Kūdikio lytis: kodėl nereikėtų jos išsiaiškinti

Nėščia moteris / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Didžiausia dilema, kankinanti nemažą dalį būsimų tėvų, yra klausimas, išsiaiškinti kūdikio lytį ar ne. Niekam ne paslaptis, kad laukiantis vaikelio, neišvengiamai išgirsite klausimą, kas gims – mergaitė ar berniukas. Draugai ir artimieji mėgins atspėti kūdikio lytį iš jūsų elgesio ar net pasitelks įvairius magiškus būdus jai nustatyti.

Šiame technologijų amžiuje, kai informaciją galima gauti vienu mygtuko paspaudimu, siurprizai gan retas dalykas. Taigi, kodėl nepasinaudojus proga ir nesuteikus vieno sau?

Galima sugalvoti daugybę priežasčių, kodėl turėtumėte išsiaiškinti būsimo vaikelio lytį. Viena jų – taip bus lengviau išrinkti vardą, jaučiamas stipresnis ryšys su kūdikiu. Nepaisant to, šįsyk atkreipsime dėmesį į privalumus, jei kūdikio lyties nežinote.

Tegul tai būna siurprizas

Šiame technologijų amžiuje, kai informaciją galima gauti vienu mygtuko paspaudimu, siurprizai gan retas dalykas. Taigi, kodėl nepasinaudojus proga ir nesuteikus vieno sau?

Vaikelio lytis yra vienas didžiausių gyvenimo siurprizų. Gerai pagalvokite, ar tikrai norite jį sugadinti bandydami išsiaiškinti, kas gims. Nežinant kūdikio lyties, vaikelio laukimas bus įdomus ir jaudinantis procesas, pilnas spėlionių. Kartu su artimaisiais ir draugais galėsite linksmai praleisti laiką, bandydami įvairiais, dažniausiai mokslu nepagrįstais, būdais išsiaiškinti kūdikio lytį.

Išvengsite nusivylimo, kylančio dėl kūdikio lyties

Nuo tos akimirkos, kai sužinojote, kad turėsite vaikelį, laikote sukryžiavę pirštus, tikėdamiesi, jog gims berniukas ar mergaitė. Nepaisant jūsų norų ir vilčių, ultragarso nuotrauka gali parodyti priešingą lytį. Didesnis ar mažesnis nusivylimas neišvengiamas. Jei gyvensite nežinodami, nusivylimas bus kur kas menkesnis. Pasaulį išvydęs mažasis žmogutis, laikomas jūsų rankose, tą akimirką bus kur kas svarbesnis negu jo lytis.

Atsikratysite lyčių stereotipų

Vos tik sužinosite ir paskelbsite visiems būsimo vaikelio lytį, vienokiu ar kitokiu būdu susidursite su lyčių stereotipais. Priklausomai nuo kūdikio lyties, artimieji ir draugai pradės dovanoti rožinių ar mėlynų atspalvių rūbelius, kurie užpildys visą spintą jums net nespėjus įžengti į gimdymo namus. Nežinodami kūdikio lyties iki pat paskutinės akimirkos, sulauksite įvairesnių, neutralių spalvų rūbelių. Jie tiks tiek mergaitei, tiek berniukui. Tas pats galioja ir kalbant apie žaislus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Magiškas motinos ir kūdikio ryšys

Mergaitė ar berniukas? / Shutterstock nuotr.

Išsiaiškinti kūdikio lytį nėra pagrindinis ultragarso tyrimo tikslas

Ultragarso tyrimas atliekamas dvidešimtą nėštumo savaitę. Paprastai jis pasitelkiamas nustatyti, ar kūdikio vystymasis yra normalus.

Šis tyrimas yra pakankamai ilgas procesas, kurio metu atliekami įvairūs matavimai ir patikrinami kūdikio organai. Būsimi tėvai dažnai pamiršta šio pagrindinio tyrimo ultragarsu tikslą ir visą savo dėmesį sutelkia į būsimo kūdikio lytį. Dėl to svarbu pastebėti, kad ne visuomet ultragarso tyrimo metu įmanoma nustatyti kūdikio lytį, ypač jei kūdikis yra sudėtingoje padėtyje. Taip pat toks nustatymas nėra visiškai tikslus, t. y., jo negalima užtikrinti šimtu procentų.

Nereikės taikstytis su netaktiškais komentarais nėštumo metu

Žinant kūdikio lytį, neretai tenka taikstytis su tokiais komentarais, kaip „Dar vienas berniukas? Nieko sau. Galiu lažintis, kad svajojote apie mergaitę“ arba „Ar po šio kūdikio bandysite susilaukti berniuko?“. Jei nežinosite, kokios lyties yra jūsų kūdikis, nėštumo metu išvengsite tokių savotiškų ir dažniausiai netaktiškų komentarų iš aplinkinių. Žinoma, visų komentarų nesustabdysite, bet juos bent šiek tiek sumažinsite. Jums teks mažiau nervintis ir bandyti prilaikyti liežuvį už dantų, kad nepasakytumėte, kur tokie komentatoriai turėtų eiti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokių taisyklių laikosi laimingos mamos?

Skaitykite daugiau