Kada vyrams parūpsta spermatozoidų skaičius jų spermoje? Pirmiausia tada, kai planuojamas kūdikis. Skaičiai ne vyrų naudai: po 35 metų galimybė apvaisinti gerokai sumažėja.
Tačiau dauguma vyrų šventai įsitikinę, kad tik 35-erių sulaukusioms moterims ima tiksėti biologinis laikrodis. Oi, ne, brangieji, jums – irgi. Ir gana sparčiai. Jei ilgus metus gyvenate vienas ir net nesusimąstote, ar esate vaisingas, ar ne, metas apie tai pagalvoti. Negąsdiname, tik patariame.
Teoriškai viskas žinoma, praktiškai – ne visada įgyvendinama. Tinkama ir subalansuota mityba, sportas, jei reikia – maisto papildai. Ir ne pripuolamai, o nuolat. Mat vėlgi – ne vienas vyriškis įsitikinęs, kad tik moteris turi būti idealiai sveika, o jis jau geras visoks. Nuvilsime – nėra stebuklingos piliulės, kurią nuriję tapsite puikiausiu pasaulyje reproduktoriumi – teks nuolat stengtis.
Taip pat skaitykite: Kodėl kalės laimi daugiau ir ko galima iš jų pasimokyti
Pamirškite žalingus įpročius. Norisi užsikimšti ausis? Šimtą kartų girdėjote? Bet nedarėte išvadų? Rūkymas, alkoholis ar kas nors blogiau tikrai negerina vaisingumo. Bet dažniausiai manoma, kad „susilaikysiu“ kokius porą mėnesių, ir bus gerai. Ne – reikia ilgo laikotarpio.
Sportuokite. Reguliariai. Net jeigu esate koks užsilikęs individas, kuris dar neturi sportbačių ir bijo užeiti į sporto klubą, bent 20–30 minučių pasivaikščiokite pėstute. Bet kasdien. Turėkite galvoje, kad visi susirgimai, net dažni peršalimai ir virusinės ligos turi reikšmės spermos kokybei, jau nekalbant apie lėtines ligas. Nesvarbu, kaip ir kur sportuosite, jums svarbu judėti. Bent šiek tiek. Tiks ir joga, ir tai či. Tiesa, ilgos treniruotės dviračiu šiuo atveju mažiausiai pageidautinos.
Venkite aukštos temperatūros. Ypač jei karštyje būnate reguliariai ir ilgai – taikome pirčių fanatikams. O visiems kitiems praverstų laisvos, ne itin aptemptos apatinės kelnaitės ir ne patys aptempčiausi džinsai. Be to, jei jūsų automobilio sėdynė šildoma, o jūs mėgstate jaustis kaip pas prosenelę ant krosnies, laikinai tai pamirškite.
Tai pat skaitykite: Sekso kultas. Kur jis nuves?
Sveikai maitinkitės. Jūsų racione turėtų būti užtektinai B, C, E vitaminų, aminorūgščių, cinko ir seleno. Apribokite cukraus kiekį – jo gausa itin blogai veikia spermos kokybę. O visa kita žinote – kuo mažiau riebalų, daugiau baltymų, neapdorotų vaisių ir dražovių, pakankamai vandens.
Venkite streso. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad stresas blogina spermos kokybę, mat organizme keičiasi hormonų lygis. Kartais (dažniau tai, aišku, pasitaiko moterims) didelis stresas būna vienintelė priežastis, dėl kurio tam tikru laikotarpiu sveikas žmogus negali susilaukti palikuonių.
Įtraukite į racioną tam tikrus produktus. Salierų dažniausiai vyrai nemėgsta, bet gal tiks austrės? Na, ar tikrai jie turi įtakos spermos kokybei, yra įvairių nuomonių, bet kad veikia libido – ta tikrai. Be jokios abejonės, jums dar labiau tiks tunas, kalakutiena, kiaušinių baltymai ir špinatai.
Taip pat skaitykite: Tantrinis seksas: kas tai yra?
O štai ko reikėtų vengti:
- Įvairiausių lubrikantų per sueitį. Kai kurių sudėtyje yra medžiagų, naikinančių spermatozoidus.
- Per dažnų lytinių aktų. Geriausias variantas – seksas kas antrą dieną. Tik taip organizmas kokybiškai atnaujins spermos sudėtį.