Karalienės Elizabeth II dukra princesė Anne: „Su mama praleidau paskutines jos valandas“

Karalienė Elizabeth II ir princesė Anne / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Karalienė Elizabeth II ir princesė Anne / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-14 08:21
AA

Mirus karalienei Elizabeth II, iškilmingo atsisveikinimo ir įvykių sūkuryje, karališkosios šeimos nariai vienas po kito dalijasi jautriais prisiminimais ir padėkomis monarchei. Savo jautrius žodžius skyrė ir princesė Anne, kuriai teko garbė su motina praleisti paskutines jos gyvenimo valandas.

Antradienio vakarą oficialiame feisbuko puslapyje princesė Anne pasidalijo atviru įrašu bei nuotrauka su anapilin iškeliavusia mama karaliene Elizabeth II.

Princesė Anne užsiminė, kad su mama praleido jos paskutines gyvenimo valandas bei sveikino brolį Charlesą III užėmus karaliaus sostą.

„Man teko laimė praleisti paskutines 24 savo brangiausios mamos gyvenimo valandas. Man buvo garbė ir privilegija lydėti ją paskutinėse kelionėse. Liudyti meilę ir pagarbą, kurią šiose kelionėse rodė tiek daug žmonių.

Princesė Anne, karalienė Elizabeth II ir Ronnaldas Russellas / „Scanpix“ ir Vida Press nuotr.


Visi dalijamės nepakartojamais prisiminimais. Dėkoju kiekvienam, kuris dalijasi mūsų netekties jausmu. Galbūt mums buvo priminta, kiek daug jos buvimo ir indėlio į mūsų nacionalinę tapatybę laikėme savaime suprantamu dalyku.

Taip pat esu be galo dėkinga už paramą ir supratimą, suteiktą mano brangiam broliui Charlesui, jam tapus karaliui.


Dėkoju savo motinai Karalienei“, – rašė princesė Anne.

Pirmadienį išplatintos ir Sasekso hercogo mintys, kuriomis princas Harry emocingai pagerbė savo mirusią močiutę karalienę Elizabeth II. Anūkas gyrė jos „protingus patarimus“ ir „užkrečiamą šypseną“ bei pavadino ją „kompasu“, kuriuo ji vadovavosi atsidavusi tarnystei ir pareigoms.

„Švęsdami mano močiutės, Jos Didenybės gyvenimą ir gedėdami dėl jos netekties, mes visi prisimename, kad ji daugeliui žmonių buvo tarnavimo ir pareigos kompasas. Ja žavėjosi ir gerbė visas pasaulis. Jos nepalaužiamas grakštumas ir orumas išliko per visą jos gyvenimą, o dabar tai tapo jos amžinu palikimu.

Pakartokime jos žodžius, kuriuos ji ištarė mirus jos vyrui princui Philipui – žodžius, kurie dabar gali mus visus paguosti: gyvenimas susideda iš pirmųjų susitikimų ir galutinių išsiskyrimų “, – viešame pareiškime rašė Princas Harry.

Princas Harry, karalienė Elžbieta II / „Scanpix“ nuotr.

Jis tęsė: „Močiute, nors šis galutinis išsiskyrimas mums kelia didelį liūdesį, esu amžinai dėkingas už visus mūsų pirmuosius susitikimus – nuo pirmųjų vaikystės prisiminimų iki tos akimirkos, kai pirmą kartą sutikote mano mylimą žmoną ir apkabinote savo mylimus anūkus.

Branginu akimirkas, praleistas kartu su tavimi, ir daugybę kitų ypatingų akimirkų. Jau dabar tavęs labai trūksta ne tik mums, bet ir visam pasauliui. O prisimindami pirmuosius susitikimus, dabar pagerbiame mano tėvą, tapusį karaliumi Charlesu III.

Ačiū už jūsų atsidavimą tarnystei. Ačiū už jūsų protingus patarimus. Ačiū už užkrečiančią šypseną. Mes taip pat šypsomės žinodami, kad jūs ir senelis dabar vėl susitikote ir abu kartu gyvenate taikoje.“

Jautria padėka vos kelias dienas po Elizabeth II mirties dalijosi ir naujasis sosto įpėdinis princas Williamas. Jis dėkojo už parodytą pavyzdį ir leidosi į prisiminimus.

„Ketvirtadienį pasaulis neteko išskirtinės lyderės, kurios atsidavimas šaliai, valdomoms teritorijoms ir Tautų sandraugai buvo absoliutus. Per ateinančias kelias dienas dar daug bus pasakyta apie jos istorinio valdymo laikotarpio reikšmę.

Aš, kita vertus, netekau močiutės. Nors ir gedžiu dėl jos netekties, kartu jaučiuosi ir nepaprastai dėkingas. Turėjau privilegiją semtis jos išminties ir palaikymo keturis dešimtmečius. Mano žmona dvidešimt metų turėjo jos palaikymą. Mano trys vaikai su ja galėjo praleisti atostogas ir sukurti prisiminimus, kurie jų širdyse išliks visą gyvenimą.

Ji buvo šalia visomis laimingiausiomis mano gyvenimo akimirkomis, taip pat ir sunkiausiais momentais. Žinojau, jog ši diena ateis, bet turės praeiti šiek tiek laiko, kad gyvenimas be Močiutės mano mintyse taptų realybe.

Dėkoju už kilnumą ir meilę, kurią ji parodė mano šeimai ir man. Taip pat nuo visos savo kartos esu dėkingas jai už pareigos ir orumo pavyzdį, kuris atėjo iš kitos epochos, bet kartu ir buvo artimas mums visiems.

Mano močiutė yra pasakiusi, kad gedulas yra kaina, kurią sumokame už meilę. Visas liūdesys, kurį jausime per ateinančias savaites parodys meilę, kurią jautėme savo išskirtinei karalienei. Gerbsiu jos atminimą remdamas savo tėvą karalių visais įmanomais būdais“, – rašoma princo Williamo pranešime.