L. Mizgirytė-Latour: Naujoji juoda

Juodos deriniai / Vida Press nuotr.
Juodos deriniai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2018-01-11 08:27
AA

Po stulbinamo šių metų „Auksinių gaublių“ neoficialaus aprangos kodo, galime tikėtis juodos tendencijos madoje. Lyg ji būtų kada nors buvus nemadinga – dabar jos reikšmė ne tik „liekninanti“, „Chanel ją mėgo“ ar „visoms tinkanti“. Nors dėl pastarojo teiginio galima ginčytis, socialinė reikšmė – solidarumas prieš seksualinį priekabiavimą šiai, ir taip ypatingai spalvai, suteikia dar daugiau svorio ir svarbos.

Juoda tapo šiuolaikiniu simboliu – moterų drąsos kalbėti prieš tuos, kurie galingesni, ir apie tai, kas per amžius buvo laikoma gėda, pačios kalte ar „prisiprašymu“. Pamiršime, kas ką „Auksiniuose gaubliuose“ laimėjo ir kaip atrodė, – bet atsiminsime kodėl.

Apdovanojimų svečiai / Scanpix nuotr./Elaima.lt montažas

Bet grįžkime prie praktinių mados reikalų. Man juoda niekada nebuvo svarbi dėl savo fizinių savybių ir visada – dėl psichologinių. Siekiamą lieknumą galima susikurti ir be juodos (koreguojamieji apatiniai, kur jūs). Trečiadienė Adams sakė, kad atsisakys juodos tada, kai bus sukurta tamsesnė spalva. Atsisakyti juodos nebūtina, tačiau jos tamsumas gali tapti nuobodus, slegiantis, plokščias ir nepraktiškas, nes kiekviena dulkė ant juodos spindi, reikalaudama sau dėmesio.

Jei nesate gaivi rausvaskruostė arba smagiai įdegusi saulėje, prie juodos geriau nesiartinti – nuovargis, ratilai po akimis, raukšlės, menkiausios dėmelės ant veido taps kaip pieštuku apibrėžti.

Tad į ką kreipti dėmesį, siekiant atrodyti kuo šiuolaikiškiausiai juodai – nesvarbu, ar spintoje juodoji skylė, ar visgi nusprendėte, bent iš solidarumo, įsigyti juodą drabužį:

Siluetas. Apdribęs, beformis drabužis – net ir juodas, nebus elegantiškas. Ieškokite struktūriškų arba ryškaus, apibrėžto silueto daiktų. Siluetas visada svarbiau nei spalva.

Carine Roitfeld / Vida Press nuotr.

Spalvos. Jeigu Adamsų šeimyna – ne giminė, drąsiau su spalvomis. Grynos spalvos – mėlyna, žalia, raudona, oranžinė sumodernina derinius, prigesinti atspalviai – išskaido juodulį.

Neįmanoma suklysti su achromatinėmis spalvomis (baltos, pilkos), metalo ir brangiųjų akmenų spindesiais, denimu, neutraliais raštais.

Juodi deriniai ypač vertina raudonos – lygiavertės partnerės – kompaniją. Raudoni bateliai ir struktūriškos rankinės, raudonas lūpdažis ir raudoni nagai – visada įspūdinga.

Anna Dello Russo / Vida Press nuotr.

Faktūros. Laikykime tai šiuolaikiškesniu būdu derinti juodą – ne su spalvomis, o faktūromis. Turbūt atkreipėte dėmesį, kad „Auksinių gaublių“ suknelės, kurias norėjosi akimis patyrinėti, buvo itin faktūriškos.

Ryškių, šviesą atspindinčių paviršių audiniai – dirbtinis kailis, oda, šilkas, nėriniai, šifonas, kutai, stambus megztinio mezginys, buklė, aksomas, lakinė oda, zomša, žvyneliai, juodas denimas, raukiniai, siuvinėjimas – sukurs žymiai skoningesnį, vizualiai turtingesnį derinį. O vasarą – plona, beveik permatoma medvilnė ir medvilnės mezginiai, linas.

Olivia Palermo / Vida Press nuotr.
Naujoji juoda (45 nuotr.)
+39