Kova dėl vietos „Eurovizijos“ pusfinalyje: pateko šeši dalyviai, lyderė – Ieva Zasimauskaitė

Antroji „Eurovizijos“ atranka / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.
Antroji „Eurovizijos“ atranka / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-01-15 20:50
AA

Šeštadienio vakarą televizijos eteryje nuskambėjo jau antroji „Pabandom iš naujo!“ laida, kurioje vienuolika dalyvių varžėsi dėl vietos didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. Po atrankos šeši atlikėjai keliauja tiesiai į pusfinalį, kuriame dėl bilieto į finalą susikaus su stipriausiais dalyviais. Likusiems penkiems su „Eurovizijos“ scena teko atsisveikinti.

Antroje atrankos į „Euroviziją“ laidoje varžėsi Viktorija Kajokaitė, Gabrielė Senkevičiūtė-Gabrea, „Clockwork Creep“, Emilija Katauskaitė, Justė Kraujelytė, Titas ir Benas, „Queens of Roses“, Cosmic Bride, „Justin 3“ feat. nanaart, „Moosu X“.

Į atrankas grįžo ir Ieva Zasimauskaitė, kuri 2018-aisiais pakerėjo Europą su daina „When we`re old“ ir „Eurovizijos“ finale užėmė 12-ąją vietą.

Antrosios „Eurovizijos“ atrankos bendri žiūrovų ir komisijos balai:

 1. Ieva Zasimauskaitė 12 balų
 2. Justė Kraujelytė 10 balų
 3. Titas ir Benas 8 balai
 4. „Queens of Roses“ 7 balai
 5. „Moosu X“ 6 balai
 6. Emilijana 5 balai
 7. „Clockwork Creep“ 4 balai
 8. „Justin 3“ feat. Nanaart 3 balai
 9. Gabrea 2 balai
 10. Viktorija Kajokaitė 1 balas
 11. Cosmic Bride 0 balų

Ievai Zasimauskaitei komisija skyrė daugiausiai balų, vienbalsiai negailėjo Ievai komplimentų ir išreiškė viltį pamatyti ją finale. „Ievos kūrinys tikrai turi daug šansų“, – sakė L.Somovas.

„Turbūt Lietuvoje nerasime žmogaus, kuris neturi kokios nors nuomonės apie Ievą. Ieva mums pažįstama, jau sava. Ji žino savo balsą, savo klausytoją. Buvo gražu, organiška, natūralu“, – po atlikėjos pasirodymo sakė I.Narkutė.

„Daina puiki, Ieva nesiblaško, turi savo skambesį. Pasirodymas puikus, ją labai sveikinu ir tikiuosi išvysti pusfinalyje“, – išvydęs kūrinį antrino ir V.Bikus.

Tuo tarpu žiūrovai Ievai skyrė trečiąją vietą, pirmą paskirdami Emilijanai, o antrąją – Justei Kraujelytei.

Žmonės.lt kvietė sudalyvauti apklausoje ir išreikšti simpatiją savo favoritui.

Praėjusį šeštadienį kelialapį į atrankos pusfinalį iškovojo Erica Jennings, Augustė Vedrickaitė, Urtė Šilagalytė, Joseph June, Mary Mo ir Elonas Pokanevič.

Kiekviename pusfinalyje pasirodys po devynis atlikėjus ir grupes, o į finalą, vyksiantį vasario 12 dieną, pateks aštuoni pretendentai atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje.

Antrojoje nacionalinės atrankos laidoje savo kūrinius pristatė:

Viktorija Kajokaitė su daina „Piece of Universe“

„Eurovizijos“ atranka atlikėjai – ne pirmas muzikinis projektas, kuriame dalyvauja – žiūrovai ją gali atsiminti iš „Lietuvos balso“ pasirodymų.

„Sukūriau dainą, kuri, mano manymu, yra tinkanti „Eurovizijai“, todėl atėjau pabandyti. Daina noriu įkvėpti žmones nebijoti daryti, matyti, jausti. Įdedu savo širdį ir tikiuosi, kad klausytojai tai pajus“, – sakė atlikėja.

Viktorija Kajokaitė / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Gabrielė Senkevičiūtė-Gabrea su daina „Make it Real“

„Lietuvos balso“ dalyvė Gabrielė Senkevičiūtė-Gabrea nusprendė savo jėgas išbandyti ir „Eurovizijos“ scenoje. Žiūrovų teismui atlikėja pristatė eurovizinę dainą „Make It Real“, kurią parašė kartu su dviem talentingais kūrėjais – Justu Kulikausku ir Aurimu Galveliu.

