Kaune – neįprastas Lietuvai svarbios sukakties minėjimas: žinomi svečiai tapo rekordo liudininkais

Žinomi kauniečiai šventė Lietuvos vardo sukaktį / Erlendo Bartulio nuot.
Žinomi kauniečiai šventė Lietuvos vardo sukaktį / Erlendo Bartulio nuot.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-05-10 12:00
AA

1015 metų – prieš tiek laiko Lietuva pirmą kartą buvo paminėta rašytiniuose šaltiniuose. Šią svarbią datą įamžinti grilių entuziastai nutarė neįprastai – vienu metu iškepdami rekordinį, sukakties skaičių simbolizuojantį, dešrelių kiekį. Įvykio liudininkais tapo būrys šiai progai neabejingų žinomų žmonių.

Mini ne tik scenoje

„Visos lietuviškos šventės man yra svarbios, o aš, kaip dainininkas, dažniausiai jas miniu scenoje – dainuodamas vienas arba su choru. Ir taip nuo vaikystės. Manau, kad kiekvienas pilietiškas lietuvis švenčia Lietuvos nepriklausomybės dieną, Europos dieną. Na, ir aišku kaip be mūsų Joninių, Mindauginių ir kitų smagių lietuviškų krikščioniškų švenčių šventimo. Dažniausiai per šias, vasarines, progas susirenkame namuose – bendraujame, ilsimės, smagiai ką nors griliname. Tiesą pasakius aš nesu tas, kuris stovi prie grilio, tad, mieliausiai valgau mamos arba brolio gamintus burgerius“, – pasakoja grupės „T3“ narys, „Lietuvos balsas. Kartos“ finalininkas Ignas Novikovas.

Valstybinės šventės itin reikšmingos yra ir dainininkėms Giulijai bei Monikai Falcon.

Lietuvos vardo sukakties minėjimas Kaune / Erlendo Bartulio nuot.

„Džiaugiuosi, kad mano šalis laisva ir drąsiai galima didžiuotis Lietuva. Visose pasaulio scenose atstovauju savo tėvynę – man tai labai svarbu“, – sako Monika.

Ji patikina – meilė tėvynei jai išugdė šeima.

Tvirtus meilės pagrindus Lietuvai savo gimtuosiuose namuose įgijo ir televizijos laidos vedėjas Tomas Grigaitis.

Žinomi kauniečiai šventė Lietuvos vardo sukaktį (87 nuotr.)
+81

„Valstybinės šventės dažniausiai primena tai, kas suformavo mūsų likimą. O aš, gimęs jau nepriklausomoje Lietuvoje, visada jaučiu didžiulę pagarbą ir mintimis padėkoju tiems, kurių dėka esame laisvi“, – sako pašnekovas.

Jo namuose valstybinių švenčių reikšmė visada yra didelė.

Lietuvos vardo sukakties minėjimas Kaune / Erlendo Bartulio nuot.

„Pasipuošiame namus temine atributika, deriname maisto spalvinę gamą, tai atsispindi ir mūsų aprangose. Kviečiamės draugus į svečius ar, gavę kvietimą, vykstame pas juos. Mūsų artimųjų ratas taip pat, kaip ir mes, geriausias metų šventes švenčia iš širdies“, – pasakoja T. Grigaitis, kaip ir kiti pašnekovai, dalyvavęs griliai.lt surengtame Lietuvos vardo paminėjimo šventėje bei rekordo siekime.

Neįprastas sprendimas

T.Grigaitis neabejoja, jog būtent taip, neįprastai, prisiminta valstybei itin svarbi proga bei paskelbta naujo grilinimo sezono pradžia, atkreips visuomenės dėmesį bei dar kartą paskatins patriotinius jausmus.

„Valstybines šventes minime ir scenoje, ir su šeima. Mums svarbu pabūti kartu, aptarti, kuo svarbi sukaktis, kiek ji mums daug davė“, – sako grupės „16 Hz“ narys Robertas Jucevičius.

Lietuvos vardo sukakties minėjimas Kaune / Erlendo Bartulio nuot.

Kad valstybinės šventės yra puiki proga susitikti su bičiuliais ir prisiminti, ką per kasdieninius darbus dažnai tiesiog pamirštame ar priimame kaip savaime suprantamus dalykus, sako ir iliuzionistas Modestas Petrikas.

„Koks džiaugsmas yra gyventi, kurti Lietuvoje ir būti laisviems“, – neabejoja pašnekovas.

Idėja vienu metu užkurti 52 COBB kepsnines bei kepti 1015 dešrelių priklauso vienam iš griliai.lt įkūrėjų Mindaugui Kalvaičiui.

Lietuvos vardo sukakties minėjimas Kaune / Erlendo Bartulio nuot.

„Griliavimo entuziastai, mėgėjai, profesionalūs šefai ir, žinoma, kiekvienas norintis, turėjo galimybę drauge siekti šio unikalaus rekordo ant specialiai tam paruoštų kepsninių, sustatytų taip, kad jos atvaizduotų skaičių 1015 – laiką, prieš kurį Lietuva pirmą kartą paminėta Kvedlinburgo metraštyje“, – pasakoja sumanymo autorius.

Ne vienerius metus į grilinimo paslaptis pasinėręs M.Kalvaitis patikino – šįsyk jam pavyko sujungti du jam svarbius dalykus: meilę Tėvynei bei maistui.