Kviečiame atsikvėpti su naujuoju žurnalo „Ji“ numeriu!
Ne už kalnų didžiosios metų šventės. Daugelis puikiai žinome, koks finansiškai nuostolingas lapkritis ir gruodis. Juk dovanų pirkimo metas! „Šį mėnesį man tikrai pakaks pinigų. Neišlaidausiu, atsidėsiu atostogoms ir nesiskolinsiu“, – žadame sau gavusios atlyginimą. Deja, po dviejų trijų savaičių pastebime, kad vos galą su galu suduriame. Lyg ir nieko nepirkome, bet pinigai kažkur dingo. Kad taip neatsitiktų, naujajame žurnalo „Ji“ numeryje rasite naudingų patarimų, kaip neskausmingai sutaupyti ir pasistengti, kad po eglute visi rastų išsvajotas dovanas.
Lašas po lašo ir akmenį pratašo – skelbia lietuvių liaudies patarlė. Dažniausiai šie žodžiai skamba optimistiškai: net ir žengdamas po mažą žingsnelį, galiausiai pasieksi tai, ko širdis geidžia. O kas, jei tas akmuo – mūsų finansai, o lašai – smulkios išlaidos?
Dažnai jų neįvertiname ir net deramai nesuvokiame, kiek žalos jos daro mūsų piniginei. Finansų ekspertai šias smulkias išlaidas vadina žalingais finansiniais įpročiais. Aptariame populiariausius. Apie tai skaitykite numerio temą „Kur dingsta pinigai?
Šįkart svečiuose – LSMU gastrointestinalinės ir minimaliai invazyvios chirurgijos sektoriaus vadovas prof. dr. Almantas Maleckas. Kalbėjomės daugeliui labai aktualia tema. Pasak pašnekovo, išsivysčiusiose šalyse nutukimas laikomas liga, o ne apsileidimu, valios stoka. Deja, pas mus vis dar gajus senamadiškas požiūris, kad tai asmeninė žmogaus problema. Kadangi trūksta finansavimo, skrandžio mažinimo operacijos kai kurie laukia kelerius metus. Plačiau apie tai – interviu „Nutukimo negalima vadinti apsileidimu“.
Reta jauna šeima, apsigyvenanti pas tėvus, tai daryti nusprendžia iš gero gyvenimo. Daugelį priimti tokį sprendimą paskatina finansinė situacija. Kaip sugyventi visiems viename bute, plačiau apie tai skaitykite straipsnį „Trys kartos po vienu stogu“.
Medicinai tobulėjant, apendicitas atrodo niekis. Sovietmečiu ši kirmėlinė atauga būdavo šalinama lengvu mostu, nes manyta, kad ji neatlieka jokios svarbios funkcijos. Kaip yra iš tiesų? Kodėl apendicitas ne visada iš karto atpažįstamas ir gali sukelti pavojų gyvybei, kokie taikomi gydymo būdai, skaitykite straipsnį „Apendicitas – apgaulinga liga“.
Ne tik denimo, bet ir klasikinio stiliaus mėgėjos kasdien gali vilkėti džinsinius apdarus. Rinktis tikrai yra iš ko: kelnės, sijonai, suknelės, švarkai, striukės, sarafanai ir pan. Be to, šįmet nemirtingasis denimas – ant bangos. Iš jo ne tik siuvami drabužiai, bet ir gaminami papuošalai, įvairiausi stilingi aksesuarai. Norinčioms neatsilikti nuo mados ir atrodyti stilingai – straipsnis „7 dienos su džinsais“.
Žmonės apie alavijų naudą žinojo jau prieš 5 tūkst. metų. Šis augalas turi daugiau kaip 200 aktyvių komponentų, įskaitant vitaminus, mineralus, fermentus bei riebalų rūgštis, ir yra naudojamas įvairiems vaistams gaminti. Siūlome namuose susimaišyti keletą veiksmingų produktų plaukams, kūnui ir veidui. Receptų ieškokite straipsnyje „Naminė kosmetika su alavijais“.
Vieni nugyvena gyvenimą besidžiaugdami sveika šypsena, kiti priversti dažnai varstyti odontologų kabinetų duris. Danties rovimas – nemaloni, bet kai kuriais atvejais neišvengiama procedūra. Kodėl, apie tai sužinosite atsivertę straipsnį „Kai prireikia rauti dantį“.
Jeigu patiems sunku pasirūpinti savimi, neturite, kas padėtų senatvėje, specialistai sako, kad yra išeitis – senelių globos namai. Tik į juos pakliūti gali ne visi norintieji – reikia atitikti tam tikrus kriterijus. Kokia tvarka, kur kreiptis, kiek kainuoja gyvenimas juose, skaitykite straipsnį „Senatvėje – globos namai“.
Na, o mėgstančioms gaminti ir kaskart šeimyną pradžiuginti vis nauju patiekalu, siūlome nepraleisti rubrikos „VIRTUVĖ / skanu ir greita“.
Sakoma, kad lietuvės puikios šeimininkės ir išvirtų sriubą net iš kirvio koto. Tačiau kartais pritrūkstame minčių, kokių ingredientų įmaišyti, be to, norėtume, kad vakarienė garuotų ant stalo jau po 20 minučių! Štai keletas labai įdomių, gardžių ir – svarbiausia – greitų sriubų receptų. Jų rasite straipsnyje „Greitai paruošiamos sriubos“.
Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo!
TAIP PAT SKAITYKITE: Natūralios kosmetikos gamintojos: „Atšalus orams, būtina pasirūpinti rankomis ir pėdomis“