„Make It Real“ – suprantama kiekvienam, joje nėra jokių išvedžiojimų, ji skirta mylintiems ar pradedantiems kurti santykius. Kiekvieni nauji santykiai pilni jaudulio, „drugelių pilve“, nežinios, tikėjimo ir noro, kad tai kažkur nuvestų. Susitikę studijoje su Justu ir Aurimu ilgai ieškojome, kokio skambesio norime tokiai dainai, bet visi trys sutikome su idėja, kad tai turi būti šiuolaikiška ir ritminga. Manau, kad tai mums pavyko puikiai išpildyti“, – šypsosi Gabrea.

Gabrielė Senkevičiūtė-Gabrea / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

„Clockwork Creep“ su daina „Grow“

Ketveriukė laimę atrankoje bando klausytojų teismui pateikdami alternatyviojo metalo kūrinį. Grupė teigia tikinti, kad šis žanras „Eurovizijoje“ gali turėti pasisekimą.

„Atėjome šiek tiek sukelti triukšmo šioje scenoje“, – gerai nusiteikę sakė vaikinai.

Grupė teigė, kad jų daina yra apie tai, kad kaip bebūtų sunku, privalai turėti vilties, tikėti, kad esi stiprus, galingas ir išlipsi iš bet kokios duobės.

„Clockwork Creep“ / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Emilija Katauskaitė su daina „Illuminate“

Nuo paauglystės dainuojančios Emilijos Katauskaitės karjeroje gausu skirtingų projektų: gyvo garso koncertų, pasirodymų garsiausiuose šalies naktiniuose klubuose, integruotų kūrinių su muzikinėmis grupėmis, kurie suformavo tai, kas šiandien džiugina jos gerbėjus, tačiau pastaruoju metu ji visas savo kūrybines jėgas skyrė pasiruošimui „Eurovizijos“ atrankai.

Pasak atlikėjos, apsisprendimas dalyvauti šiame konkurse buvo ilgai brandintas. „Man ši daina žymi svarbų lūžį gyvenime, kuris atvedė ir iki „Eurovizijos“ atrankos. „Illuminate“ yra apie pandemijos laikotarpį, kuris man asmeniškai buvo labai sudėtingas, tačiau jau matosi šviesa tunelio gale ir tiesa, kad iš to sunkumo gimė stiprybė, savęs priėmimas, drąsa kurti kitaip“, – sako E.Katauskaitė.

Emilija Katauskaitė / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Justė Kraujelytė su daina „How to Get My Life Back“

Atlikėja ir dainų autorė Justė Kraujelytė, prieš metus pristačiusi solinį albumą „Therapy“, žengia dar vieną svarbų žingsnį savo muzikiniame kelyje – debiutuoja nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje ir dalinasi konkursui skirtu kūriniu „How to get my life back“.

Justė atskleidžia, jog kūrinio pavadinimas yra tarsi į paieškos laukelį vedamas klausimas „how to..?“ (liet. „kaip..?“). Deja, į klausimą „how to get my life back?“ (liet. „kaip susigrąžinti savo gyvenimą?) lengvo atsakymo ar „Youtube“ filmuko nėra. Anot dainininkės, visuomenės susiskaldymas, daugybės nuomonių buvimas ar privalėjimas turėti savąją, visiška nežinia bei baimė dėl ateities skatina nerimą ir tampo į visas puses.

„Eurovizijos“ dainų konkursas Justei buvo svarbus įvykis nuo pat vaikystės – net gimtadieniai su draugėmis vykdavo pagal „Eurovizijos“ tematiką. 2015 metais dainininkės svajonė išsipildė – kartu su Vaidu Baumila ir Monika Linkyte ji lipo į sceną Austrijoje vykusiame konkurse kaip pritariantysis vokalas.

Justė Kraujelytė / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Titas ir Benas su daina „Getting Through This“

Pusbrolių duetas Titas ir Benas grįžta į „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos sceną. Praėjusiais metais atlikėjams LRT televizijos projekte sekėsi puikiai – jie pasiekė finalą. Šiais metais duetas bando laimę su greitesne, ne tokia lyriška daina „Getting Through This“. 

