Laikas ar pinigai: kas turėtų būti svarbiau?

Pinigai / „Fotolia“ nuotr.
Pinigai / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-03-04 10:30
AA

Į šį klausimą naujausiame tyrime pabandė atsakyti ir mokslininkai. O, pasirodo, nuo atsakymo į jį, priklauso ir jūsų pasitenkinimas savo gyvenimu, praneša huffingtonpost.com.

„Susipažinkite su Maggie ir Tina. Maggie dirba ilgesnes darbo valandas tam, kad uždirbtų daugiau pinigų, o Tina mieliau renkasi mažesnį užmokestį ir dirba trumpiau tam, kad turėtų daugiau laisvo laiko. Kaip manote, kuri iš jų – Maggie ar Tina – jums patiktų labiau?“ – tai klausimas, kurį mokslininkai uždavė tyrimo dalyviams, kad išsiaiškintų, ką jie vertina labiau: laiką ar pinigus, ir ar šie prioritetai turi įtakos bendram pasitenkinimui savo gyvenimu.

Pasirodo, turi

Pasak žurnale „Society of Personality and Social Psychology“ publikuoto tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau kaip 4,6 tūkst. dalyvių, žmonės, savo laiką vertinantys labiau už pinigus, yra laimingesni nei tie, kurie pinigus vertina labiau už savo laiką.

Kad tai išsiaiškintų, tyrėjai iš Britų Kolumbijos universiteto (Kanada) apklausė dirbančius gyventojus, universiteto studentus ir Vankuverio mokslo muziejaus lankytojus.

Kiek daugiau nei pusė apklaustų respondentų tikino laiką vertinantys labiau nei pinigus; vidutiniškai šie asmenys buvo laimingesni už tuos, kurie pinigus vertino labiau nei laiką.

Kaip vyko apklausa?

Kiekviename klausimyne, kurį buvo paprašyta užpildyti tyrimo dalyviams, buvo įtrauktas bent vienas klausimas apie gyvenimo pasirinkimus (pvz. toks, kokį perskaitėte ir šio teksto pradžioje) – atsakymas į jį tyrėjams parodydavo tai, ką šis žmogus laiko prioritetu.

Vėliau dalyvių buvo prašoma atsakyti į paprastesnius klausimus apie jų kasdienius pasirinkimus ir sudalyvauti loterijoje, kurioje galima buvo pasirinkti ir prizą: 50 dolerių čekį grynais arba 120 dolerių vertės kuponus, kuriuose – laiko sutaupančios paslaugos (namų valymas, mašinos plovimas ir pan.).  Galiausiai dalyvių buvo paprašyta įvertinti bendrą pasitenkinimo savo gyvenimu lygį. Tuomet visi šie atsakymai buvo sulyginti ir paskelbti tyrimo rezultatai.