Kaip tapti sėkmingu žmogumi? Pataria „Sėkmės žurnalo“ autorė Lina Nikitinaitė
Kiekvienas sėkmės sąvoką suvokiame skirtingai. Vienam sėkmė – turtai, šlovė, kitam – savęs realizacija, mėgstamas darbas, dar kažkam – sveika ir laiminga šeima. Bet kaip prisijaukinti tik sau suprantamą ir tinkančią sėkmę?
„Sėkmės žurnalo“ autorė Lina Nikitinaitė sako, kad tai gana sunkus darbas, kuris reikalauja nemažai kantrybės, vidinės ištvermės ir, žinoma, laiko. Kad ir kaip būtų, tai malonus procesas, kuris skatina tobulėti. „Visi be išimties norime būti sėkmingi, nes tada jaučiamės ir laimingi, ir turtingi. Tačiau neretai pamirštame, kad sėkmė slypi ne turtuose, o žmogaus viduje. Juk svarbiausia gyvenime – turėti tikslų ir išsigryninti vertybes. Tik didelis atkaklumas, gebėjimas džiaugtis mažais dalykais nutiesia kelią į sėkmę“, – tikina jau antrąjį išskirtinį žurnalą sukūrusi lietuvė.
Kiekvienas esame sėkmingas žmogus, nes turime dvi rankas ir kojas, galvą ant pečių ir minčių galią, kurią įvaldę, galime pasiekti tai, apie ką svajojame.
Lina, kokia esi asmenybė?
Esu be galo smalsi, drąsi ir aktyvi mergina, visada stengiuosi padėti ir patarti kitiems. Mėgstu kurti ir dalytis visais receptais, kurie man pačiai teikia didelę laimę ir atneša sėkmę. O svarbiausia tai, kad esu be galo kantri. Tai, matyt, ir buvo pagrindinė priežastis, pastūmėjusi mane sukurti ne tik „Dėkingumo žurnalą“, bet ir „Sėkmės žurnalą“. Po ilgų laimės, dėkingumo ir sėkmės paieškų, aš pagaliau galiu drąsiai sakyti, kad esu be galo laimingas ir sėkmingas žmogus, turintis daugybę dar neįgyvendintų tikslų.
Kas tau pačiai yra sėkmė?
Sėkmė, visų pirma, yra teisingas požiūris į gyvenimą, kuris lemia mano santykius su artimaisiais, draugais ar kolegomis. Kitaip tariant, stengiuosi mąstyti priešingai, nei mąsto dauguma žmonių, tą kasdien ir mokausi daryti. Esu įsitikinusi, kad sėkmė lydi tada, kai savo gyvenime turime tam tikrus ritualus – dėkojame sau už mažiausią pasiekimą, nuoširdžiai siekiame savo tikslų kiekvieną dieną, skaitome knygas ir iš jų gautą informaciją pritaikome savo kasdieniame gyvenime, sportuojame, tinkamai maitinamės ar net tinkamai valdome savo finansus.
Kaip gimė mintis sukurti „Sėkmės žurnalą“?
Prieš dvejus metus įgyvendinau savo pirmąją svajonę – išleidau „Dėkingumo žurnalą“, kurį turėdamas kiekvienas gali išmokti džiaugtis ir sau kasdien padėkoti už mažus pasiekimus. O paskui vis dažniau pradėjau galvoti, kad sėkmė žmogui taip pat labai svarbi ir reikalinga. Skaičiau įvairiausią literatūrą, domėjausi sėkmingų žmonių biografijomis ir supratau, kad tam reikia apčiuopiamo įrankio, pagalbininko, kuris padėtų tą sėkmę surasti.
Manau, kad kiekvienas esame sėkmingas žmogus, nes turime dvi rankas ir kojas, galvą ant pečių ir minčių galią, kurią įvaldę, galime pasiekti tai, apie ką svajojame. Žinoma, reikia dirbti ir planuoti darbus, švęsti mažas pergales, o tai ir nulemia tikslų įgyvendinimą. Dėl šios priežasties 2016 m. ir gimė „Sėkmės žurnalas“ – įrankis tikslams pasiekti, sėkmei pritraukti ir produktyvumui ugdyti.
Kuo šis žurnalas išskirtinis?
Tai ne šiaip žurnalas, tai puikus savęs ugdymo įrankis. Jame sudėta daug moksliškai pagrįstų pratimų, kurie iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti labai paprasti, tačiau iš tikrųjų, labai veiksmingi. Kalbu visiškai iš asmeninės patirties. Jeigu kiekvieną dieną nuoširdžiai dirbsite su savimi, pildysite „Sėkmės žurnalą“, skirdami tam po 4–6 minutes, pastebėsite, kaip po truputį keičiasi jūsų požiūris į gyvenimą, pradėsite labiau savimi pasitikėti ir labiau save mylėti. Pastebėsite, kaip plečiasi jūsų pažinčių ratas, kaip visai nesunkiai kuriate sėkmingo žmogaus įpročius ir pozityvią aplinką šalia. Išmoksite efektyviai planuoti savo darbus ir tapsite kur kas sėkmingesni bei laimingesni.
Taip pat „Sėkmės žurnalas“ Anglijoje, Danijoje ir devyniuose Lietuvos miestuose turi savo ambasadores, kurios kartą ar du per mėnesį organizuoja nemokamus bendraminčių susitikimus. Susitikimuose visi dalijasi savo patarimais, profesinėmis žiniomis, gera nuotaika, plečia pažįstamų ratą, susiranda naujų draugų.
O kaip atsirado „Dėkingumo žurnalas“?
Prieš daugiau nei dvejus metus aš pradėjau ieškoti knygos ar žurnalo, kuriame būtų ir dienoraštis, ir pratimai, skirti asmenybei ugdyti. Deja, po ilgų ieškojimų nieko panašaus neradau. Tada pagalvojau, kad tokią užrašų knygutę, kuri man būtų artima, galiu susikurti ir pati.
Kiekvieną rytą ir vakarą savo „Dėkingumo žurnale“ rašiau visus pozityvius dalykus: dėkojau sau už sutiktą naują žmogų, už gražią dieną, tokiu būdu sąmoningai formuodama savo pozityvų požiūrį. Laikui bėgant pastebėjau, kad aš tampu laimingesnė, vis daugiau šypsausi. Tą pamatė ir aplinkiniai. Tuomet nusprendžiau savo sukurtą žurnalą parodyti ir draugėms. Jų reakcija buvo tokia, kad klausimų, ar jis turi išvysti dienos šviesą, nebeliko.
Lina, kokia šiuo metu yra pati didžiausia tavo svajonė?
Noriu, kad mano sukurti žurnalai padėtų milijonui žmonių pasaulyje tapti sėkmingiems, dėkingiems ir laimingiems. Nors šį procesą dar tik įpusėjau, džiaugiuosi kiekviena maža pergale – po truputį didėjančiu laimingų, dėkingų ir sėkmingų žmonių ratu.
Esu laiminga, kad žurnalai kasdien naujus namus suranda ne tik Lietuvoje, bet ir Anglijoje, Estijoje, Danijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje, Amerikoje ir Kinijoje. Ir tai tikrai ne pabaiga, nes mano užmojai išties dideli. Galbūt jie tokie todėl, kad neretai sulaukiu iš nepažįstamų žmonių žinučių, kaip žurnalai pakeitė jų gyvenimus – jie tapo laimingesni, labiau savimi patenkinti. Tai mano varomoji jėga ir mano asmeninė pergalė.