„Norime, kad žiūrovai pamatytų, kad mes mėgaujamės šiuo pasirodymu. Atlikti šią dainą scenoje – tikras malonumas“, – sako muzikiniame projekte „X faktorius“ išgarsėję vaikinai.

Dainą „Eurovizijai“ Titui ir Benui parašė vienas geriausių Lietuvos prodiuserių Faustas Venckus ir atlikėjas, dainų autorius Audrius Petrauskas-Gebrasy. Tie patys kūrėjai parašė ir praėjusių metų kūrinį „No“.

Titas ir Benas / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Ieva Zasimauskaitė su daina „I`ll be There“

Ieva „Eurovizijoje“ ne naujokė: 2018-aisiais atlikėja atstovavo Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse ir pakerėjo Europą su daina „When we`re old“: finale užėmė 12-ąją vietą. 

„Šitą dainą parašiau po vos neįvykusios nelaimės. Prisėdau prie pianino ir gimė priedainis. Apie ką galvojau? Apie tai kaip kartais lieki visiškai vienas. Kai kuriame betkokius santykius įsivaizduojame, kad ar gera ar sunku, visada kažkas bus šalia ir mus supras. Bet kiek kartų esate pasijutę vieni prieš visą pasaulį? Vieni su savo skausmu? Vieni su savo priklausomybe? Vieni su depresija? Vieni su skirybomis? Viena motinystėje? Vieni santykiuose?

Kartais net neįmanoma paaiškinti to savo vidinio pasaulio kitam, bet vis tiek kuriame lūkesčius, kad kažkas mus išgelbės. Kažkas išgirs ir supras. Ir taip, yra toks žmogus, kuris gali mane išgelbėti. Kas? Aš pats. Aš pats pirmas turiu save išgirsti, paguosti, užjausti, stovėti už save, mylėti ir dėti tą pirmąjį žingsnį.
 
Ši daina yra malda. Malda Dievui ir Sau. Pažadas Sau. Kad šį kartą aš būsiu dėl savęs ir pagaliau pasitikėsiu savim. Pasitikėsiu, kad esu pakankamai stipri. Pakankamai stipri eiti pati pirma.
 
Šansas. Antras šansas, kurį tik mes patys galime sau duoti. Net ir 100 šansų. Svarbu niekada nesustoti. Niekada nepasiduoti. O tada.. prasideda stebuklai. Tik reikia patikėti ir pasitikėti“, – taip dainos idėją pristato Ieva.
Ieva Zasimauskaitė / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

„Queens of Roses“ su daina „Washing Machine“

Šiemet merginų grupė „Queens of Roses“ į Eurovizijos sceną žengia su drąsiu, žaismingu ir intriguojančiu kūriniu – „Washing Machine“ (liet. „Skalbimo Mašina“).

2017 metais grupė Eurovizijos atrankose dalyvavo su daina „Fisherman“, su kuria įveikė ne vieną atrankos etapą, o daina netgi tapo savotišku žvejų himnu.

Šiemet atlikėjos juokiasi, kad daina „Washing Mashine“ tiesioginės prasmės su skalbimo mašinomis neturi – paklaustos, apie ką ji, merginos atviros: „Tai daina apie nesusišnekėjimą. Kai lyg ir kalbame viena kalba, bet vienas kito jau nebesuprantame. O santykiuose būna visko – kol sutinki tikrąją meilę ne visada nueitas kelias būna toks lengvas – kartais įsimylime plevėsas, džiaugiamės paviršutiniškais santykiais, ir ne visada skaudančia širdimi juos nutraukiame. Šį kartą apie nesėkmingai susiklosčiusius santykius dainuojame su lengva ironija ir šypsena, kuri ir gyvenime į viską leidžia pažvelgti lengviau.“

„Queens of Roses“ / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Cosmic Bride su daina „The Devils Lives in Spain“

Atlikėja „Eurovizijos“ atrankų scenoje – ne naujokė: praėjusiais metais ji taip pat bandė sėkmę. Džiazo, šiuolaikinės klasikos ir avant-pop pasaulius savo dainose jungianti atlikėja Cosmic bride – Roterdame gyvenanti Natalija Chareckaja – pristato mitais apipintą 2022-ųjų „Eurovizijos“ atrankai skirtą kūrinį „The Devil lives in Spain“. Tai daina, kurioje neapsisprendžiama tarp noro pasiduoti viską apsemiančiai aistrai ir baimės prarasti save.

