Kiek kilogramų sveika numesti per mėnesį? Mažų, bet efektyvių pokyčių scenarijus

Kalorijų skaičiavimas / Fotolia nuotr.
Kalorijų skaičiavimas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-07-20 13:41
AA

Lieknėjimas – tai tikras mokslas, kadangi reikia žinoti, ką valgyti, kas su kuo dera, o kokių produktų griežtai vengti. Tačiau šalia šių žinių patartina ir nepersistengti, kad greitai krentantys kilogramai nepakenktų sveikatai.

Kaip rašoma womenshealthmag.com ir prevention.com, visi trokštame, kad nereikalingi kilogramai kristų kuo greičiau ir jų liktų kuo mažiau. Tačiau, kaip pabrėžia specialistė, knygos „The Cheater's Diet“ autorė Marissa Lipert, iš tikrųjų per mėnesį sveika numesti 1,8–3,6 kg ir geriau šio skaičiaus neviršyti, kad pavyktų išlaikyti norimą svorį. Juk kai kilogramai sugrįžta, dažniausiai prisideda dar ir daugiau svorio nei buvo.

Ji pataria būti itin atsargiems su dietomis, kurios siūlo numesti 15 kilogramų per mėnesį, kadangi iš tikrųjų tokios tik drastiškai apriboja suvartojamų kilokalorijų kiekį ir itin kenkia visam organizmui: „Jūsų medžiagų apykaita tik dar labiau sulėtėja, o organizmas negauna reikalingų medžiagų, kad galėtų normaliai funkcionuoti“, – tikina M.Lipert, kuri siūlo suvartoti bent 1200 kcal per parą ir jokiu būdu ne mažiau.

Ji taip pat sako, kad kalorijų skaičiavimas nėra geras pasirinkimas, kadangi atima norą išties mėgautis maistu ir ilgainiui pradedamas jausti kaltės jausmas, kad suvartojama per daug: „Skaičiuojant kilokalorijas, iš tikrųjų labai sunku pasiekti ilgalaikių svorio pokyčių“, – mano M.Lipert.

Maži pokyčiai – dideli rezultatai

Specialistė siūlo ryžtis mažiems pokyčiams, kadangi pradėję nuo griežtų sankcijų savo mitybai, pritrūksite motyvacijos tęsti tai, kam pasiryžote. Be to, daugelis mokslinių tyrimų patvirtina, jog maži pokyčiai duoda kur kas daugiau realios naudos nei tradicinės dietos. Štai kokius pokyčius galite išmėginti:

1. Kasdien atsisakę gazuoto saldaus gėrimo sutaupysite iki 4200 kcal per mėnesį ir galite numesti 500 g. Dažniausiai viena skardinė tokio gėrimo turi 140 kcal ir net 39 g cukraus (15 šaukštelių).

2. Jeigu pakeisite stiklinę apelsinų sulčių paprasčiausiu apelsinu, numesite apie 250 g per mėnesį ir sutaupysite daugiau kaip 1400 kcal.

3. Jeigu pažabosite kassavaitinę ledų maniją, galėsite sutaupyti iki 4800 kcal ir per mėnesį numesti 500 g.

TAIP PAT SKAITYKITE: 8 paprasti įgūdžiai, pagerinsiantys jūsų gyvenimą

4. Atsisakę plaktos grietinėlės kavoje, džiaugsitės 500 g lengvesniu kūnu. O ir kalorijų sutaupysite iki 3300 kcal.

5. Alkoholis taip pat turi kilokalorijų – visiškai jo atsisakę džiaugsitės išties puikia savijauta, o jeigu sumažinsite suvartojamą kiekį nuo to taps tik geriau.

6. Bent kartą per savaitę atsisakę mėsos galite numesti 250 g svorio. Taip pat – sutaupyti iki 1692 kcal.

7. Duonos sumažinimas tai pat prisidės prie jūsų gerovės. Galite sutaupyti iki 1680 kcal atsisakydami jos bent kartą per savaitę.

8. Salotų padažas gali būti net labai kaloringas, todėl, tarkime, vietoj 2 valg. š. alyvuogių aliejaus pasirinkę 1 valg. š., sutaupysite 3600 kcal per mėnesį.

Šie paprasti pokyčiai gali įsivyrauti juos pritaikant savo nuožiūra, tarkime, valgykite kepsnį be padažo ir jį skanaukite tik su daržovėmis, duona skani ir be sviesto, o salotoms pagardinti tiks ir citrinų sultys su žolelėmis. Kiekviename valgyje galite sutaupyti, todėl pabandykite ir stebėkite rezultatus – pamatysite, jie jūsų tikrai nenuvils.