Tiems, kurie nekantriai laukia pavasario: tegul medžių šakos pražysta namuose
Namus galima kuo puikiausiai papuošti ir sužėlusiomis medžių ar krūmų šakelėmis. Žaliuojantys pumpurėliai skleidžia tikrą atgimimo dvasią. Ką turėtumėte žinoti, norėdami žydinčių šakelių namuose?
Kokios šakos tinkamiausios pražydinti?
Labiausiai tinkamos yra kaštonų, laukinių obelų, kriaušių, alyvų, beržų, ievų, serbentų, svarainių šakelės. Ievų šakelės pražysta maždaug per 2 savaites, obelų ir kriaušių per 20 dienų, kaštonų – maždaug per mėnesį. Tad jei suskubsite, ant velykinio stalo jau turėsite žaliuojančių šakelių. Jei sąlygos bus tinkamos, šakelės gali prabusti ir anksčiau.
Jei bandysite pražydinti alyvų šakeles, rinkitės baltais arba šviesiai violetiniais žiedais. Svarbu, kad kambaryje būtų šviesu, nes dėl šviesos trūkumo žiedai gali būti blankios spalvos.
Lengviausia pražydinti nuo šakų viršūnių nuskintas šakeles. Geriausia pamerkti į minkštą vandenį. Todėl atsiminkite, kad labai gerai tinka virintas vanduo arba užšaldytas ir vėl atitirpintas ledas.
Jei norite būti užtikrinti, kad šakelės tikrai išsiskleis, pasimerkite skirtingų rūšių – juk vienos pražysta anksčiau, kitos vėliau.
Nuo ko pradėti?
- Prisiskinkite norimų šakelių (ilgis priklauso nuo vazos, kurioje merksite šakas). Atkreipkite dėmesį į tai, kad jos turėtų daugiau prasikalsiančių pumpurėlių.
- Nuo šakelių apačios (vietos, kurias apsems vanduo) nupjaukite visus pumpurus ir lapelius, kad šaka liktų švari. Tai apsaugos nuo vandens rūgimo.
- Peiliu įpjaukite šakelių apačią kryžmai ir praskleiskite įpjovos vietas (taip augalas sugers daugiau vandens) ir pamerkite į dailią vazą.
- Būtinai kasdien pakeiskite vandenį (augalai žydės ilgiau). Atsiminkite, kad šakeles reikia laikyti ten, kur daug šviesos, bet ne per daug šilta. Kartais jas galite apipurkšti kambario temperatūros vandeniu.
- Pražydusios įvairių medžių šakos papuoš kiekvienus namus, o per Velykas tai gali tapti išskirtine dekoracija!