„Dainoje slypi asmeninė istorija, kuriai įkvėpimo sėmiausi senoviniame ispanų mite apie velnią, siūlanti jaunai merginai sandėrį mainais į jos sielą. Nusprendžiau, kad prieš kuriant tokią istoriją turiu sąžiningai įsigilinti į velnio personažą bei rasti ar sukurti sąsają su Ispanija. Tokiu būdu atradau senovinį mitą apie velnią iš Segovijos.

Pasak folklorinės legendos, jauna mergina pavargusi vaikščioti stačiomis miesto gatvėmis, tam, kad kiekvieną rytą pripildytų savo kibirą vandens, pateikė susitarimą velniui – mainais į jos sielą jis pastatys akveduką. Man tai panašu į nesenstančią prieštaravimų istoriją, kurią kiekvienas patiria savo gyvenime“, – teigia autorė.

Cosmic Bride / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

„Justin 3“ feat. nanaart su daina „Something that is Natural“

Dainininkas Justinas Stanislovaitis sujungė jėgas su atlikėja nanaart ir pristato kūrinį „Something that is Natural“.

„Manome, kad mūsų duetas su Liucija nuskambėtų labai įdomiai, todėl nusprendėme pabandyti. Daina yra apie meilę, o jei konkrečiau  – apie meilę sau“, – sakė duetas.

Komisija duetui negailėjo komplimentų už natūralų skambesį bei gerą energiją scenoje. I.Narkutė sakė klausydama pajutusi lengvumą ir patikėjusi, kad žmonės tai daro iš širdies, todėl dueto pasirodymas ją įtikinęs ir papirkęs.

„Justin 3“ feat. nanaart / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

„Moosu X“ su daina „Love that Hurts“

Žinomų Lietuvos prodiuserių duetas Justas Kulikauskas ir Aurimas Galvelis – „Moosu X“ klausytojų teismui prisistatė su kūriniu „Love that Hurts“.

„Atėjome su kūriniu apie meilę tiek sau, tiek kitiems, ir apie tai, kiek kiekvienas iš mūsų esame turėję gyvenime išgyvenimų ir kaip jie mus paliečia“, – atviravo atlikėjai.

„Moosu X“ / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Antrojoje „Pabandom iš naujo!“ laidoje dalyvių pasirodymus komentavo ir vertino LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, elektroninės muzikos kūrėjas, muzikos prodiuseris Leonas Somovas, kompozitorius, muzikos prodiuseris Vytautas Bikus ir atlikėja Ieva Narkutė.

Antroji „Eurovizijos“ atranka / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai galėjo skambindami arba siųsdami trumpąsias žinutes. Iš vieno mobilaus telefono numerio per vakarą buvo galima atiduoti daugiausia penkis balsus. Žiūrovų balsavimo rezultatai, kaip ir komisijos balai, paskelbti laidos pabaigoje. Už žiūrovų skambučius ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei.

Taip pat asociacija LATGA dainos nugalėtojos autoriui skirs 5000 eurų prizą. Autorių teises atstovaujančios asociacijos direktorė Laura Baškevičienė sako, kad finansinė paskata mūsų kūrėjams atveria platesnes galimybes pristatyti savo kūrybą.

„Džiaugiamės galėdami tęsti gražią partnerystę su nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos organizatore. Esame įsitikinę, kad šis bendradarbiavimas skatina autorius kurti dainas šiam daugybę žiūrovų prie ekranų sutraukiančiam konkursui. Linkime didžiausios sėkmės dėl pergalės kovojančių dainų autoriams, o finale tradiciškai apdovanosime dainos nugalėtojos autorius 5000 eurų dydžio piniginiu prizu“, – sako Asociacijos LATGA direktorė Laura Baškevičienė.

„Eurovizijos“ konkurse, kuris gegužės 10-14 dienomis vyks Italijos mieste Turine, susirungs 41 šalies atlikėjai. Tai – dviem valstybėmis daugiau nei praėjusių metų gegužę, kai „Eurovizija“ įvyko Roterdame. Po pertraukos į konkursą grįžo Armėnija ir Juodkalnija.

Fotogalerija:

Antroji 2022 m. nacionalinės „Eurovizijos“ atranka (50 nuotr.)
+44