Kaune atgimė S.Dariaus ir S.Girėno stadionas: tarp VIP svečių – A.Sabonis, Bosai ir Vėželiai

Daina Bosas ir Antanas Bosas, Arvydas Sabonis, Saulius Prūsaitis ir Iglė, Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė ir Donatas Vėželis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS
AA

Sekmadienį įvyko rekonstruoto S.Dariaus ir S.Girėno stadiono atidarymas. Renginyje – ne tik LFF taurės finalo varžybos, bet ir garsiausių šalies atlikėjų koncertas.

Žiūrovai į naują areną viliojami ne tik futbolu, bet ir stadiono atidarymo šou. Susirinkusiems koncertavo kone visas Lietuvos popscenos žvaigždynas.

Renginio atidarymo ceremonijoje Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sakė, kad „pagaliau išsipildė Dariaus ir Girėno svajonė ir Kaunas turi vienintelį Lietuvoje futbolo stadioną“.

„Lietuva, pasistačiusi šį stadioną Kauno asmenyje laimėjo didijį didijį prizą“, – kalbėjo jis.

Daugiatūkstantinę publiką pasveikino Marijonas Mikutavičius, Jovani, Justinas Jarutis, Jessica Shy, „The Roop“, Leon Somov, Saulius Prūsaitis ir Iglė, Vidas Bareikis, „8 kambarys“ bei „Ritmas kitaip“.

Į atidarymo renginį susirinko ir garsūs žmonės. Tarp jų – Arvydas Sabonis, Paulius Motiejūnas, Jūratė ir Česlovas Norvaišos, Daina ir Antanas Bosai, Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė ir Donatas Vėželis, Vladas Korsakovas ir daugelis kitų.

Dariaus ir Girėno stadiono atidarymas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Dariaus ir Girėno stadiono atidarymas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Šventė S.Dariaus ir S.Girėno stadione prasidėjo 17 valandą. Durys atveriamos likus 1,5 valandos iki šventės pradžios – 15.30 valandos.

Į stadiono atidarymo šventę Kauno miesto savivaldybė kvietė ir klaipėdiškius bei vilniečius, špilkuojančią reklamą tyčia nusipirkusi ant Šeškinės kalno sostinėje, kur jau 35 metus tęsiasi Nacionalinio stadiono statybos.

Kalbos sulaukė švilpimų

Trumpą mero kalbą lydėjo ir plojimai, ir švilpimas, tuo metu ceremonijoje Lietuvos futbolo federacijos generalinio sekretoriaus Edgaro Stankevičiaus pasisakymą stadione susirinkusių futbolo gerbėjų švilpimas trikdė jam dar kalbant.

„Tai istorinė vieta, nes būtent čia prieš šimtą metų įvyko pirmosios oficialios Lietuvos futbolo rungtynės, būtent šiame mieste, Kaune, ne bet kur kitur. Iš tikrųjų smagu, kada turime galimybę sveikintis su visais jumis būtent iš Kauno“, – sakė jis.

„Tikiu, kad ir kiti miestai paseks šiuo pavyzdžiu ir turėsime ne vieną ir ne du tarptautinės kategorijos stadionus, kuriuose galės mūsų šalies nacionalinė rinktinė susitikti“, – kalbėjo E.Stankevičius.

Lietuvos futbolo federacija pastaraisiais metais sulaukia kritikos dėl prastų rinktinės sportinių pasiekimų ir dalies funkcionierių ryšių su nusikalstamu pasauliu.

Kauno meras ir vienas iš „Vičiūnų grupės“ savininkų V.Matijošaitis kritikuojamas dėl to, kad Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, toliau vysto verslą Rusijoje. Grupė jau anksčiau pranešė verslą parduosianti, tačiau praėjusią savaitę meras teigė, kad procesas vyksta lėčiau, nei norėtųsi.

Po rungtynių – apdovanojimai ir fejerverkai

Dariaus ir Girėno stadiono atidarymo koncertas / Kauno savivaldybės nuotr.

Stadiono rangovo „Autokaustos“ vadovas Juozas Kriaučiūnas perdavė simbolinį raktą V.Matijošaičiui, stadioną pašventino Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.

Toliau renginys tęsiamas LFF finalo rungtynėmis tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Kauno rajono „Hegelmann“ bei laimėtojų apdovanojimai.

Stipriausias Lietuvos futbolo klubas per pratęsimą laimėjo rezultatu 2:1 prieš „Hegelmann Litauen“.

Po jų vyko šou su Lietuvos atlikėjais ir fejerverkais.

Atidarymo akimirkos:

Dariaus ir Girėno stadiono atidarymas Kaune (105 nuotr.)
+99

Visi įsigiję bilietą į atidarymo renginį viešuoju transportu galėjo vykti nemokamai, savivaldybė ragino automobilius palikti namuose.

Galutinė stadiono kaina siekia apie 43 mln. eurų – tai apie 10 mln. eurų brangiau lyginant su pradiniu pasiūlymu.

Rekonstrukcija truko ketverius metus

Stadiono rekonstrukciją 2018 metais pradėjo Turkijos bendrovė „Kayi Construction“, tačiau 2020 metų sausį sutartį su rangovu savivaldybė nutraukė, nes šis nesilaikė įsipareigojimų.

Nutraukus sutartį su turkais, darbus perėmė Kauno statybų ir kelių tiesimo bendrovė „Autokausta“.

Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidėjo iki 15 tūkst., o visos tribūnos uždengtos stogu.

Stadionas atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus.

Jame įrengta šildoma žolės danga, kas leis mėnesiu pratęsti jos eksploatacijos sezoną.

Pasak savivaldybės, stadiono statybai nuo pamatų prireikė 11 tūkst. kubinių metrų monolitinio gelžbetonio, 3,5 tūkst. kubinių metrų surenkamų gelžbetonio gaminių ir apie 1,5 tūkst. tonų metalo konstrukcijų.

Po hibridine žalia išvedžiota 33 kilometrai šildymo vamzdelių.

Per koncertus stadionas talpins dukart didesnę publiką – iki 30 tūkst. žmonių.

Pirmąsias oficialias rungtynes Dariaus ir Girėno stadione stebės UEFA inspektorius, pateiksiantis savo galutinę išvadą dėl 4-os kategorijos suteikimo.

LFF taurės finalas Dariaus ir Girėno stadione (77 nuotr.)
+71
Skaitykite daugiau