisakyti, juos reikėtų siurbti kuo dažniau. Nepamiršite reguliariai keisti ir patalynę, nes joje taip pat kaupiasi nemažai įvairių dulkių ir jų erkučių. Tas pats galioja ir visiems užtiesalams, staltiesėms, rankšluosčiams ar užuolaidoms.