Karalienei Elizabeth II priklausė viena didžiausių ir brangiausių papuošalų kolekcijų pasaulyje. Šios įspūdingos kolekcijos centre – net 50 nuostabaus grožio diademų. Kas nutiks su šiomis diademomis ir kam jos atiteks? Viskas priklauso nuo kelių dalykų.
Kai kurie karalienės Elizabeth II papuošalai – jos karūnos ir segės, taip pat skeptrai ir žiedai – vadinami Karūnos papuošalais. Šios brangenybės yra eksponuojamos Londono Taueryje, o jų pamatyti kasmet suplūsta 2.5 milijono turistų. Ši neįkainojama ceremonijoms skirtų daiktų kolekcija priklauso Karūnai, o ne vienam asmeniui, ir už ją atsakingas šalies monarchas, rašo nypost.com.
Kita dalis karalienės brangenybių priklauso Karališkajai kolekcijai. Joje laikoma daugybe meno kūrinių bei papuošalų – milijardus kainuojančių objektų. Kai kurie šioje kolekcijoje esantys neįkainojami objektai siekia dar Henriko VIII laikus.
- Karalienės Elizabeth II dukra princesė Anne: „Su mama praleidau paskutines jos valandas“
- Prie karalienės Elizabeth II karsto – neeilinis įvykis: nualpo gvardietis
- Britai atiduoda paskutinę pagarbą karalienei Elizabeth II: menėje prie karsto – ašaros
- Karalius Charlesas III po apsilankymo Velse dalyvaus „princų budynėse“ prie karalienės karsto
Karališkoji kolekcija padalinta į dvi dalis. Dalis šios kolekcijos priklauso monarchijai ir yra žinioje tuo metu valdančio monarcho. Kita dalis – karalienės Elizabeth II privati kolekcija. Ji daugiausia sudaryta iš papuošalų, kuriuos ji paveldėjo, gavo dovanų iš šeimos narių ar nusipirko. Daugelis žinomiausių karalienės diademų priklauso jos asmeninei kolekcijai – todėl teoriškai ji galėjo jas palikti tam, kam nori.
„Labai tikėtina, kad ji savo privačią kolekciją norėjo perduoti mylimiems žmonėms. Dalis kolekcijos pereis karaliui Charlesui III ir karalienei konsortei Camillai, o likusi dalis – Kate (Middleton – red. past.), todėl galiausiai neturėtų likti didelio kiekio neišsidalintų turtų“, – „New York Post“ sakė karališkosios šeimos ekspertas Joshas Romas.
Bėgant metams karalienė Elizabeth II savo diademas dažnai skolino karališkosios šeimos moterims įvairiomis progomis. 2011-aisais hercogienė Catherine Middleton savo vestuvėms pasipuošė Cartier Halo diadema, kurioje yra beveik 1000 deimantų.
Tuo metu Meghan Markle sužibėjo su karalienės Marijos Art Deco stiliaus Diamond Bandeau diadema – pastarąja iki tol niekas nesipuošė nuo pat XX a. 5 dešimtmečio.
Karalienės anūkė princesė Eugenie savo vestuvių metu 2018-aisiais dėvėjo Greville Emerald Kokoshnik diademą, kurią puošė rožės formos deimantai ir šeši smaragdai. Šią diademą 1942-aisiais paveldėjo Elizabeth II motina, tačiau iki šių vestuvių jokia karališkosios šeimos moteris jos nedėvėjo.
Eugenie sesuo Beatrice vestuvių metu dėvėjo karalienės Marijos diademą. Šiame papuošale – net 47 deimantai. Įdomu tai, kad tuo pačiu papuošalu puošėsi ir pati karalienė Elizabeth II per savo vestuves 1947-aisiais.
Tiesa, svarbu paminėti vieną dalyką – jei karališkosios šeimos nariai karalienės brangenybes paveldės pagal jos testamentą, jie privalės už juos sumokėti paveldėjimo mokestį Jungtinei Karalystei.
Primename, kad 97-uosius metus ėjusi Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II, ilgiausiai kada nors valdžiusi Britanijos monarchė, mirė rugsėjo 8-osios popietę Škotijoje.
Po daugiau nei 70 metų valdžiusios Elizabeth II mirties paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o naujuoju karaliumi tapo vyriausiasis velionės sūnus princas Charlesas, kuris dabar žinomas kaip Charlesas III.
Monarchas sūnų princą Williamą ir jo žmoną hercogienę Catherine paskelbė Velso princu ir princese, taip pat Kornvalio hercogais – abu šiuos titulus iki tol turėjo pats Charlesas III.