Kaip pasijusti gražiai? Padės keli pratimai

Moters kūnas / Vida Press nuotr.
Moters kūnas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Visos turime sau priekaištų – net tada, kai sulaukiame komplimentų. Na, niekaip nepavyksta pasijusti gražiai ir žaviai, kad ir ką tvirtintų aplinkiniai! Psichoterapeutė Michele Freud siūlo keturis pratimus, kurie pagaliau padės priimti ir pamilti savo kūną.

Pasijusti gražiai – tai dar ir kilstelėti pasitikėjimą savimi, imti tiesiog gerai ir užtikrintai jaustis. Bėda ta, kad šis pojūtis labai netvarus – aplankęs kelioms akimirkoms, jis gali staiga išgaruoti.

Psichologai pataria koncentruotis į savo išskirtinumą, jį akcentuoti.

Prisiminkite – ką tik išėjusi iš kirpyklos su nauja šukuosena, jūs laukiate aplinkinių reakcijos, bet niekas į jus nekreipia dėmesio – tuomet pajuntate nusivylimą. Mada mums siūlo skirtingus įvaizdžius, bet potekstė, kad „privalome“ būti gražios, mus persekioja kasdien. Vienos siekia būti panašios į stiliaus ikonas, kino žvaigždes ir manekenes, bet ne kiekvienai lemta bent kiek priartėti prie geidžiamo idealo. Ir tai moteris liūdina.

Psichologai pataria koncentruotis į savo išskirtinumą, jį akcentuoti, ir save lepinti dėl pačios savęs, o ne dėl kitų. Užsukti į grožio saloną ne todėl, kad priblokštume aplinkinius, bet kad valandą ar dvi galėtume tiesiog maloniai ilsėtis. Į sporto salę vaikščioti ne todėl, kad perpus sulieknėtume, o todėl, kad gerai praleistume laiką ir geriau jaustumėmės.

Moteris
Moteris / Vida Press nuotr.

Susigyvenkite su savo atvaizdu

Mus nervina ne raukšlės, o tai, kad vaizdas veidrodyje neatitinka to įvaizdžio, kuris slypi mūsų viduje. Kartais atrodo, kad tai, kas esame iš tikrųjų, ir veido atvaizdas veidrodyje – visiškai skirtingi dalykai. Taigi, pabandykite vėl susigyventi su savo atvaizdu.

Atsisėskite patogiai, ramiai pakvėpuokite, koncentruokite dėmesį į veidą. Įkvėpkite per nosį, sukąskite dantis, o iškvėpdama atpalaiduokite žandikaulį. Paskui įkvėpkite per burną, be garso tardama „o“, iškvėpkite, atpalaiduokite veidą. Įkvėpkite, sudėdama lūpas tarti garsą „i“, iškvėpkite, lengvai pasukinėkite į kairę ir dešinę apatinį žandikaulį. Atsipalaiduokite ir švelniai nusišypsokite.

Palieskite rankomis veidą – kaip pačią didžiausią brangenybę, nusišypsokite. Skirkite dėmesio kaktai, nosiai, skruostams, lūpoms, smakrui – lyg liestumėte juos pirmą kartą. Įsivaizduokite, kad švelniai tepatės kremu, kuris išlygina raukšleles ir paskaistina odą. Mintimis apgaubkite veidą švytinčia šviesa – įsivaizduodama, kad ji liks visada – kai tik pažvelgsite į veidrodį, matysite švytintį savo veidą.

Išmokite „gyventi“ savo kūne

Michele Freud tikina, kad jeigu įsiklausysime į kūno signalus ir jį puoselėsime, keisis ne tik kūnas, bet ir mūsų kūno suvokimas.

Pajuskite, kaip duše vanduo sruvena jūsų kūnu, jį ramindamas. Pamasažuokite kūną, įtrinkite jį aromatingu kremu – daugiau dėmesio skirdama toms vietoms, kurios jums nepatinka. Atkreipkite dėmesį į savo gestus, potyrius ir emocijas.

Yra poza, kuri kiekvienai padės geriau pasijusti savame kūne: atsistokite, kojos – pečių plotyje. Užsimerkite, atpalaiduokite pečius, tegul smakras, saulės rezginys ir pilvo apačia būna vienoje linijoje – taigi, nesikūprinkite. Pajuskite, kad taip stovėti jums patogu. Ramiai pakvėpuokite kelias minutes.

Atsigulkite ir atsipalaiduokite. Mintyse paklauskite savęs, kaip jaučiatės. Su kiekvienu įkvėpimu ir iškvėpimu pajuskite savo kūną, mėgaukitės ramybės ir komforto būsena.

Sustiprinkite savo švytėjimą

Kartais apie žmogų sakoma: „Jis tiesiog švyti“. Toks žmogus traukia visų žvilgsnius. Michele Freud pataria, kad pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į laikyseną – pasitikintis žmogus vaikšto iškelta galva, šypsosi ir žvelgia žmonėms į akis.

Atsisėskite ir užsimerkite. Giliai pakvėpuokite pilvu, atsipalaiduokite. Įsivaizduokite, kad keliaujate po savo vidų, skverbiatės šilumos ir šviesos šaltinio link. Pajuskite iš jūsų sklindančią energiją, kuri apgaubia visą jūsų esybę. Prisiminkite šį pratimą tada, kai reikės susigrąžinti pasitikėjimą savimi.

Nugalėkite kompleksus

Peržiūrėkite savo nuotraukas ir atsirinkite tas, kuriose sau patinkate. Tada surašykite du sąrašus: tai, kas jums savyje patinka, ir tai, ko negalite pakęsti. Atsisėskite, pagalvokite apie vieną kurį savo trūkumą, pavyzdžiui, apie melsvus paakius. O paskui susiekite juos su tuo, kas patinka, pavyzdžiui, akimis.

Pagalvokite apie jų formą, spalvą, prisiminkite komplimentus, kuriuos apie jas esate girdėjusi. Išlaikykite juo savo sąmonėje, „sutvirtindama“ gestu, pavyzdžiui, spusteldama didįjį pirštą ir smilių. Pakartokite pratimą keletą kartų. Vėl pagalvokite apie savo trūkumą spusteldama tuos du pirštus ir vėl grįžkite prie to, kas jums savyje patinka.

Ilgainiui, darydama šį pratimą vis labiau koncentruositės į tai, kas jumyse patinka. Ir kai retkarčiais dar pagalvosite, kad, pavyzdžiui, jūsų klubai per platūs, užteks spustelti pirštus, kad mintys grįžtų prie pozityvaus jūsų įvaizdžio.