Kaip rasti meilę internete? Tai tikrai įmanoma!

Meilė internetu / „Fotolia“ nuotr.
Meilė internetu / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-05 19:30
AA

Labai greitas gyvenimo tempas diktuoja savo sąlygas – prie kompiuterių virtualiai bendraujame irgi kur kas daugiau laiko nei gyvai. Tad visai nekeista, kad ne tik aštuoniolikamečiai, bet ir gerokai vyresni žmonės pažintis vis dažniau užmezga internetu. Kokie tokių santykių minusai ir pliusai?

Virtualiajame pasaulyje viskas šiek tiek kitaip nei realiame ir didesnis atsargumas tikrai nepamaišys, be to, protu, bent jau iš pradžių, reikėtų vadovautis labiau nei širdimi.

Pažintys internetu tikrai ne tas pats, kas gyvas susitikimas su realiu žmogumi. Tačiau pastaraisiais metais internetinių pažinčių, kurios išsirutulioja į meilę, vis daugėja. Tiesa, virtualiajame pasaulyje viskas šiek tiek kitaip nei realiame ir didesnis atsargumas tikrai nepamaišys, be to, protu, bent jau iš pradžių, reikėtų vadovautis labiau nei širdimi.

Dauguma žmonių galvoja, kad interneto pažinčių svetainėse daugiausia pažindinasi jaunimas, išties praktika rodo, kad dabar tokiu būdu rasti sau gyvenimo draugą vis dažniau bando ne tik vidutinio amžiaus žmonės, bet ir senjorai. Juk žmogus sukurtas gyventi dviese.

Dalijos istorija

Po skyrybų su vyru buvo labai sunku. Niekada nebuvau tokia savarankiška ir aktyvi, kad norėčiau gyventi viena, tad skyrybų žaizdas išsilaižiusi nusprendžiau ieškoti draugo. Tačiau realiame gyvenime tai padaryti labai sunku. Man 40 metų, dirbu moteriškame kolektyve, po darbo einu namo. Savo amžiaus vienišų kaimynų neturiu. Tiesa, nesėdžiu užsidariusi namuose, lankausi įvairiuose renginiuose, tačiau nežinau, kaip ten būtų galima su kuo nors susipažinti, juk kiekvieno patinkančio vyriškio neisi kalbinti. Tad interneto pažinčių svetainės – vienas geriausių variantų ieškantiems antrosios pusės.

Mano paieškos truko apie metus. Ir ne todėl, kad neatsirado tinkamų vyrų. Susirašinėjau net su trimis, tačiau laikui bėgant paaiškėjo, kad vienas turi man nepriimtinų savybių (buvo itin godus), kito prioritetas buvo laisvas gyvenimas. O aš ieškojau gyvenimo partnerio, su kuriuo galėčiau dalintis viskuo, ką turiu – ir laime, ir nelaime, ir džiaugsmu, ir buitimi...

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl nelaimingos poros lieka kartu? Atsakymas jūsų nenudžiugins

Leonas buvo būtent toks – jis taip pat troško rasti gyvenimo draugę, tad idealiai tikome vienas kitam. Tiesa, gyveno kitame mieste, tad iš pradžių tai atrodė šiokia tokia kliūtis, tačiau kai po trijų mėnesių susirašinėjimo internetu susitikome, supratome, kad norime kuo greičiau pradėti gyventi kartu. Kadangi jo darbas buvo kur kas geresnis nei mano, atsikrausčiau pas jį. Gyvename jau septynerius metus drauge ir kasdien dėkojame šiuolaikinėms technologijoms, kad tokiu būdu galėjome atrasti vienas kitą.

Tiesa, ne viskas tame virtualiame pasaulyje yra taip jau puiku, yra ir apsimetėlių, ir sukčių, ir norinčiųjų pasipelnyti, tad tol, kol užmezgi patikimą pažintį, tenka atsakyti ne į vieną keistą laišką, perprasti žaidimo taisykles, tad pamirškite rožinius akinius. Jie pravers tada, kai viską išsiaiškinsite ir patikėsite internete „sutiktu“ žmogumi.

Pora / „Fotolia“ nuotr.

Nusibrėžkite aiškias ribas

Blaivus protas, jokių iliuzijų, aiškios taisyklės, kuriomis verta vadovautis – tai pagrindiniai dalykai, kuriais verta remtis ieškant meilės internete, nes čia nestinga išgalvotų istorijų, melo, apgaulės, noro tik pasismaginti. Susirašinėjimas socialiniame tinkle ar elektroniniu paštu greitai sukuria artumo iliuziją, kartais gali atrodyti, kad žmogų pažįstate lyg visą gyvenimą, juk jis tiek daug apie save papasakojo, o išties jo istorija gali būti sugalvota ar pateikti tik norimi gyvenimo faktai. Bet mes instinktyviai patikime tuo, ką skaitome, nes norime tuo patikėti. Tad vos susipažinę nepriiminėkite lemtingų sprendimų, nedarykite klaidų, dėl kurių vėliau reikėtų gailėtis, žodžiu, laikas šiuo atveju – geriausias jūsų patarėjas ir sąjungininkas.

Svarbu nepamiršti

Tikėti ir pasitikėti žmonėmis yra gerai, tačiau atsargumas bendraujant virtualiai taip pat nepamaišys. Štai keletas patarimų, kuriais galite pasinaudoti.

* Atsargiai vertinkite tuos, kurie itin greitai jums pradeda žadėti aukso kalnus, planuoti vestuves ir būsimą gyvenimą. Nė vienas rimtai nusiteikęs žmogus po kelių elektroninių laiškų nepuls nieko žadėti.

* Kol tiksliai nežinote, kas sėdi kitoje ekrano pusėje, nepatikėkite nepažįstamajam jokios asmeninės informacijos: nei telefono numerio, nei adreso, nei darbovietės, juo labiau – uždarbio.

* Jeigu tokiu būdu bendraujate jau ilgokai, kelis mėnesius, pusmetį, ir jūsų virtualusis draugas neatskleidžia jums jokių asmeninių detalių, nekviečia susitikti, neieško bendrų draugų, galbūt jam toks susirašinėjimas – tik emocinis pasitenkinimas, pramoga nuo šeimos reikalų ir pan.

* Kliaukitės savo intuicija. Kaip ir realiame gyvenime, taip ir bendraudami internete turite jaustis patogiai. O jei naujojo pažįstamo klausimai, bendravimo stilius jus išmuša iš vėžių, toliau tęsti tokios pažinties nereikėtų.

* Žygiais, o ne žodžiais! Kad ir kokie gražūs būtų žodžiai susirašinėjant, vis dėlto be realios pažinties jokių sprendimų priimti nereikėtų. Ir tik gyvai susipažinę su žmogumi ir pamatę, kaip jis elgiasi, galite nuspręsti, kas jis per paukštis.

* Užuot įsimylėjusi virtualų žmogų, palaukite realaus susitikimo. Pirmas pasimatymas padės atverti ne vieną kortą. Jei tai, ką jis jums rašė neprieštarauja tam, kaip žmogus atrodo, kvepia, elgiasi, jau galite pradėti rimčiau į jį žiūrėti. Tačiau geriausia būtų paieškoti bendrų pažįstamų, pasiklausinėti apie mokyklą, studijų metus ar darbą – pasaulis toks mažas! Nebijokite pabūti detektyve. Tai tikrai pasiteisins!

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!