Metate svorį? Šių klaidų nedarykite

Sveika mityba. / Fotolia nuotr.
Sveika mityba. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Dažniausiai nereikalingi kilogramai atsiranda nepastebimai. Tik užlipę ant svarstyklių suvokiame, kad svoris nėra toks, kokio norime. Neretai svajojame svorio numesti greitai ir be didelių pastangų. Tačiau dažnas, mesdamas svorį, yra linkęs daryti klaidų.

Specialistai vis kartoja, kad norinti lieknėti, svarbiausia subalansuoti savo mitybą ir parinkti tinkamą fizinį krūvį. Jokiais būdais svorio metimas neturi kenkti jūsų sveikatai, todėl reikėtų atsisakyti būdų, kurie tariamai padės greitai ir efektyviai numesti svorio.

Jei nusprendžiate laikytis dietos, bet prieš tai nesusikuriate savo veiksmų plano, nieko gero nelaukite.

Turėkite planą

Jei nusprendžiate laikytis dietos, bet prieš tai nesusikuriate savo veiksmų plano (nepasidomite sveikos mitybos principais, nepasikonsultuojate su sporto treneriu, kuris sudaryti jums programą, nenusprendžiate, kokio rezultato norite pasiekti ir pan.), o imatės padrikų veiksmų, nieko gero nelaukite. Būtina surinkti informaciją ir viską susidėlioti į savo vietas. Jei norite numesti svorio, turite tai daryti atsakingai.

Nesitikėkite greito rezultato

Be abejo, visos nori sulieknėti greitai, tačiau specialistai kaskart kartoja, kad tai nei sveika nei naudinga, o dar ir pavojinga. Jei pradėsite greitai mesti svorį, organizmas pradės priešintis šiam procesui, kaups riebalus. Tad vos tik atleisite vadeles, prarastas svoris vėl sugrįš. Kai netenkama daug svorio, organizmas nespėja prisiderinti, todėl galite pakenkti savo sveikatai: kepenims, kraujotakos sistemai ir pan. Gydytojų mano, kad normalus lieknėjimo greitis – ne daugiau kaip 5 proc. nuo pradinio svorio.

Svorio metimo planas
Svorio metimo planas / Fotolia nuotr.

Nealinkite savęs treniruotėmis

Jei niekada nesportavote ir sumanėte numesti svorio, tik nesiimkite alinančių treniruočių. Sportas neturi būti našta ir tai turi vykti iš lėto. Pavyzdžiui, pradėkite nuo ilgesnių pasivaikščiojimų, galbūt pradėkite lankyti baseiną, aerobiką ar jogą. Kai pamatysite, kad svoris pradeda mažėti, galite lėtai didinti tempus. Protingiausia laikytis trenerio nurodymų, rinktis tokį sportą, kuriuo galite užsiimti reguliariai.

Nesilaikykite itin populiarių dietų

Atminkite, kad kiekvieno žmogaus organizmas unikalus ir tai, kas tinka jūsų draugei, nereiškia, kad tiks ir jums. Tad vertėtų atsilaikyti prieš dietas, kurios šiuo metu yra „ant bangos“. Taip pat venkite laikyti dietų, kurios yra ypač reklamuojamos ir teigiama, kad tokių laikantis svoris krenta neįtikėtinai greitai. Tačiau neretai tai tėra tik apgaulingas triukas. Dažnai tokios dietos griežtai riboja mitybos racioną, o dėl jų organizmas negauna būtinų maistinių medžiagų. Tai, žinoma, trikdo sveikatą. Svarbiausia yra pajusti savo organizmą, įsiklausyti į jį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Asmeninė trenerė: „Šortukus gali nešioti ir 40-metės“

Stebuklingų būdų nėra

Jei norite numesti svorio, tik nesusigundykite „stebuklingais“ jos metimo būdais, kai pačiam žmogui nereikia nieko daryti, nereikia įdėti jokių pastangų. Suvalgę keturlapį dobilą ar pamoję stebuklinga burtų lazdele, tikrai nesulauksite norimo rezultato.

Patys savaime veikiantys treniruokliai, kodavimas, arbatos, kurios padeda numesti svorio per trumpą laiką ir kiti panašūs lieknėjimo metodai tikrai nepadės pasiekti tokio rezultato, kurį pasiektumėte keletą mėnesių sportavę ir sveikai maitinęsi. Net jei pasieksite kokio nors rezultato, jis nebus ilgalaikis. Be to, panašūs metodai neretai būna žalingi sveikatai. Geriau išvengti tokios klaidos ir suprasti, kad ilgalaikį ir tikrai džiuginantį rezultatą galima pasiekti tik sunkiu ir nuolatiniu darbu.

Neprisivalgykite po treniruotės

Viena didžiausių klaidų yra manyti, kad pasportavus galima prisivalgyti, kiek širdis geidžia. Neva, reikia atgauti jėgas. Tačiau pravartu atminti, kad jei po treniruotės leidote sušlamšti sau šokoladinį batonėlį, jūsų sunkus darbas nuėjo perniek – sudegintų kalorijų kiekis vėl grąžintas. Tad po treniruotės nepulkite valgyti visko iš eilės. Kad ir kokie alkani būtumėte, stenkitės vartoti sveiką, subalansuotą maistą.

Negrįžkite prie senų mitybos įpročių

Kai nusprendžiate pradėti laikytis dietos ir įsivaizduojate, kad tai yra laikina, labai klystate. Jei manote, kad savaitę valgę tik salotas po to vėl galite kimšti viską, kas papuola, tai yra prastas sumanymas. Toks mąstymas tik kenkia jums patiems. Turite suprasti, kad toks pasiryžimas negali būti vienkartinius, nes pasieksite tik vienkartinių rezultatų. Aišku, kartais norisi pasilepinti pyragėliu, tačiau kitą dieną turėtumėte arba šiek tiek daugiau pasportuoti, arba atsisakyti papildomo gardumyno.

Stebėkite savo svorį

Jei pasiryžote mesti svorį, turite jį nuolat stebėti. Nusipirkite svarstykles, kurios rodytų ne tik jūsų kūno masės kilogramus, bet ir kitus organizmo parametrus. Juk jūs tikrai žinote, kada persivalgote, o kada išgeriate per mažai vandens. Nuolatinis svėrimasis motyvuos ir padės matyti tikrąją situaciją, tad svarstyklių nereikia bijoti – jos ne baubas, o tik priemonė, parodanti ir jūsų pastangų rezultatus, ir „paslydimų“ pasekmes.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 pratimai, padėsiantys padailinti sėdmenis