Kaip viską suspėti, kai paroje tik 24 valandos?

Moters nuostaba / Vida Press nuotr.
Moters nuostaba / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-10-11 18:55
AA

Jei kartais pasvajojate, kaip būtų nuostabu, jei para turėtų dar bent valandą arba pakaktų miegoti dvigubai trumpiau – tada tai jau tikrai spėtumėte įveikti visus nesibaigiančius darbus – šie patarimai skirti jums.

Stebuklingo būdo prailginti parą dar niekas nesugalvojo, bet jei tai ir pavyktų padaryti, tikėtina, kad pradėtume skųstis, iš kur gauti ne vieną, o dvi ar tris papildomas valandas.

Todėl kur kas prasmingiau nuo neįgyvendinamų svajonių persikelti arčiau proziškos realybės ir bandyti ją keisti.

Kur kas prasmingiau nuo neįgyvendinamų svajonių persikelti arčiau proziškos realybės ir bandyti ją keisti.

1. Planuokite darbus. Kartais žmonės mano, kad dienotvarkės laikytis turi tik politikai ar verslininkai, kad nevėluotų į susitikimus. Tačiau laiko planavimas yra svarbus visiems, kurie nori, kad darbai būtų atlikti laiku ir užtektų laiko poilsiui bei bendravimui su šeima.

Daugelis moterų į savo darbotvarkę neįtraukia buities darbų – neva jie ir taip neišvengiami, todėl vos tik grįžusios namo puola gaminti valgį, valyti dulkes, lyginti drabužius. Tačiau jei drabužių lyginimui numatysite, pavyzdžiui, ketvirtadienio vakarą, o namų tvarkymui – šeštadienio rytą, vadinasi, atsiras ir laisvas vakaras knygos skaitymui ar žaidimams su vaikais. Visi buities rūpesčiai ir maisto pirkimas prekybos centre – tokie pat rimti darbai, kaip ir ataskaitos rengimas, todėl jie irgi įtrauktini į darbo kalendorių!

2. Ilsėkitės. Net ir darbo diena turi savo darbo ir poilsio ritmą. Pietų pertrauka, kavos pertraukėlės yra skirtos būtent tam, kad darbuotojai atsikvėptų ir būtų produktyvesni.

Jei pietaujate akis įsmeigusi į kompiuterį, o 10 minučių pokalbis su kolege apie jos atostogas jums atrodo laiko gaišatis – nes juk ir taip niekur nespėjate, tikėtina, kad būtent toks požiūris ir yra pagrindinis trikdis, neleidžiantis dirbti efektyviai. Nervingi, skubantys ir pavargę žmonės sunkiau susikaupia, daro daugiau klaidų. Todėl jie dažniau pluša viršvalandžius ar savaitgalį. O tada jau laikas tikrai „ištirpsta“.

3. Susigrąžinkite rutiną! Jei per atostogas mėgavotės ilgais vakarais ir miegojote, kiek širdis geidžia, tai pradėjusios dirbti būtinai apibrėžkite miego ribas.

Jei turite anksti keltis, vadinasi, ir miegoti eikite anksčiau – nesvarbu, kad po pusvalandžio rodys mėgiamą filmą – įrašą galėsite pažiūrėti ir vėliau. Nors žodis rutina šiuolaikinio žmogaus sąmonėje prilygsta keiksmažodžiui, tačiau būtent ji padeda sėkmingai susidoroti su kasdieniais darbais. Nes jūs žinote, kiek laiko trunka kelionė į darbą, kada einate miegoti ir kada keliatės. O tai padeda planuoti laiką. Beje, rutina tapę darbai atliekami daug greičiau ir geriau.

4. Judėkite! Judėjimas gryname ore daugeliui miestiečių atrodo kaip nepasiekiama prabanga, geriausiu atveju – savaitgalio pramoga. Tačiau fizinis aktyvumas aktyvina mūsų kraujotaką, smegenys geriau aprūpinamos deguonimi, todėl geriau jaučiamės, būname kūrybingesni ir geresnės nuotaikos. Taip pat tampame atsparesni stresui ir ligoms.

Kaip „išplėšti“ laiko? Galbūt galite keliauti į darbą pėsčiomis? Arba per pietų pertrauką išeiti pasivaikščioti? Arba sportuoti kiekvieną savaitgalį? Įvertinkite įvairias savo gyvenimo aplinkybes.

5. Pasitikėkite kitais. Kartais moterys daugybę darbų „užsikrauna“ sau ant galvos tik todėl, kad nepasitiki kitais – neva vaikai dar per maži, vyras – nemoka. Galbūt iš tiesų, pirmą kartą sūnus ar dukra prisvilins keptuvę ir virtuvėje padarys netvarką, tačiau jei būsite kantri ir jiems aiškinsite, kaip atlikti darbus, užuot vadovavusis logika „aš galiu greičiau ir geriau“, po kiek laiko turėsite puikių pagalbininkų.

Ši taisyklė galioja ir darbe, ypač jei užimate vadovaujančias pareigas. Jūsų užduotis tinkamai paskirstyti darbus, o ne juos nudirbti.

6. Įvardykite prioritetus. Ar tikrai privalote viską atlikti, ką užsibrėžiate? Paklauskite savęs, kodėl keliate sau būtent tokius tikslus. Tada pagalvokite, ar pati sau skiriate protingus terminus užduotims atlikti?

Jei esate dirbanti, vaikus auginanti moteris, normalu, kad jūsų namai ne tokie tvarkingi kaip senyvos kaimynės, kurios visas laisvalaikis sukasi apie dulkių valymą ir gėlių priežiūrą. Negalite būti vienu metu keliose vietose. Vadinasi, kažkuri gyvenimo sritis šiuo metu jums turėtų būti mažiau svarbi. Auginate mažylį? Į karjeros traukinį spėsite kiek vėliau. Dabar susikoncentruokite į šią veiklą. Vaikas prašo paskaityti knygelę, o neplauti indai bado akis? Po 10 metų pamiršite buvusią netvarką, bet vaiko auklėjimo spragas lopyti teks.

Ir, savaime suprantama, kad svarbiau už sveikatą irgi nieko nėra. Todėl jei praleisite kokį nors triukšmingą vakarėlį, po metų kažin ar to gailėsitės, bet, neradusi laiko miegui, judėjimui ar profilaktinei sveikatos patikrai – tikrai taip.

7. Nelyginkite savęs su kitais. Ypač sunku šios rekomendacijos paisyti, jei nuo vaikystės buvote lyginama su broliu ar seserimi. Žinoma, konkurencija gyvenime neišvengiama, tačiau nepasiduokite pavydui ar norui žūtbūt prilygti kam nors. Juk kiekvienas turime savo silpnąsias ir stipriąsias puses. Atraskite savąją stiprybę. Juk puikių rezultatų pasiekiame tose srityse, kurios mums įdomios. Tada ir darbas rankose tirpsta.