L.Adomaitis klausytojams rengia „muzikinį desertą“: prie jo turo jungiasi D.Beinarytės choras

Linas Adomaitis ir Danguolė Beinarytė / Asmeninio albumo nuotr.
Linas Adomaitis ir Danguolė Beinarytė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-11-16 16:49
AA

Vienas žymiausių Lietuvos atlikėjų Linas Adomaitis atskleidė, kad prie jo gruodžio mėnesio turo „Šviesa spindės tamsoje“ prisijungs ne tik Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, bet ir dirigentės Danguolės Beinarytės vadovaujami choras bei vokalinė grupė, todėl žiūrovų arenose laukia tikras muzikinis desertas.

Gruodžio 22 dieną Klaipėdoje ir gruodžio 27 dieną Kaune scena su Linu Adomaičiu ir NIKO orkestru taip pat dalinsis KTU akademinis choras „Jaunystė“ bei A.Kačanausko muzikos mokyklos vokalinė grupė „Dangi“, tuo metu jų vadovė D.Beinarytė įsitikinusi, kad tai padės sukurti dar įspūdingesnę muzikinę patirtį žiūrovams.

„Su Linu esame seni bičiuliai nuo Juozo Naujalio meno mokyklos laikų. Choras tiesiog užpildo visą visumą Lino muzikoje, jis suteikia dainoms nuostabias emocijos, harmoniją, spalvas, o trykštanti energija užkuria klausytojus dar labiau kartu susijungti ir dainuoti kartu. Kol kartu muzikos vandenynuose vaikščiodami saulės pėdomis ir pajusime šviesą, spindinčią tamsoje – gyvenimas bus pilnas gražiausių spalvų“, – pozityvumo nestokojo D.Beinarytė.

Linas Adomaitis – „Vandenynai“ (su LVSO ir KTU akademiniu choru „Jaunystė“):

Jau ne pirmą kartą su Danguolės Beinarytės vadovaujamais ansambliais dirbantis Linas Adomaitis negaili vadovei gerų žodžių ir džiaugiasi ne tik šauniu bendradarbiavimu, bet ir ilgamete draugyste.

„Norėčiau prisiminti mūsų jaunas dienas, kuomet mokėmės Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijoje. Jau tada su Danguole buvo užsimezgęs ypač draugiškas ryšys. Ji mane ir tada žavėjo, ir dabar įkvepia, kaip vienas nuoširdžiausių žmonių ir didžių muzikų. Su Danguole gera muzikuoti, bendrauti ir bendradarbiauti. Ji turi puikų humoro jausmą, todėl lengva dirbti“, – gražių žodžių negailėjo Linas Adomaitis.

Linas Adomaitis su choru „Jaunystė“ / D.Čėplos nuotr.
Linas Adomaitis su choru „Jaunystė“ / Giedrė Gedeikytė nuotr.

„Mūsų muzikinė draugystė užfiksuota jau daugelyje projektų, koncertų ir nacionalinių renginių – nuo Dainų šventės iki Baltijos šalių studentų festivalio „Gaudeamus“. Šuo metu taip pat esame ir kolegos KTU universitete. Jos vadovaujamas choras „Jaunystė“ visiškai pateisina savo vardą, nepaprastai gera kartu keliauti muzikiniais takais. Nors drauge jau esame daug nuveikę – tikiu, kad tai tik pradžia“, – dėstė atlikėjas.

Naujausias koncertinis turas „Šviesa spindės tamsoje“ – tai muzikanto dovana sūnui Jokūbui ir koncertinio turo klausytojams, galėsiančiais mėgautis vieno žymiausių Lietuvos atlikėjų, D.Beinarytės vokalinių ansamblių bei Gedimino Gelgoto vadovaujamo Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO garsų simfonija.

„Prisipažinsiu, kad retas atvejis, kai scenoje tenka koncertuoti su orkestru ir dviem chorais. Pastarieji dveji pandemijos metai vertė atidėlioti muzikinius planus, tad galite tik įsivaizduoti koks klausytojų ir muzikantų ilgesys tokiems susitikimams. Nepaprastai laukiu šio koncertinio turo dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, viskas bus iš didelio ilgesio, su maksimalia profesionalumo doze ir be galo nuoširdžiai“, – teigė L.Adomaitis.

„Antroji priežastis – esu įsitikinęs, kad šiomis dienomis šviesos, vilties ir meilės tikrai nebus per daug. „Šviesa spindės tamsoje" skamba su didele viltimi, todėl esu laimingas, kad taip jaukiai sutiksime šventes. Belieka tik pakartoti auksine tapusią mano frazę – esu gimęs po laiminga žvaigžde. Nes mano muzikiniame kelyje tik patys geriausi, profesionaliausi ir nuoširdžiausi, įskaitant ir koncertų klausytojus, žinoma“, – šyptelėjo Linas.

Linas Adomaitis – „Laiko mašina“ (su choru „Jaunystė“):

Lino Adomaičio turo pasirodymai vyks gruodžio 22 dieną Klaipėdos „Švyturio“ arenoje bei gruodžio 27 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje. Bilietus platina BILIETAI.lt.

Linas Adomaitis – „Laiko mašina“ (su choru „Jaunystė“): / Giedrė Gedeikytė nuotr.