Koks dienos režimas palankiausias sveikatai?
Ar žinote, ką kokiu paros metu geriausia daryti, kad organizmui tai būtų maksimaliai naudinga? Nes vienas laikas labiau tinkamas fizinei veiklai, o kitu geriau pailsėti ar imtis protinės veiklos. Žinodami kūno poreikius, gerokai lengviau tvarkysite savo gyvenimą.
Jei atsibudote laiku tarp 6 ir 7 val., pirmiausia išgerkite stiklinę vandens, nes šiuo metu prabunda ir žarnynas, tad vanduo pagerina jo veiklą. Be to, viena prastos savijautos priežasčių rytais gali būti ta, kad organizmui stinga vandens. Šios ryto valandos labai palankios ir kitoms vandens procedūroms, tai yra dušui, kuris išvaikys visus miegus, ypač jeigu bus kontrastinis, ir pagerins odos būklę.
Nuo 7 val. ryto pagreitėja ir kraujotaka, tad tai laikas, naudingas įvairioms kosmetikos priemonėms, pavyzdžiui, kremui tepti.
7–8 val. ryto yra puikus laikas pusryčiauti, nes skrandis jau dirba visu pajėgumu, išskiriami fermentai maistui virškinti. Jei iki 9 val. nespėjote pavalgyti, geriau tą tokiu atveju daryti jau po 12 val., nes nuo 9 iki 11 val. skrandis ir kasa ilsisi, tad geriau leisti šiems organams pailsėti ir imtis kitokios veiklos. Taigi tokiu laiku darbe geriama kava su šokoladu ar kitokiais skanėstais tikrai nepadeda organizmui tapti sveikesniam ir geriau veikti. Negalite nebūti nevalgę? O gal vis dėlto labiau norite gerti nei valgyti? Pabandykite išgerti stiklinę vandens ar šiltos arbatos.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip prabusti be kavos? Tai įmanoma
Didžiausio darbingumo laikas trunka iki 12 val., tad iki šio meto vertėtų atlikti sunkiausias dienos užduotis. Tai metas protinei veiklai.
O štai tarp 12–14 val. darbingumas pamažu pradeda mažėti. Sakome, kad „galva prasčiau veikia“, apima nuovargis. Tačiau skrandis pradeda groti maršus, tad šiuo metu dažniausiai skubame pietauti. Ir tai tinkamas laikas valgyti, nes skrandis dirba visu pajėgumu.
Tačiau klystame, kai po pietų skubame virtis kavą ir palepinti save kokiu nors saldumynu. Tam laikas ateis apie 16 val., kuomet insulino kiekis paprastai organizme šiek tiek padidėja ir gali kur kas lengviau susidoroti su saldžiomis nuodėmėmis. Tačiau ir šiuo atveju reikėtų rinktis tai, kas organizmui palankiausia ir teikia daugiausia naudos. Tai juodasis šokoladas, kuriame yra nemažai naudingų medžiagų. O angliavandenių gavęs kūnas atgauna žvalumą ir su naujomis jėgomis galite dar valandą kitą imtis svarbių darbų. Iki 18 val. širdis, plaučiai dirba visa jėga, šiek tiek didėja kraujospūdis, todėl jaučiame jėgų antplūdį ir galime daug nuveikti.
TAIP PAT SKAITYKITE: 10 klausimų, kuriuos reikėtų užduoti sau kasdien
18–19 val. inkstų laikas, tad jei norite juos pastiprinti, gerkite bruknių, meškauogių ar spanguolių arbatos, apskritai vartokite daugiau skysčių. Taip pat šiuo laiku naudinga būtų pamankštinti raumenis. Nuo 19 val. inkstai ilsisi, tad gerti nebereikėtų, tačiau vakarienei pats metas. Nes tokiu laiku pavalgę pernelyg neapsunkinsite organizmo ir iki miego laiko maistas bus jau gerokai apvirškintas, o jei vakarienė buvo lengvesnė, nevalgėte mėsos, ilsėtis eisite ir visai lengvu skrandžiu. Beje, laikas iki 21 val. yra tinkamas ir informacijai priimti bei įsiminti. Tačiau po 22 val. nebereikėtų savęs varginti nei skaitymu, nei kitokia protine veikla – organizmas ruošiasi miegui, net jei to visiškai ir nenorime. Išsiskiriantis hormonas melatoninas silpnina tiek fizines, tiek protines galias, tad nereikėtų tam priešintis ir tokiu būdu silpninti organizmą.
Iki 23 val. vertėtų užmigti, nes tai padeda kepenims ir tulžies pūslei maksimaliai pailsėti, o kūnas atgauna per dieną prarastas jėgas.
Iki 5 val. ryto organizmo procesai būna sulėtėję, retesnis pulsas, žemesnė kūno temperatūra bei kraujospūdis, ilsisi ir nervų sistema. Kūrybingi žmonės teigia, kad ką nors genialaus gali sukurti tik naktį, ir tai nėra atsitiktinai, apie vidurnaktį geriausias užmigti laikas jau būna praėjęs, tad gerų minčių tikrai gali kilti, tačiau užmigti jau bus kur kas sunkiau, be to, taip sekinamos organizmo galios. O tinkamu laiku atlikdami tai, kas labiausiai palanku mūsų kūnui, būtume ir sveikesni, ir laimingesni.
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!