Kaip prabusti be kavos? Tai įmanoma

Rytas / Fotolia nuotr.
Rytas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-26 09:00
AA

Dažnas rytą pripratęs pradėti puodeliu kavos, kitaip sunkiai ne tik pabunda, bet ir pradeda dieną. Tačiau jei manote, kad kofeinas – vienintelis būdas prabusti, klystate.

Ryte vietoj kavos puodelio išgerkite vandens su citrina, tai padidins energijos lygį, jausitės žvalesni ir kupini jėgų.

Mankšta geriau nei kava. Tam, kad pažadintumėte kūną, turėtumėte neskubėdama pasirąžyti: ištiesti nugarą, įtempti kojas, rankų raumenis. Galite keletą kartų sugniaužti ir atpalaiduoti rankos kumščius. Iš lėto pradėkite judinti net tik kojas, bet ir rankas, o vėliau ir galvą – pajuskite kiekvieną kūno vietą. Tyrimai rodo, kad fizinių pratimų metu gaminasi hormonas seratoninas, kitaip vadinamas laimės hormonu, todėl pasijuntame žvalesni.

Buvo atliktas tyrimas, kuris įrodė, jog ryte pabusti padeda ne tik kava. Tyrime dalyvavo 18 moterų, kurios skundėsi, jog ryte sunku prabusti ir ilgai nesijaučia žvaliai. Kad įveiktų tai, vienos aukštyn ir žemyn laipiojo laiptais, o kitos gėrė kofeino turinčios kavos.

Paaiškėjo, kad tos, kurios rinkosi lipti laiptais, turėjo daugiau energijos nei tos, kurios gėrė kavą. Taip pat buvo pastebėta, kad po fizinio krūvio energijos kiekis buvo jaučiamas iš karto ir tęsėsi ilgiau, nei toms, kurios gėrė kavą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ir vėl pirmadienis? 9 žvalumo receptai, kurie jus išbudins

Iš laimės švytinti moteris / Fotolia nuotr.

Šaltas dušas ryte – vienas geriausių sprendimų, kuriuos galite priimti. Nors šaltas vanduo sukelia drebuliuką, tačiau veikia raminančiai ir grūdinančiai. Kadangi organizmas patiria stresą, dėl organizmo reakcijos į šoką pradedame giliau kvėpuoti, gauname daugiau deguonies, greičiau cirkuliuoja kraujas.

Būtent todėl po šalto dušo visą dieną galime jaustis kupinesni energijos, tad tikrai neprireiks net įprasto kofeino dozės, kad pasijustumėte žvalesni.

Vanduo su citrina daro stebuklus. Ryte vietoj kavos puodelio išgerkite vandens su citrina, tai padidins energijos lygį, jausitės žvalesni ir kupini jėgų. Be to, nustatyta, kad citrinų kvapas mažina stresą ir pagerina nuotaiką. Beje, citrinose yra magnio, kuris padeda kovoti su stresu. Būtent todėl citrinos vaisius, padedantis kovoti su stresu. Neslėpkime, kad pirmadieniais dažniausiai streso lygis yra gana aukštas, tad būtinai išgerkite stiklinę vandens su citrina. Nepamirškite pasiūlyti šio gaivaus gėrimo bendradarbiams ar šeimos nariams!

Sveiki pusryčiai – būtinybė. Kas nežino, kad pusryčiai suteikia energijos ir yra bene svarbiausias dienos maistas. Jei nepusryčiaujate ar pusryčiai nepilnaverčiai – tai neteisinga dienos pradžia. Gerai, kai ryte suvalgote omletą su daržovėmis ar tiesiog daržovių su kiaušiniu ar gabaliukais mėsos, avižinių dribsnių košės su razinomis, varškės. Svarbu, kad maistas turėtų baltymų, nes jie suteikia energijos visai dienai.

Į darbą eikite pėstute. Kada paskutinį kartą į darbą ėjote pėstute? Na, gerai, jei jūsų darbas toli nuo namų, nebūtina kulniuoti viso atstumo, tačiau išlipti keliomis stotelėmis anksčiau iš viešojo transporto ar toliau pastatyti mašiną tikrai galite. Žinote, kodėl tai naudinga? Eidami ryte prabusite, pradėsite jaustis žvalesni, ko ir reikia iš pat ryto. O darbe, kai bendradarbiai gurkšnos kavą ir skųsis, kad vis neprabunda, jūs galėsite kibti į darbus visu pajėgumu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichoterapeutė: „Jei užpuolė rudeninis liūdesys, užteks arbatos, vilnonių kojinių ir geros draugijos“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje