Kelionė su mylimuoju gali virsti tikru santykių išbandymu. Kaip išlaikyti šį egzaminą?
Suplanuoti tobulą kelionę – nelengvas darbas, be to, dažniausiai viskas nesiklosto taip, kaip filmuose, ir kelionių metu neišvengiamai susiduriama su stresu, sunkumais, netikėtomis situacijomis.
Kai svajojama apie skirtingas vietas...
Įvairūs nesutarimai gali prasidėti jau nuo pirmo žingsnio – kelionės planavimo. Vienas gali norėti keliauti į Paryžių, kitas – į Maljorką, vyras trokšta važiuoti su palapinėmis prie ežero, o moteris – prie jūros ir pan. Vienas gali norėti aktyvaus poilsio, kitas svajoja gulėti paplūdimyje ir nieko neveikti. Kai nuomonės išsiskiria dėl pagrindinio sprendimo, būtina ne piršti savo nuomonės, o išklausyti antrosios pusės argumentus.
Įvairūs nesutarimai gali prasidėti jau nuo pirmo žingsnio – kelionės planavimo. Kai nuomonės išsiskiria dėl pagrindinio sprendimo, būtina ne piršti savo nuomonės, o išklausyti antrosios pusės argumentus.
Galų gale, jei vis tiek kiekvienas lieka prie savo pozicijos, derėtų susitarti, kad šį kartą renkatės kurio nors išrinktą vietą, o kitą kartą – kito. Kitaip gali įsiplieksti nemenka ugnis.
Piniginiai klausimai
Piniginių klausimų kyla ne tik keliaujant. Tačiau rengiantis išvykti, finansiniai klausimai labai aktualūs: kiek galima skirti pinigų, kur nakvoti, kiek laiko atostogauti ir pan. Galbūt vienas iš poros mano, kad kelionė apskritai yra pinigų švaistymas. Kompromisą ne visada lengva rasti, ypač jei nuomonės yra tvirtos. Geriausiai kelionei pinigus taupyti atskirai, tada bus aišku, kiek galite išleisti, kils mažiau problemų organizuojant, nes žinosite, kad privalote skirti konkrečią pinigų sumą.
Per daug laiko kartu
Kai kurios poros kartu praleidžia labai daug laiko, kai kurios – visai mažai. Iš tikrųjų laikas, kurį praleisite kelionėje, gali tapti tikru išbandymu, nes kito žmogaus kvėpavimas į nugarą patinka ne kiekvienam: jūs nuolat būsite kartu, turėsite tartis, kur eiti, ką valgyti, ką pamatyti ir pan. Visgi, jei matote, kad vienas kitą erzinate, pavyzdžiui, vos vienos savaitės kelionėje, verta paklausti savęs, kodėl taip yra, dėl kokių priežasčių jūs esate su žmogumi, kuris jus erzina?
TAIP PAT SKAITYKITE: Ženklai, rodantys, kad dar nesate pasiruošę santuokai
Socialinių tinklų spąstai...
Socialiniai tinklai – mūsų kasdienybės dalis. Jei keliaujate, būtinai norite tai parodyti kitiems. Konfliktų gali kilti tada, kai vienas iš partnerių kiekvieną laisvą minutę skiria socialiniams tinklams: kelia nuotraukas, aprašo įspūdžius, seka, kiek žmonių paspaudė „Patinka“.
Jei antroji pusė ne taip aktyviai naudoja socialinius tinklus, gali įsižeisti, kad mylimasis (-oji) mieliau laiką leidžia internete. Net toks kasdienis įprotis gali sukelti nemenkų konfliktų, jei dėl tokio elgesio antroji pusė jausis pamiršta, nepastebėta, o galų galiausiai nemylima.
Maistas irgi gali kelti konfliktų
Kai keliaujame, norime sau leisti pasimėgauti vietiniu maistu, net jei atvažiavote į Lietuvos pakraščio kaimelį. Yra du kraštutiniai būdai valgyti kelionėje. Pirmasis – primygtinai reikalauti valgyti būtent tai, ką valgo vietiniai, tačiau jei antroji pusė bijo apsinuodyti maistu arba tiesiog nenori, gali kilti nesutarimų.
Kitas kraštutinumas, kai norima surasti artimiausią pigaus maisto restoranėlį ar gamintis namuose ir taip sutaupyti pinigų. Kilus nesutarimams dėl maisto rizikuojate likti alkanai, o kaip žinia, nepavalgę žmonės yra pikti... Geriau iškart aptartį šį klausimą ir bandyti ieškoti kompromisų, pavyzdžiui, galite sutarti vieną dieną eiti į restoraną, kitą – gamintis patys.
Nuovargis
Dažna klaida, kurią daro žmonės, keliaudami, – per trumpą laiką stengiasi kiek įmanoma daugiau nuveikti, pamatyti, patirti. Todėl visai nekeista, kad stengdamiesi kuo daugiau padaryti, pervargsta, o pervargęs žmogus turi mažiau kantrybės, todėl konfliktų gali kilti dažniau ir aršesnių. Iš tiesų, visada verta kelias dienas palikti spontaniškoms idėjoms įgyvendinti – tuomet atostogos įgauna visai kitą nuotaiką, o ir nesutarimų sumažėja.
Pasitikrinti santykių tvirtumą kelionėje turėtų kiekviena pora
Kiekviena pora kelionėje galėtų save išbandyti prieš sujungiant savo kelius visam gyvenimui. Ir visai nebūtina keliauti toli, galima žygiuoti, keliauti dviračiu, leistis į piligriminę kelionę. Tokiose kelionėse nėra kada žaidimų žaisti: reikia mąstyti, kur gyventi, ką valgyti, kaip apsisaugoti ir pan. Kiekvienam iš poros reikia atsisakyti kai kurių savo lūkesčių. Svarbiausia – nekaltinti vienas kito, bet išsakyti susikaupusius jausmus ir stengtis neįžeisti. Jei to išmokstama, viskas einasi kur kas paprasčiau.
Grįžę iš kelionės žmonės tarsi per padidinamąjį stiklą mato, kiek daug žmonės praleidžia laiko nereikšmingiems kivirčams, kreipia dėmesį į smulkmenas.
TAIP PAT SKAITYKITE: 7 dalykai namuose, kurie žudo seksualią atmosferą
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!